Mlade talenty

Šisler: Nevěřím, že to byl od Volešáka úmysl

07.06.2016 | redakce
 

Šisler: Nevěřím, že to byl od Volešáka úmysl Po šestém kole rozšířil záložník Jan Šisler karvinské řady. Po sezóně je nutno konstatovat, že od trenéra Webera a vedení klubu to byl velmi dobrý tah. „Šiska“ se zařadil mezi klíčové borce týmu a ač na startu jara utrpěl zranění, vrátil se ve velkém stylu.

 

Honzo, jak hodnotíte první sezónu v Karviné?
Samozřejmě byla úspěšná. Trenér Weber po mně chtěl, abych týmu pomohl a pokusil se s klukama vybojovat postup. To se podařilo, všichni proto musíme být spokojení.

Uvidí vás fanoušci na startu letní přípravy?
Na 95% zůstanu. Moc se na ligu na novém stadionu těším. Bude to celkově něco jiného, někteří kluci ani ligu ještě nehráli. Určitě si to všichni užijeme.

Potkala vás tady však jedna nepříjemnost - v prvním jarním zápase vás doslova sestřelil vyšehradský Volešák a zlomil vám čelist. 
To je úplně nejhorší, co se může fotbalistovi stát – odmaká v pohodě celou náročnou zimní přípravu a v prvním zápase se zraní. Musel jsem na operaci a dva měsíce jsem byl úplně mimo. Fotbal mi chyběl, navíc jsem musel dohnat zpátky fyzickou kondici. Ale byl jsem s trenérem domluvený, že jakmile to půjde a budu mít masku, tak do zápasového kolotoče zpátky naskočím. 

Jak dlouho jste naplno trénoval před prvním zápasem po zranění?
Bylo to čtrnáct dní před dohrávaným duelem s Frýdkem-Místkem. Tam jsem si zahrál půl hodiny a postupně to už bylo lepší a lepší.

Vraťme se ještě k zákroku loktem od Ladislava Volešáka. Jak se na to s odstupem času díváte?
Určitě si nemyslím, že v tom byl úmysl. Nevěřím tomu, že se v lize najde hráč, který chce někoho zranit. Samozřejmě šel do souboje loktem a nešťastně mě trefil. Tentýž den mi dokonce zavolal a ptal se mě, jak to vypadá. I v týdnu po operaci se zajímal o můj zdravotní stav a řekl mi, že ho to mrzí.

Jaké byly první dny po operaci?
Kdo neměl zlomenou čelist, tak to nepochopí. Byl jsem nateklý, pil brčkem, všechno kolem mě teklo. Šest týdnů jsem byl pouze na kašovité stravě. Všechno to bylo hodně náročné, zhubl jsem šest kilo. Proto bylo i těžké se zpět vrátit a nabrat ztracenou fyzickou kondici. Ale s přibývajícím tréninkem a různými doplňky stravy jsem ta kila nabral zpět. 

Co jste si dal jako první k normálnímu jídlu?
Maso, to člověku opravdu chybí (úsměv). 

Na hřiště jste se vrátil ve velkém stylu. Připravoval jste góly, podařilo se vám i vstřelit důležitý gól v Ústí nad Labem a celkově to vypadalo, že jste do týmu přinesl větší klid a zkušenost. Vnímal jste to podobně?
Samozřejmě jsem měl velkou radost, že se mi dařilo a pomohl jsem týmu k důležitým bodům. Jak už jsem ale říkal, na jaře to nebylo tolik fotbalové, spíš ubojované.

Už jste zmínil ochrannou masku. Nejeden fanoušek určitě postřehl, že jste se po návratu pasoval do role exekutora standardních situací. Bylo to záměrně kvůli masce?
Jasně, nechtěli jsme riskovat, že mě ve vápně někdo trefí. Proto jsme se domluvili, že do vápna bude chodit Bůďa, který je dobrý hlavičkář s dobrým výskokem. Zahrávání standardek tak bylo většinou na Erikovi Puchlovi, mně nebo Eisim a podařilo se nám z nich vstřelit důležité góly. Z toho mám velkou radost.

Letní přípravu začnete ještě s maskou?
Ne, už bez ní. Už v závěru sezóny jsem trénoval bez ní a bral si ji pouze pro jistotu na zápasy.

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem