Generální partner
Světlý režim
31. březen 2016

V pátek na Apríla v Českých Budějovicích

Jihočeský Střelecký ostrov bude dějištěm prvního utkání 21. kola Fotbalové národní ligy. Karvinští fotbalisté budou hájit druhé místo v tabulce. Pokud však zvítězí, půjdou minimálně do sobotního odpoledne do čela soutěže.

Kdo by si v létě pomyslel, že Karvinští budou mít na začátku dubna dvakrát tolik bodů, než exligové Dynamo? Ne, opravdu toto není apríl, ale holý fakt a nic na tom nemění ani skutečnost, že Jihočeši mají o dva zápasy méně. Karviná má 35 bodů, České Budějovice pouhých 17. S tímto však nechoďte za trenérem Jozefem Weberem. „Čeká nás trochu neznámá, protože pár zápasů kvůli příušnicím nehráli. Odhadovat jejich formu či sestavu, v jaké na nás vyrukují, je hodně složité,“ přiznává karvinský trenér.

Jedno je však jisté. Dynamo se bude na jaře snažit odčinit doslova katastrofální podzim, během kterého hned několikrát „vybouchlo“ – například v Karviné, kde prohrálo vysoko 0:5. Naopak z karvinské strany se jednalo doslova o exhibici. „Nikdo jsme takový výsledek nečekali,“ usmíval se po zápase hraném 23. září Jan Šisler, pro kterého to byla premiéra v karvinském dresu. Tu si okořenil i gólem. V Českých Budějovicích však do zápasu kvůli zraněné čelisti nezasáhne. Do sestavy se naopak může vrátit po karetním trestu Jan Sedlák.

Karvinští si znovu po čtrnácti dnech zahrají v pátek a opět pod reflektory. V Opavě z toho byla remíza, na jihu Čech se teprve uvidí. Tým trenéra Horejše se přes zimu příliš nezměnil – největší změnou je pouze odchod Zdeňka Linharta do pražské Slavie. Zimní příprava Dynamu celkem vyšla, šest výher, jedna remíza a pouze dvě prohry jsou toho důkazem.

V prozatím jediném odehraném zápase si Jihočeši poradili s Třincem v poměru 3:1, zápasy s Táborskem a Sokolovem musely být odloženy. „Začátek zvládli skvěle, potom musela jejich družstva až po dorostence do karantény,“ podotkl k virovému onemocnění Jozef Weber. Podle ohlasů z klubového webu se už v Budějovicích všichni těší na páteční zápas, vždyť se bude jednat teprve o druhé ostré utkání od listopadu.

Zápas 21. kola Fotbalové národní ligy SK Dynamo České Budějovice – MFK OKD Karviná začíná v pátek 1. dubna v 18 hodin pod dohledem hlavního rozhodčího Pavla Fraňka. Na čarách mu budou pomáhat pánové Koval a Černý.   

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo