Mlade talenty

Ligoví dorostenci mají po přípravě. Jaká byla?

07.08.2019 | redakce
 

Ligoví dorostenci mají po přípravě. Jaká byla? Trenéři dorosteneckých ligových týmů U19 a U17 Eduard Gábriš s Marcelem Frajtem hovořili pro klubový web před startem soutěže, který uprostřed týdne doznal změny - domácí duely s Č. Budějovicemi byly odloženy na 21. srpna.

 

U19

Ligový dorost U19 se na nadcházející sezónu připravoval společně s osmnáctkou. Hráče ročníku 2001 doplní o rok mladší. „Skládali jsme vlastně úplně nový kádr. Do sezóny jdeme s velkou pokorou, maximální skromností a trpělivostí. Kluci potřebují čas, který dostanou. Většinu tréninku absolvujeme společně s U18 jako jedna kategorie staršího dorostu. Našim cílem je společně se posouvat, vytvářet zdravou konkurenci. Jak to kluci vezmou, zda to využijí, je jen na nich,“ prohlásil trenér Eduard Gábriš. 

V letní přípravě absolvoval se svými svěřenci osm přípravných duelů, včetně turnaje v Banské Bystrici a soustředění v Makově. „Tam jsme chtěli utužit partu a vzájemně se poznat. Na výborný kolektiv a soudržnost ostatně budeme sázet i v těžkých chvílích, které určitě během sezóny přijdou. Hráči chtějí trénovat a zlepšovat se, to je ohromně pozitivní,“ doplnil trenér Gábriš.

Letní přípravné zápasy

MFK Karviná – Baník Ostrava 1:3
MFK Karviná – Podbrezová 1:0
MFK Karviná – Diosgyöri 2:0
MFK Karviná – Zlín 1:0
MFK Karviná – Banská Bystrica 1:1
Dětmarovice (muži) – MFK Karviná 2:3
MFK Karviná – Ružomberok 0:0
MFK Karviná – Czestochowa 1:2


U17

Měsíc dlouhou přípravu hodnotí hlavní trenér Marcel Frajt pozitivně – kromě standardních tréninkových jednotek odehráli jeho svěřenci pět utkání a vycestovali teambuildingové soustředění na Slovensko. „Všichni se už ale těšíme na ten ligový kolotoč. Věřím, že jsme dobře nachystaní,“ usmál se trenér Frajt.

Zároveň přiznal, že by se rád s týmem prezentoval dobrým fotbalem, což se dařilo už v jarní části. „Nejsme za každou cenu tlačeni do výsledků, našim prvořadým cílem je připravit kluky do devatenáctky. Ale každý chce vyhrávat, to je jasné. Rádi bychom hráli uprostřed tabulky, nechceme se potácet úplně dole,“ řekl trenér.

Letošní tým U17 (ročník narození 2003) je téměř celý nově poskládaný namixovaný z ročníku 2003 a 2004. Z tahounů loňského týmu zůstali reprezentanti Oliver Jurčák s Matyášem Molitoriszem. „Naopak Romana Fukalu jsme přesunuli do devatenáctky. Kluci chtějí pracovat, posouvat se fotbalově nahoru. Tréninková morálka je na vysoké úrovni. S kolegou Mirkem Štěpánkem jsme prozatím s klukama spokojení,“ dodal s tím, že kádr trenéři doplnili i o několik nových tváří. 

Letní přípravné zápasy

Třinec – MFK Karviná 2:2
Banská Bystrica – MFK Karviná 3:3
Ružomberok – MFK Karviná 4:2
Tychy – MFK Karviná 1:2
MFK Karviná – Martin 7:0• BÉČKO: Sedm gólů do sítě Opavy
včera - Dva hattricky byly k vidění v neděli na Kovoně - derby slezských rezerv ovládli Karvinští vysoko 7:0. Třemi góly se blýskli Šašinka s Vlachovským.

• Sestřih utkání ve Zlíně
včera - První vítězství sezóně vybojovali karvinští fotbalisté na půdě Zlína. Na sestřih nejzajímavějších momentů se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže
před 2 dny - U19-Slovácko 1:0, U17-Slovácko 4:4 (4:2np), Prostějov-U15 6:0, Prostějov-U14 0:9, Rýmařov-st. žáci B 3:0, Rýmařov-ml. žáci B 9:1.

• S Bohemkou v neděli od tří
před 3 dny - Po reprezentační přestávce se Karvinští představí doma proti Bohemians Praha 1905 v neděli 15. září od 15 hodin. Upřesnění dorazilo z Ligové fotbalové asociace!

• MOL CUP: Ve FM v 17 hodin
22.8. - Ve středu 28. srpna od 17 hodin vstoupí Karvinští na půdě třetiligového Frýdku-Místku do bojů o český pohár, který nese oficiálně název MOL Cup. Oba týmy se tak domluvily, že utkání odehrají ve stanoveném úředním termínu.

• Výsledky mládeže (út+st)
21.8. - U19-České Budějovice 1:0, U15-Zlín 1:4, U14-Zlín 4:0, U13-Hlučín 13:2, U12-Hlučín 5:2.

• U19 ve středu už od 12 hodin
20.8. - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
20.8. - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Veolia Energie ČR
 
Asental
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem