Mlade talenty

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce

10.01.2017 | redakce
 

Jovanović: Celý rok jsem fandil a držel palce V pondělí dorazil do (ne tak docela) známého prostředí a hned se zapojil do zimní přípravy. Mihailo Jovanović je zpět a první rozhovor srbského stopera po návratu je tady...

 

Jovi, jak se cítíte po návratu do Karviné?
Díky, dobře se cítím. Z Brna jsem se vrátil do známého prostředí, i když hráči se trochu pozměnili. Ale to je normální. Po obou pondělních trénincích to bylo dobré.

Na koho z kabiny jste se nejvíc těšil?
Na Braňa Pindrocha, je to můj nejlepší kamarád. Několikrát byl i za mnou v Brně.

S klubem jste se rozloučil v prosinci 2015, což není tak dlouhá doba. Ale přeci jenom – za tu dobu byla dokončena rekonstrukce Městského stadionu v Karviné-Ráji. Jaké jsou první zážitky z útrob stadionu?
No super! Akorát jsem trochu bloudil, když jsem hledal vedení klubu a trenéry, ale jinak v pohodě (smích). Je to krásná stavba a už se těším, až si tady zahraju.

V létě jste měl velkou možnost - právě zápasem se Zbrojovkou se stadion otvíral…
To ano, bohužel jsem se zranil. Na druhou stranu se těším, že si na tomto stadionu zahraju s Karvinou proti jinému týmu a ne v dresu soupeře.

Rok strávený na jihu Moravy vám však příliš nevyšel, že?
Všechno začalo dobře, příprava v Turecku se mi vydařila. Jenže pak jsem si proti Slavii zlomil žebro a rozhodčí mi neuznal jasný gól. Po zranění jsem se vrátil, odehrál pár zápasů a já i vedení bylo spokojené. Potom bohužel přišel nešťastný půlrok, tam mě postihlo hned několik zranění – přitahovač i dvakrát zadní stehenní sval. Měl jsem opravdu smůlu, a když jsem se vrátil, tak jsem v zápase s Bohemkou dostal červenou kartu v poslední minutě utkání. Takže nepodařené období z mojí strany i celé Zbrojovky. Bohužel.Nyní jste úplně fit?
Ano, všechno je v pořádku (klepe na dřevo). Během volna jsem například důkladně posiloval nohy, tak snad mě už zdravotní lapálie opustily. 

Sledoval jste Karvinou z Brna?
Jasně, byl jsem v obraze. Sledoval jsem ji na jaře v boji o postup a následně i na podzim v nejvyšší soutěži. Věděl jsem, kdo tady přišel i kdo odešel. Celou dobu jsem držel palce a fandil.

Na odchodu je Pavel Dreksa, s kterým jste vytvořil výbornou stoperskou dvojici v podzimní části sezóny 2015/2016. I díky vaši bezvadné spolupráci jste v šestnácti duelech inkasovali pouhých šest gólů.
Je to škoda, Pavel tu asi teď nebude. Nedá se nic dělat! S Honzou Hoškem jsem nikdy nehrál, ale s Pavlem Košťálem se znám z Brna.

A poslední věc – s jakým číslem vás fandové uvidí na hřišti? Před odchodem jste měl č. 22, to ale teď je obsazené Janem Hoškem.
Vím o tom, že je obsazené. Nové číslo zatím nemám, takže uvidíme.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem