Mlade talenty

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně!

13.02.2018 | redakce
 

Aleš Buzek: Na váhu se chodí jednou týdně! Kondiční trenér Aleš Buzek v rozhovoru přiblížil práci s fotbalisty, hledal rozdíly mezi letní a zimní přípravou, pochválil tréninkové podmínky na Kypru nebo prozradil, proč pravidelně hráče váží.

 

Hráči mají za sebou pět týdnů přípravy. Můžete konkrétně prozradit, jak jste s nimi pracoval na kondici?
Kondiční příprava začala hráčům už před Štědrým dnem, kdy si museli plnit individuální plány z dvou částí - běžecké a posilovací. Musím říct, že na startu zimní přípravy 3. ledna byli v docela slušném stavu. Vše jsme si ještě ověřili na tradičních fyzických zátěžových testech, které hráči podstoupili v Ostravě na Klinice sportovní medicíny.

Jak velký rozdíl je připravovat hráče po fyzické stránce v zimě a v létě?
Je to hodně podobné, i když v zimě je důležité dbát na volbu terénu a musíme počítat s tím, že přípravu můžou nějakým způsobem narušit různá onemocnění jako nachlazení nebo zvýšená teplota. Dá se tedy říct, že v zimě je to s přípravou o něco složitější.

Máte na starost také pravidelná vážení. Co tím sledujete?
Kluci chodí na váhu jednou týdně. Jde nám o to zjistit, jestli v nějakém časovém období nejsou v jejich váze zásadní odchylky. I váha ovlivňuje výkon a každý hráč by si měl svou váhu držet, aby mohl podávat optimální výkony.

Osm dnů jste strávili v teple na Kypru. Sice šlo o herní soustředění, ale určitě jste se tam nenudil a práce měl dost. Je to tak?
Ano, měl jsem na starost rozcvičení společně s asistentem Ivanem Kopeckým a různé posilovací věci. Některé pomůcky, které nám klub koupil, jsme si vzali přímo s sebou, takže kluci měli veškerý servis, na jaký jsou zvyklí. Každý hráč měl navíc kdykoliv možnost se mnou využít hotelovou posilovnu. Od začátku přípravy navíc pracujeme s novými sporttestery. Jde o pokročilé univerzální sportovní hodinky s funkcí GPS, které jsou důležitou součástí kondiční přípravy a vyhodnotí určité parametry výkonu při zátěži.Trenéři i hráči byli s tréninkovými podmínkami spokojení. Jak jste to vnímal vy?
Posilovna i regenerace byla určitě o stupeň výš než minulý rok v Turecku. Posilovna, různé pomůcky a kardio zóna – to vše bylo na vysoké úrovni. To samé se dá říct u regenerace - bazény, sauny. Velká paráda!

Jak tělo reaguje po návratu zpět do zimy? Přeci jen jste byli víc než týden téměř v plus dvaceti stupních Celsia a po příletu se hráči museli přeorientovat na mráz. Dá to tělu zabrat?
Jasně, není to příjemné a každý organismus reaguje jinak. Ale obecně je potřeba dbát na zvýšený přísun vitamínů a doplňků stravy, tzv. suplementace. Trénink je jedna věc, ale důležité jsou i věci okolo - kvalitní spánek, regenerace nebo stravování.

A co se například vhodně oblékat?
Samozřejmě, to k tomu také patří. Považuji za zbytečné dva tři týdny kvalitně trénovat a potom jednou podcenit počasí, z kterého můžou kluci onemocnět a zůstat v tom horším případě na antibiotikách.

Po kondiční stránce je tedy tým v pořádku? O jarní část v tomto ohledu nemáte strach?
Celý realizační tým udělal během přípravy pro úspěch maximum. Všechno se ale ukáže až na hřišti (úsměv.)

• První zápasy ligových dorostů
včera - Týmy U19 a U17 mají za sebou první přípravné duely. V domácích zápasech proti slovenské Podbrezové devatenáctka prohrála 1:2 a sedmnáctka remizovala 1:1.

• Remíza juniorky v generálce
včera - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
před 2 dny - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

• 1566 prodaných permic
12.7. - Ve čtvrtek po obědě skončil prodej permanentek na nový ročník FORTUNA:LIGY. Fanoušci si zakoupili 1566 ks permanentek.

• Erik Puchel mimo hru
11.7. - Odchovanec MFK Karviná Erik Puchel si přetrhl zkřížený vaz v koleni a čeká ho dlouhodobá vynucená pauza.

• Juniorka ve středu nehraje
10.7. - Plánovaný přípravný duel proti Karpaty Lvov juniorka MFK ve středu neabsolvuje. Místo toho bude mít dvě tréninkové jednotky.

• 1. den: Prodáno 503 permic
8.7. - V neděli byl spuštěn prodej permanentních vstupenek a hned první den si fanoušci prodloužili celkem 503 permanentek na novou sezónu! Jak probíhaly poslední minuty příprav a první minuty samotného prodeje? Podívejte se ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna