Generální partner
Světlý režim
20. říjen 2023

Do Slezska míří Votroci, Karviná-Hradec Králové (so,15)

Ligový kolotoč je zpátky. Po reprezentační přestávce čeká fotbalisty MFK domácí zápas proti Hradci Králové, který má o čtyři body víc.

Sedmibodové konto, které znamená patnácté místo v tabulce, je potřeba rozšířit. A v domácím prostředí to bývá „snazší“ než na hřištích soupeřů. „Pokud zopakujeme podobně dobrý výkon jako proti Liberci založený na velké motivaci, bojovnosti a kvalitní organizaci hry, tak budeme úspěšní. Uděláme maximum pro úspěch,“ slíbil trenér Juraj Jarábek.

Karvinští budou postrádat dlouhodobě zraněného Rajmunda Mikuše a bohužel i Amara Memiće, který nesmí hrát kvůli trestu za čtyři žluté karty. Kouč Jarábek moc dobře ví, že Hradec umí kousat, což dokazuje během posledních dvou sezón, a vypíchl i zajímavé hráče z kádru soupeře. „Určitě zmíním zkušené kluky jako Václav Pilař nebo Ladislav Krejčí. Mají tam i nebezpečného hrotového útočníka Daniela Vašulína či šikovného Samuela Dancáka,“ podotkl.

Královéhradecký klub se může pyšnit zbrusu novým stadionem. Přes léto proběhla větší obměna kádru a neuspokojivý začátek sezóny odnesl vyhazovem trenér Jozef Weber, kterého ve druhé polovině září nahradil zkušený Václav Kotal. Ve třech zápasech, ve kterých Votoroky vedl, zaznamenal všechny možné výsledky – výhru (s Jabloncem 1:0), remízu (v Pardubicích 1:1) a porážku (1:3 se Spartou).

Hradec prozatím získal jedenáct bodů za tři výhry, dvě remízy a šest porážek. Na hřištích soupeřů však uhrál pouze dvě remízy s negativním skóre 4:13. Karvinskou minulost má z aktuálního kádru Votroků dvojice hráčů – gólman Pavol Bajza a záložník Lukáš Čmelík.

Nejlepším střelcem Východočechů je Daniel Horák s třemi trefami. Na stejné cifře jsou i Karvinští Adeleke s Mikušem. Vzájemná prvoligová bilance je nakloněna Karviné, ta vyhrála dva ze čtyř zápasů a v nich pokaždé dala čtyři góly! Poslední společný duel sehrály oba týmy na konci listopadu 2021 a výhru 1:0 trefil Jakub Rada – to se ještě hrálo v azylu v Mladé Boleslavi. Nejlepším střelcem vzájemných duelů je se třemi zásahy Lukáš Budínský.


Utkání 12. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Hradec Králové začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 21. října v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Stanislav Volek. Pokladny stadionu se fanouškům otevřou hodinu před výkopem. Bulletiny budou k dispozici na pokladnách, u turniketů a ve Fanshopu. V poločasové přestávce vystoupí členové Taneční školy NICOLA´S DANCE UNICO a Jiří Ciupa bude pomocí Air-Cannon znovu obdarovávat fanoušky na tribunách dárky z klubového fanshopu. Bude to chtít jen dobrý postřeh…

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo