Mlade talenty

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek

26.12.2017 | redakce
 

M. Bielan: Reprezentace? Skvělý zážitek V půlce listopadu absolvoval „stáž“ u reprezentačního týmu do 20 let v rámci turnaje Elite tournament. Jeden z trenérů juniorky MFK Karviná Marek Bielan si týden v reprezentačních barvách užil a poznal, jak to chodí na srazech národního týmu.

 

Marku, jak se vůbec „urodilo“ vaše týdenní angažmá v roli člena výpravy české reprezentace do 20 let?
Domluvil mi to šéftrenér Sportovního centra mládeže Petr Gibala. Je pravidlem, že na jednotlivé srazy jezdí trenéři z celé republiky v roli pozorovatelů. 

Mohl jste se aktivně zapojit do tréninků?
No jistě. S bývalým vynikajícím stoperem pražské Sparty Jirkou Novotným, který je patronem této kategorie, jsme třeba také suplovali stopery. Byl jsem brán jako třetí asistent a normálně jsem se zapojoval do tréninkového procesu. Bylo to skvělé a velmi inspirativní.

Předpokládám, že jste byl poprvé s reprezentací?
Ano, poprvé a musím říct, že to byl skvělý zážitek. Na vlastní kůži a oči jsem zažil, jak se pracuje na té úplně nejvyšší profesionální úrovni. A nemyslím tím jen trenérskou činnost, ale i péči lékařů nebo masérů.

Byl jste také u chystané taktiky na švýcarského protivníka?
Ano, byl. Je až neskutečně, jak měl trenér Krejčí soupeře do detailu zmapovaného – opravdu klobouk dolů. Navíc hráči v tom zápase taktiku do puntíku dodrželi, a proto jsme také vyhráli zaslouženě 4:1. Pár dnů předem však Švýcarsko porazilo Anglii, s kterou naopak naši kluci neměli takřka šanci. Ale trenér Krejčí ušil taktiku doslova na míru a podařilo se!

Karel Krejčí byl dlouholetým asistentem Pavla Vrby v Plzni i v reprezentaci. Myslíte si, že to pro něj byla velká škola a pomohlo mu to?
Nepochybně. Sám mi říkal, že spojení s Pavlem Vrbou mu po všech stránkách dalo hodně. Můžu říct, že Karel Krejčí je velký profesionál.  Navíc je rodák z Karviné, což mi neustále zdůrazňoval (smích). Povídali jsme si hodně i mimo fotbal a hlavně se mu i dalším reprezentačním trenérům líbilo tady v Karviné na inspekci, kde byli asi dva týdny před reprezentačním srazem. Prošli si stadion, navštívili samozřejmě Regionální fotbalovou akademii Moravskoslezského kraje, která sídlí na Kovoně.Takže samá pozitiva?
Ano, až tomu zpočátku nechtěl věřit. Ale po příjezdu smeknul klobouk. Zázemí, hřiště, ZŠ Dělnická – je vidět, že vedení klubu v čele s Janem Wolfem udělalo pro fotbal v Karviné neskutečně moc a má to ohlas po celé republice.

Překvapilo vás během srazu něco?
Asi ne, i když možná jen to, jak je všechno nalajnované a do puntíku propracované. Spíš jsem nevěděl, co čeho přesně jdu. Trenéry i patrona Jirku Novotného jsem znal a všichni mě hned vzali meze sebe, toho si cením. Za výhodu považuji, že byli v nominaci Ondra Lingr s Davidem Lischkou, znal jsem i kluky z Olomouce nebo z Baníku. Takže žádné obavy, spíš jsem se těšil.  

Kdyby se v budoucnu naskytla možnost znovu se zúčastnit srazu, váhal byste?
Vůbec ne, jel bych stoprocentně. Každý trenér by si to měl zkusit. Pracuje se tam na nejvyšší možné úrovni v profesionálních podmínkách. Ostatně, tak by to v reprezentaci mělo být.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
dnes - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
před 2 dny - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
před 3 dny - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna