Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu soustředěním

17.06.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu soustředěním Karvinský tým se krátce před desátou ranní sešel v kabině. Před obědem už seděl v autobuse směr polská Ustroń, kde proběhne soustředění. Výprava čítá celkem 24 jmen.

 

Do šatny na Městském stadionu v Karviné-Ráji dorazili s výjimkou Lukáše Budínského všichni hráči, kteři jsou v MFK pod smlouvou. Ovšem s týmem se už nepřipravují Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Martin Berkovec, Michal Faško, Jan Suchan a Tomáš Wágner. Naopak se vrátili hráči z hostování – Luboš Tusjak a Tomáš Weber.

Na testy trenéři pozvali šestici Libor Hrdlička (brankář), Pavol Ilko (obránce), Samir Benamar (záložník), Roman Holiš (záložník), Michal Petráň (útočník), Artěm Vystavnij (útočník). „Na Benamara a Vystavnije jsem dostal tip od svých bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes trenéři. Oba tu budou na testy. Stejně tak je to v případě dalších nových tváří,“ informoval trenér MFK Karviná František Straka.

Do přípravy se prozatím nezapojili Eric Ramirez, Ondřej Lingr a zranění Jan Moravec, Pavel Dreksa a Adriel Ba Loua. „Ramirez s Lingrem za námi dorazí uprostřed týdne. U Moravce a Dreksy je to horší, ti jsou zranění a určitě nestihnou začátek soutěže. Ba Loua dopoledne přišel, ale má problémy s třísly, proto ho na soustředění nebereme. Musí se dát do pořádku,“ podotkl Straka. 


O půl čtvrté odpoledne začal na krásně připraveném pažitu v Ustroni úvodní trénink, kterého se za tropického počasí zúčastnili všichni hráči, kteří do Polska odcestovali. „Příprava není dlouhá. Musíme všechno skloubit, to znamená fyzičku i herní věci. Máme nového člena realizačního týmu. Místo Marka Chrobáka bude novým kondičním trenérem Petr Horák. V minulosti spolupracoval třeba s reprezentačním trenérem Šilhavým. Vyzařuje z něj elán, je to dobrý kluk,“ řekl František Straka.

Program dalších dnů? Kromě tréninků na zeleném pažitu také posilovna a cykloturistika po polských Beskydech. V pátek se Karvinští vrací a v sobotu je čeká vrchol týdne v podobě přípravného utkání s Žilinou. 

Nominace na soustředění - Ustroń 17. - 21.6.

BRANKÁŘI: Ciupa, Hrdlička, Pastornický
OBRÁNCI: Dramé, Ilko, Krivák, Putyera, Rundić, Tusjak, 
ZÁLOŽNÍCI: Benamar, Bukata, Fokaidis, Galuška, Guba, Holiš, Lingr (ve středu) Puchel, Smrž, Wala, Weber   
ÚTOČNÍCI: Petráň, Ramirez (ve středu), Vystavnij, Vlachovský

Fotogalerie

               
 

• SESTŘIH: Remíza se Sigmou
před 3 dny - Remízou 1:1 skončilo utkání předposledního podzimního kola. Karvinští ani na devátý pokus doma nevyhráli. Na souhrn nejzajímavějších okamžiků se podívejte ZDE.

• Bronz z Hluku pro U11
8.12. - Starší přípravka U11 má za sebou halový turnaj v Hluku (10 km od Uherského Hradiště), kde vyzvala soupeře, s kterými často nehraje. Zápasy to byly velmi vyrovnané a rozhodoval každý detail. MFK-Slovácko 5:7, MFK-AS Trenčín 7:5, Spartak Hluk U12 6:5, MFK-Zbrojovka Brno 1:6. Hvězdou týmu se stal Adam Czyž a nejlepším hráčem celého turnaje se stal Olivier Slazyk!

• Vylosování do pol. soutěže
5.12. - a) sektor D5-řada 3- sedadlo 17, b) sektor D4-řada 8-sedadlo 39, c) sektor D4-řada 7-sedadlo 25, d) sektor B5-řada 5-sedadlo 2. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Olomouci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Elitní fáze rozlosována!
4.12. - Reprezentační tým do 17 let i s hráči MFK Karviná Matyášem Molitoriszem a Romanem Fukalou zná jména soupeřů pro jarní elitní fázi kvalifikace o postup na EURO 2020 - ve Skotsku bude mít za soupeře domácí tým, Irsko a Slovensko. Závěrečný turnaj se v roce 2020 hraje v Estonsku od 21.5. do 6.6. Z elitní fáze kromě vítězů dalších sedmi skupin postoupí také sedm nejlepších družstev z druhých míst.

• Sestřih utkání na Slavii
2.12. - Karvinští favoritovi vzdorovali, inkasovali až po hodině hry a v samotném závěru z penalty. Koukněte na nejzajímavější okamžiky nedělního utkání v Sinobo Stadium ZDE.

• U11: 13. místo na MEH
2.12. - Skvěle obsazený Memoriál Evžena Hadamczika je u konce. Karvinští obsadili ve velké konkurenci 13. příčku. Z celkového triumfu se radoval maďarský MOL Vidi. Podrobnosti k turnaji během úterý.

• U14: Čtyři zápasy v Praze
1.12. - Starší žáci U14 se vydali do Prahy, kde v pátek a sobotu odehráli celkem čtyři přípravná utkání. Ve dvou pátečních duelech proti Spartě zaznamenali výhru 4:2 a prohru 0:13, v sobotních zápasech proti Bohemians 1905 zapsali dvě porážky 0:3 a 1:4.

• Freekick Challenge v Karviné
28.11. - V létě se natáčely různé zábavné a dovednostní formáty v rámci LIGA DAY. Koukněte se, jak se kvartetu Vukadinović, Puchel, Petráň a Čonka dařilo ve freekick challenge. Video najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem