Mlade talenty

František Straka bude dál trenérem MFK

04.06.2019 | redakce
 

František Straka bude dál trenérem MFK Vynikající a důležitá zpráva pouhé dva dny po záchraně FORTUNA:LIGY! Kouč František Straka se dohodl s vedením klubu na pokračování ve Slezsku a může tak navázat na práci, kterou započal v polovině března.

 

Přišel s cílem zachránit FORTUNA:LIGU a podařilo se! Den po této jistotě se vedení klubu sešlo s trenérem Františkem Strakou a bylo jasno. Karvinou dál povede zkušený jednašedesátiletý trenér. „Jsem rád, že jsme se s trenérem Strakou domluvili na pokračování naší spolupráce pro nadcházející sezónu,“ uvedl předseda klubu Ing. Jan Wolf.

Zároveň mu poděkoval za to, že v polovině března kývl na nabídku trénovat Karvinou s jasným cílem. „Přišel ve složitém období. Vážím si toho, že do toho s námi šel a zachránil pro klub i město nejvyšší fotbalovou soutěž,“ dodal Jan Wolf.

Bývalý výborný hráč a mimo jiné rovněž trenér českého národního týmu přišel do Karviné v polovině března po odvolaném Norbertu Hrnčárovi. Do konce základní části odkoučoval šest duelů a vybojoval s týmem dvanáct bodů. Hned třikrát se podařilo urvat vítězství s týmy první šestky (Baník, Sparta, Liberec) + domácí výhra se Zlínem se také počítá. „Během minuty jsme se dohodli. Cítím, že Karviná je rodinný klub, který si váží toho, že může hrát ligu," podotkl František Straka.Karvinští se tak před nadstavbou odpoutali od poslední Dukly, navíc bojovali o vyhnutí se baráži. To se sice nakonec nepodařilo, ale i přesto zůstává Karviná dál prvoligová. Dohromady vedl František Straka MFK Karviná ve třinácti duelech, další přidá v nadcházející sezóně, která startuje už v polovině července.

Sám František Straka hned po zápase v Jihlavě prohlásil, že pokud se s vedením klubu domluví na určitých věcech, je připravený v Karviné pokračovat. To se povedlo. „Musím znovu poděkovat, za šanci trénovat Karvinou. Přišel jsem tady proto, abych pomohl zachránit ligu. To se podařilo! Zároveň chci moc poděkovat fanouškům, protože byli od mého příchodu až po úspěšně zvládnuté drama s Jihlavou fantastičtí. Cítil jsem mezi námi naprosto fenomenální harmonii. Ještě jednou jim děkuji za všechno a těším se na ně na začátku nové sezóny,“ prohlásil Straka.

• Molitorisz na kvalifikaci U17
dnes - Matyáši Molitoriszovi dorazila nominační pozvánka na 1. fázi kvalifikace o ME kategorie U17. Reprezentační sedmnáctku čeká od 25. září do 1. října kvalifikační turnaj ve Finsku proti domácím (25.9.), Moldavsku (28.9.) a Bosně a Hercegovině (1.10.). Mezi náhradníky čekají na šanci Roman Fukala s Oliverem Jurčákem!

• U19&U17: Se Slavií už v pátek
před 2 dny - Ze soboty na pátek byly po dohodě klubů přesunuty zápasy mezi dorosteneckými týmy Karviné a Slavie Praha. Nové termíny a časy pro kategorie U19 a U17 jsou pátek 20. září v 13:15 hod. a 15:30 hod. Hrát se bude na Kovoně.

• Sestřih remízy s Bohemkou
před 3 dny - Fanoušci na Městském stadionu v Karviné-Ráji se v neděli gólu nedočkali. Na sestřih vybraných akcí se podívejte ZDE.

• S Žižkovem v úředním termínu
před 3 dny - Duel třetího pohárového kola MOL Cupu mezi Karvinou a Viktorií Žižkov se odehraje ve středu 25. září od 16 hodin!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
14.9. - Zbrojovka Brno-U19 2:1, U18-Nový Jičín 1:1, Zbrojovka Brno-U17 1:0, U16-Nový Jičín 1:3, U15-Opava 1:3, U14-Opava 5:3, Sigma Olomouc-U13 9:3, Sigma Olomouc-U12 14:2, Záblatí-U11 2:10, Slavia Opava-st.žáci B 1:7, Slavia Opava-ml.žáci B 2:5.

• Na Letné večer od sedmi
12.9. - Na pražské Letné k duelu 12. kola FORTUNA:LIGY proti Spartě vyběhnou svěřenci Františka Straky v sobotu 5. října od 19 hodin v přímém přenosu O2 TV Sport!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
10.9. - a) sektor E2-řada 6- sedadlo 26, b) sektor C3-řada 5-sedadlo 11, c) sektor D2-řada 6-sedadlo 8, d) sektor D5-řada 6-sedadlo 10. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemians 1905 budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Víkendové výsledky týmů MFK
7.9. - U19-Plzeň 1:4, U17-Plzeň 0:0 (8:9np), Zlín-U15 4:2, Zlín-U14 3:3, U13-Baník Ostrava 4:3, U12-Baník Ostrava 0:17, U11-Albrechtice 6:2, st.žáci B-Kobeřice 1:4, ml.žáci B-Kobeřice 1:7.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem