Mlade talenty

Šisler: Nevěřím, že to byl od Volešáka úmysl

07.06.2016 | redakce
 

Šisler: Nevěřím, že to byl od Volešáka úmysl Po šestém kole rozšířil záložník Jan Šisler karvinské řady. Po sezóně je nutno konstatovat, že od trenéra Webera a vedení klubu to byl velmi dobrý tah. „Šiska“ se zařadil mezi klíčové borce týmu a ač na startu jara utrpěl zranění, vrátil se ve velkém stylu.

 

Honzo, jak hodnotíte první sezónu v Karviné?
Samozřejmě byla úspěšná. Trenér Weber po mně chtěl, abych týmu pomohl a pokusil se s klukama vybojovat postup. To se podařilo, všichni proto musíme být spokojení.

Uvidí vás fanoušci na startu letní přípravy?
Na 95% zůstanu. Moc se na ligu na novém stadionu těším. Bude to celkově něco jiného, někteří kluci ani ligu ještě nehráli. Určitě si to všichni užijeme.

Potkala vás tady však jedna nepříjemnost - v prvním jarním zápase vás doslova sestřelil vyšehradský Volešák a zlomil vám čelist. 
To je úplně nejhorší, co se může fotbalistovi stát – odmaká v pohodě celou náročnou zimní přípravu a v prvním zápase se zraní. Musel jsem na operaci a dva měsíce jsem byl úplně mimo. Fotbal mi chyběl, navíc jsem musel dohnat zpátky fyzickou kondici. Ale byl jsem s trenérem domluvený, že jakmile to půjde a budu mít masku, tak do zápasového kolotoče zpátky naskočím. 

Jak dlouho jste naplno trénoval před prvním zápasem po zranění?
Bylo to čtrnáct dní před dohrávaným duelem s Frýdkem-Místkem. Tam jsem si zahrál půl hodiny a postupně to už bylo lepší a lepší.

Vraťme se ještě k zákroku loktem od Ladislava Volešáka. Jak se na to s odstupem času díváte?
Určitě si nemyslím, že v tom byl úmysl. Nevěřím tomu, že se v lize najde hráč, který chce někoho zranit. Samozřejmě šel do souboje loktem a nešťastně mě trefil. Tentýž den mi dokonce zavolal a ptal se mě, jak to vypadá. I v týdnu po operaci se zajímal o můj zdravotní stav a řekl mi, že ho to mrzí.

Jaké byly první dny po operaci?
Kdo neměl zlomenou čelist, tak to nepochopí. Byl jsem nateklý, pil brčkem, všechno kolem mě teklo. Šest týdnů jsem byl pouze na kašovité stravě. Všechno to bylo hodně náročné, zhubl jsem šest kilo. Proto bylo i těžké se zpět vrátit a nabrat ztracenou fyzickou kondici. Ale s přibývajícím tréninkem a různými doplňky stravy jsem ta kila nabral zpět. 

Co jste si dal jako první k normálnímu jídlu?
Maso, to člověku opravdu chybí (úsměv). 

Na hřiště jste se vrátil ve velkém stylu. Připravoval jste góly, podařilo se vám i vstřelit důležitý gól v Ústí nad Labem a celkově to vypadalo, že jste do týmu přinesl větší klid a zkušenost. Vnímal jste to podobně?
Samozřejmě jsem měl velkou radost, že se mi dařilo a pomohl jsem týmu k důležitým bodům. Jak už jsem ale říkal, na jaře to nebylo tolik fotbalové, spíš ubojované.

Už jste zmínil ochrannou masku. Nejeden fanoušek určitě postřehl, že jste se po návratu pasoval do role exekutora standardních situací. Bylo to záměrně kvůli masce?
Jasně, nechtěli jsme riskovat, že mě ve vápně někdo trefí. Proto jsme se domluvili, že do vápna bude chodit Bůďa, který je dobrý hlavičkář s dobrým výskokem. Zahrávání standardek tak bylo většinou na Erikovi Puchlovi, mně nebo Eisim a podařilo se nám z nich vstřelit důležité góly. Z toho mám velkou radost.

Letní přípravu začnete ještě s maskou?
Ne, už bez ní. Už v závěru sezóny jsem trénoval bez ní a bral si ji pouze pro jistotu na zápasy.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem