Mlade talenty

Lukáš Kurušta si zahrál za reprezentaci

04.02.2011 | Redakce
 

Lukáš Kurušta si zahrál za reprezentaci Lukáš Kurušta si svými výkony v dresu MFK OKD řekl o pozvánku do reprezentace. A ta skutečně dorazila.

 

Proto Lukáš Kurušta vyrazil s reprezentací směr Turecko. Tam na ně v rámci mezinárodního turnaje čekaly celky Švýcarska, Francie a Belgie. A hned v prvním utkání dostal náš útočník možnost přesvědčit trenéra Csaplára, že patří do národního týmu. „Byl to můj reprezentační debut, a před začátkem střetnutí na mně dolehla nervozita,“ svěřuje se s prvními pocity Lukáš Kurušta.

Úvodní zápas našemu týmu vůbec nevyšel. „Soupeř nás vůbec nepřehrál. My jsme mu darovali góly svými hrubými chybami v obraně a při rozehrávce. Sám jsem ze svého výkonu zklamaný. Dost jsem kazil, což bylo zapříčiněno trémou,“ kriticky hodnotí své vystoupení Lukáš Kurušta.

Přitom mohl být slavný. Hned v úvodu se propracoval do obrovské příležitosti, jenže selhal v koncovce. „V jasné šanci jsem špatně trefil míč,“ zpytuje svědomí Kurušta. Přesto mohl být alespoň částečně spokojený. Po jeho přihrávce vstřelil náš tým Švýcarsku branku.

Proti Francii strávil Lukáš Kurušta na hřišti šedesát pět minut. „Můj výkon byl mnohem lepší než proti Švýcarsku. Opět jsme udělali spoustu hrubek, což nás v konečném zúčtování stálo lepší výsledek. Až do šedesáté minuty jsme drželi nadějný stav,“ popisuje průběh utkání útočník Karviné.

Do posledního střetnutí s Belgií již Lukáš Kurušta nezasáhl. A jak byl s jeho výkony spokojený trenér Csaplár? „Říkal mi, že mám na víc. Proto se budu snažit zlepšovat. Budu na sobě neustále pracovat, abych zůstal přinejmenším v širším kádru reprezentace. Motivací je, že na podzim začne kvalifikace a rád bych byl u toho,“ dodává optimisticky Kurušta.

Po těchto zkušenostech již ví, co musí pro svůj fotbalový růst udělat. „Rozdíl byl prakticky ve všem. Celá hra byla hodně rychlá. Nebyl čas na dlouhé zpracování míčů, po jednom či dvou dotecích následoval presink. Proto se musím více věnovat práci s balónem. A také musím tvrdě makat v každém tréninku,“ je si vědom svých nedostatků Lukáš Kurušta.

• U15+U14: Porážky se Sigmou
před 2 dny - Starší žáci ve středečních předehrávkách 22. kola podlehli na Kovoně olomoucké Sigmě - patnáctka 0:4, čtrnáctka 1:6.

• Víkendové úspěchy přípravek
před 3 dny - Starší přípravka U11 skončila druhá na finálovém turnaji Zimní ligy OFS. Starší přípravka U10 posbírala během víkendu dvě stříbra na turnajích v Brušperku a Bohumíně a tým U9 se také na halovém turnaji radoval ze stříbra.

• Víkendové výsledky mládeže MFK
17.3. - U19-Hradec Králové 0:1, U18-Baník Ostrava 0:5, U17-Hradec Králové 1:2, U16-Baník Ostrava 2:0, FM-U15 1:2, FM-U14 5:2.

• Sestřih zápasu na Dukle
17.3. - Páteční duel na pražské Julisce dopadl s velkým štěstím lépe pro domácí. V sestřihu iSportu, který najdete ZDE, si připomeňte sporné momenty a všechny tři góly.

• U19+U17: Porážky od Votroků
16.3. - Ligoví dorostenci ani na čtvrtý pokus na jaře nevyhráli. Oba týmy podlehly v domácím prostředí Hradci Králové - devatenáctka 0:1, sedmnáctka 1:2.

• Jarní program MSDL a žák. ligy
14.3. - O tomto víkendu startuje jarní část proti dorostence U18, U16 a starší žáky U15 a U14. Jejich jarní rozlosování najdete po rozkliknutí dané kategorie.

• Čtyři góly Ramireze za Senici
12.3. - Eric Ramirez hostuje v Senici a v úterý večer čtyřmi góly zničil ve čtvrtfinále Slovnaft Cupu Nitru, jejíž branku hájil exkarvinský gólman Branislav Pindroch. Senica zvítězila jasně 5:1!

• Víkendové výsledky mládeže
11.3. - České Budějovice-U19 3:2, České Budějovice-U17 2:1, U16-Čadca (muži) 3:4, U15-Martin 5:0, U14-Martin 3:3, FM-U13 3:2, FM-U12 14:5.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem