Mlade talenty

U19: HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI

02.01.2019 | redakce
 

U19: HODNOCENÍ PODZIMNÍ ČÁSTI Ligový dorost U19 je po podzimní části, z které mu ještě chybí odehrát odložený domácí duel proti Spartě, na jedenácté pozici. Pokud by zvítězil, posunul by se ještě výš. Realizační tým hodnotí uplynulý půlrok...

 

Trenéři Eduard Gábriš, Petr Blejchař, Karel Serafín, Pavel Šuster:

„V úvodu celé sezóny jsme absolvovali zajímavou a náročnou přípravu. Velmi těžce jsme odhadovali zatížení hráčů, protože příprava byla z pohledu nabitého zápasového programu náročná. Absolvovali jsme dva mezinárodní turnaje, hlavně Zlatý kahan měl vysokou úroveň – devět přípravných duelů v rychlém sledu nás dostatečně prověřilo a připravilo na sezónu.
Projevilo se to na výborném startu do soutěže, který nepředpokládal asi nikdo. Po čtvrtém kole jsme byli první, po šestém jsme figurovali na druhém místě. Můžeme tedy hovořit o skvělém úvodu, po kterém následoval slabší střed s vyvrcholením v podobě čtyř proher za sebou. Chuť jsme si spravili v samotném závěru – po výborném výkonu jsme ovládli derby na půdě Baníku Ostrava. Je pravdou, že kdybychom utkání nezvládli, tak by s podzimem panovala jednoznačně nespokojenost. Střed tabulky je velmi vyrovnaný a jsme stále v kontaktu. Podzimním cílem bylo 21 bodů, máme 19 a domácí dohrávku se Spartou k dobru. Stále tedy můžeme nás plán splnit.
Celkový počet získaných bodů více či méně odpovídá možnostem a kvalitě kádru. V některých zápasech byl bodový zisk méně očekávaný (zasloužené vítězství v Brně, v Hradci Králové), ovšem ztráceli jsme v utkáních, ve kterých jsme měli bodovat a byli herně jasně lepší (Pardubice, Ml. Boleslav). Mrzí nás také domácí duely se Zlínem a Sigmou Olomouc, to jsme tahali za kratší konec z pohledu výsledku. 
Pozitivní vlastností kádru je pracovitost v tréninku, negativum vidíme v nesoustředěnosti na utkání s relativně „slabšími“ soupeři - zde dochází k nekoncentrovanosti,a také jsme nedokázali otáčet průběhy utkání. Celkově je ale z družstva cítit chuť se zlepšovat. Pozitivní je i zdravá naštvanost z prohry, kluci chtějí vyhrávat.
Pro individuální růst hráčů, což byl jeden z našich hlavních úkolů, bylo důležité, že jsme do zápasů vstupovali s otevřeným pojetím hry, a přestože jsme někdy bodově neuspěli, často jsme slýchávali pozitvní zpětnou vazbu za herní projev. Výborné duely, i když výsledkově nedotáhnuté, jsme odehráli například se Slavií (1:3) či v Boleslavi (0:0). V individuálních statistikách je mezi brankáři jedničkou Vladimír Neuman, Martin Vlachovský je v celkové produktivitě (6+7) třetí. Zajímavými čísly se můžou pochlubit také Patrik Mrózek, Dominik Vajda a Adrián Greguš."
• U16: Těsná prohra s Brnem
včera - Dorostenecká šestnáctka vstoupila do nového roku těsnou domácí porážkou v rámci Memoriálu Vlastislava Marečka od brněnské Zbrojovky 2:3, když nezvládla začátky obou poločasů. Branky Karviné zaznamenalo duo Oliver Jurčák a Roman Fukala.

• Juniorka rozstřílela Heřmanice
před 2 dny - Výsledkem 9:1 skončilo první přípravné utkání juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Weber se vrátil do Třince
před 3 dny - Záložník Tomáš Weber, který už v Třinci hostoval během podzimní části, se do hutnického města vrátil v polovině ledna a stráví tam také celé jaro.

• S Puszczou po obědě
před 3 dny - Sobotní přípravný zápas s polským týmem Puszcza Niepolomice se odehraje ve Sportovním centru Kovona od 13 hodin. Vstup je zdarma. Půjde o poslední utkání před odjezdem na herní soustředění do Slovinska.

• Zlatý víkend přípravky U9
13.1. - Svěřenci trenérů Dávida Krále a Josefa Ježíka o víkendu absolvovali tři turnaje (v Púchově, Hlučíně a Palkovicích) a na všech triumfovali. Podrobnosti přineseme v týdnu.

• S Opavou 9.2. od 15 hodin
12.1. - Ligová fotbalová asociace upřesnila 20. kolo FORTUNA:LIGY. Po zimní pauze přivítají Karvinští ve slezském derby SFC Opava v sobotu 9. února od 15 hodin.

• V sobotu Slezská liga U11
11.1. - V novém roce opět pokračují turnaje pořádané Městským fotbalovým klubem Karviná s podtitulem "Slezská liga". V hale SC Kovona se začíná v sobotu 12.1. v 8:30. Obsazení? MFK Karviná (2008 a 2009), Fomat Martin, Hlučín, Frýdek-Místek a Baník Albrechtice.

• Se Seredí v Považské Bystrici
11.1. - V pátek dopoledne došlo ke změně místa a času výkopu prvního přípravného utkání. Karvinští pojedou k sobotnímu utkání s ŠKF Sereď nakonec do Považské Bystrice a hrát se bude už od 10:30 hodin.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna