Mlade talenty

Karviná zahájila přípravu soustředěním

17.06.2019 | redakce
 

Karviná zahájila přípravu soustředěním Karvinský tým se krátce před desátou ranní sešel v kabině. Před obědem už seděl v autobuse směr polská Ustroń, kde proběhne soustředění. Výprava čítá celkem 24 jmen.

 

Do šatny na Městském stadionu v Karviné-Ráji dorazili s výjimkou Lukáše Budínského všichni hráči, kteři jsou v MFK pod smlouvou. Ovšem s týmem se už nepřipravují Timotej Záhumenský, Lazar Djordjević, Benjamin Čolić, Bojan Letić, Martin Berkovec, Michal Faško, Jan Suchan a Tomáš Wágner. Naopak se vrátili hráči z hostování – Luboš Tusjak a Tomáš Weber.

Na testy trenéři pozvali šestici Libor Hrdlička (brankář), Pavol Ilko (obránce), Samir Benamar (záložník), Roman Holiš (záložník), Michal Petráň (útočník), Artěm Vystavnij (útočník). „Na Benamara a Vystavnije jsem dostal tip od svých bývalých svěřenců, kteří jsou už dnes trenéři. Oba tu budou na testy. Stejně tak je to v případě dalších nových tváří,“ informoval trenér MFK Karviná František Straka.

Do přípravy se prozatím nezapojili Eric Ramirez, Ondřej Lingr a zranění Jan Moravec, Pavel Dreksa a Adriel Ba Loua. „Ramirez s Lingrem za námi dorazí uprostřed týdne. U Moravce a Dreksy je to horší, ti jsou zranění a určitě nestihnou začátek soutěže. Ba Loua dopoledne přišel, ale má problémy s třísly, proto ho na soustředění nebereme. Musí se dát do pořádku,“ podotkl Straka. 


O půl čtvrté odpoledne začal na krásně připraveném pažitu v Ustroni úvodní trénink, kterého se za tropického počasí zúčastnili všichni hráči, kteří do Polska odcestovali. „Příprava není dlouhá. Musíme všechno skloubit, to znamená fyzičku i herní věci. Máme nového člena realizačního týmu. Místo Marka Chrobáka bude novým kondičním trenérem Petr Horák. V minulosti spolupracoval třeba s reprezentačním trenérem Šilhavým. Vyzařuje z něj elán, je to dobrý kluk,“ řekl František Straka.

Program dalších dnů? Kromě tréninků na zeleném pažitu také posilovna a cykloturistika po polských Beskydech. V pátek se Karvinští vrací a v sobotu je čeká vrchol týdne v podobě přípravného utkání s Žilinou. 

Nominace na soustředění - Ustroń 17. - 21.6.

BRANKÁŘI: Ciupa, Hrdlička, Pastornický
OBRÁNCI: Dramé, Ilko, Krivák, Putyera, Rundić, Tusjak, 
ZÁLOŽNÍCI: Benamar, Bukata, Fokaidis, Galuška, Guba, Holiš, Lingr (ve středu) Puchel, Smrž, Wala, Weber   
ÚTOČNÍCI: Petráň, Ramirez (ve středu), Vystavnij, Vlachovský

Fotogalerie

               
 

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem