Mlade talenty

Lukáš Kurušta si zahrál za reprezentaci

04.02.2011 | Redakce
 

Lukáš Kurušta si zahrál za reprezentaci Lukáš Kurušta si svými výkony v dresu MFK OKD řekl o pozvánku do reprezentace. A ta skutečně dorazila.

 

Proto Lukáš Kurušta vyrazil s reprezentací směr Turecko. Tam na ně v rámci mezinárodního turnaje čekaly celky Švýcarska, Francie a Belgie. A hned v prvním utkání dostal náš útočník možnost přesvědčit trenéra Csaplára, že patří do národního týmu. „Byl to můj reprezentační debut, a před začátkem střetnutí na mně dolehla nervozita,“ svěřuje se s prvními pocity Lukáš Kurušta.

Úvodní zápas našemu týmu vůbec nevyšel. „Soupeř nás vůbec nepřehrál. My jsme mu darovali góly svými hrubými chybami v obraně a při rozehrávce. Sám jsem ze svého výkonu zklamaný. Dost jsem kazil, což bylo zapříčiněno trémou,“ kriticky hodnotí své vystoupení Lukáš Kurušta.

Přitom mohl být slavný. Hned v úvodu se propracoval do obrovské příležitosti, jenže selhal v koncovce. „V jasné šanci jsem špatně trefil míč,“ zpytuje svědomí Kurušta. Přesto mohl být alespoň částečně spokojený. Po jeho přihrávce vstřelil náš tým Švýcarsku branku.

Proti Francii strávil Lukáš Kurušta na hřišti šedesát pět minut. „Můj výkon byl mnohem lepší než proti Švýcarsku. Opět jsme udělali spoustu hrubek, což nás v konečném zúčtování stálo lepší výsledek. Až do šedesáté minuty jsme drželi nadějný stav,“ popisuje průběh utkání útočník Karviné.

Do posledního střetnutí s Belgií již Lukáš Kurušta nezasáhl. A jak byl s jeho výkony spokojený trenér Csaplár? „Říkal mi, že mám na víc. Proto se budu snažit zlepšovat. Budu na sobě neustále pracovat, abych zůstal přinejmenším v širším kádru reprezentace. Motivací je, že na podzim začne kvalifikace a rád bych byl u toho,“ dodává optimisticky Kurušta.

Po těchto zkušenostech již ví, co musí pro svůj fotbalový růst udělat. „Rozdíl byl prakticky ve všem. Celá hra byla hodně rychlá. Nebyl čas na dlouhé zpracování míčů, po jednom či dvou dotecích následoval presink. Proto se musím více věnovat práci s balónem. A také musím tvrdě makat v každém tréninku,“ je si vědom svých nedostatků Lukáš Kurušta.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
včera - Zlín-U19 2:0, Zlín-U17 0:1.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D3-řada 7- sedadlo 11, b) sektor D4-řada 3-sedadlo 29, c) sektor E3-řada 8-sedadlo 18, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 37. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Bohemce budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Patnáctka porazila Baník!
před 2 dny - Svěřenci Zdeňka Jelínka dokázali ve vloženém kole získat tří nesmírně důležité body na půdě ostravského Baníku - ve čtvrtek tam zvítězili 2:0! Šlo o vůbec první porážku ostravského klubu v celé sezóně. Čtrnáctka naopak Baníku podlehla 3:5!

• Sestřih vítězství nad Duklou
15.5. - Karvinští po výhře 3:0 poslali v úterý večer pražskou Duklu definitivně do druhé ligy. V sestřihu najdete nejzajímavější momenty duelu a samozřejmě všechny tři góly. Více ZDE.

• Nové kšiltovky ve fanshopu
13.5. - V den utkání s Duklou budou v prodeji nové kšiltovky s klubovým logem v ceně 250 Kč. Fanshop otvírá v 16:15 hodin!

• Vylosování do pol. soutěže
13.5. - a) sektor D3-řada 8- sedadlo 27, b) sektor D5-řada 3-sedadlo 23, c) sektor C2-řada 4-sedadlo 30, d) sektor D6-řada 4-sedadlo 1. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Dukle Praha budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih utkání v Příbrami
12.5. - Jediný gól rozhodl duel v Příbrami - bohužel padl do sítě Martina Berkovce. Sestřih nejzajímavějších momentů sobotního utkání najdete ZDE.

• Sobotní výsledky mládeže
11.5. - U19-Příbram 2:2 (2:4np), Prostějov-U18 4:0, U17-Příbram 1:1 (3:1np), Prostějov-U16 1:3, U15-FM 2:2, U14-FM 0:8, U13-Přerov 12:1, U12-Přerov 13:4, Kravaře-st.žáci B 2:2, ml.žáci B-Kravaře 6:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem