Generální partner
Světlý režim
4. duben 2016

Návrat do sestavy oslavil Urgela dvěma trefami

Kanonýr je zpět? Útočník Lubo Urgela dal vzpomenout na loňskou sezónu, ve které se mu náramně dařilo. V Českých Budějovicích dal dva góly a výrazně tak pomohl ke konečné remíze 4:4.
Asi nikdo z obou klubů ani fanoušků nečekal, jaká přestřelka se strhne v pátečním utkání mezi Českými Budějovicemi a Karvinou. „Z osobního pohledu jsem samozřejmě spokojený, na hřišti jsem se cítil velmi dobře. Jen škoda, že jsme opět nezvládli první poločas,“ litoval Urgela.

Po utkání přiznal, že kdyby se hrálo ještě o pár minut déle, možná by on či jeho spoluhráči pátý gól dali. „Musíme být asi nakonec spokojení, vždyť jsme ještě deset minut před koncem prohrávali o dva góly. Po prvním poločase bychom bod brali, ten druhý nám vyšel i herně a dalo se vyhrát,“ podotkl.

Lubomír Urgela prokázal velmi dobrý cit pro výběr místa. Na konci první půle správně naběhl na přední tyč, v závěru utkání pak stál přesně v místě, kam domácí gólman Křížek vyrazil pokus Zbyňka Pospěcha. „Čekal jsem, že by se to ke mně mohlo odrazit,“ usmál se. Po pátku již tak má slovenský útočník, který do Karviné přišel v létě 2014 z Myjavy, čtyři trefy.

Hrdina zápasu v Budějovicích si od začátku jara musí zvykat na roli střídajícího hráče. Na jeho úkor totiž nastupovala zimní posila Zbyněk Pospěch, Urgela vstupoval zpravidla do druhé půle. Až na jihu Čech dal trenér Weber šanci právě jemu. „Na tuto variantu jsem byl připravený, takže v pohodě,“ dodal vyrovnaným hlasem.
Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná