Mlade talenty

Postup je pro mě nejvíc, hlásil Pavel Dreksa

17.06.2016 | redakce
 

Postup je pro mě nejvíc, hlásil Pavel Dreksa Karvinský stoper toho ve fotbale zažil dost, ale úspěch s MFK OKD řadí v pomyslné tabulce úspěchů na samotný vrchol.

 

Jeho jméno bylo dlouho spojeno s olomouckou Sigmou, až letos v zimě se stal definitivně hráčem Karviné, která jej koupila. A rozhodně to byla výborná investice. Právě Dreksa byl jednou z ústředních postav úspěšného týmu. „Ukázala se síla mančaftu, celou sezónu jsme se snažili o postup a povedlo se to,“ radoval se. 

Za klíčový moment celé sezóny považuje jarní předehrávku se Znojmem, kterou Karvinští zvládli jednoznačně 3:0. „Ale samozřejmě jsme se odpíchli i od vydařené zimní přípravy. Sice jsme na jaře pár zápasů bodově nezvládli podle představ, ale ukázalo se, že v krizových situacích umíme zabrat,“ podotkl odchovanec prostějovského fotbalu. Místní 1. SK, kde začínal, si před pár dny vybojoval právo účasti ve FNL pro příští sezónu.

Přestože se Sigmou Olomouc zažil „Dreksič“ evropské poháry, domácí pohár i superpohár, podle jeho slov je postup zatím nejvíc v kariéře. „Většinu úspěchů jsem posbíral jako mladý kluk a toho si člověk zas tak moc neváží. Navíc tady jsem byl členem základní sestavy v opravdu náročné sezóně, ve které se od nás postup očekával. Jsem rád, že jsme to takhle zvládli,“ usmíval se Pavel Dreksa.

Když měl odpovědět na otázku, kde se podle něj vzala síla týmu, nezapochyboval a okamžitě odpověděl. „Bylo to v partě. Tím, že hodně kluků je z různých koutů republiky, stmelili jsme kolektiv jak v kabině, tak i mimo něj. Chodili jsme ven na kafe nebo společně fandili při zápasech evropských pohárů,“ doplnil šestadvacetiletý fotbalista. 

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 a U17 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunuly začátky zápasů - devatenáctka hraje už od 12 hodin a sedmnáctka od 14:15 hodin.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem