Generální partner
Světlý režim
21. říjen 2023

Třetí domácí výhra, první s čistým kontem! Karviná-Hradec Králové 1:0

Bojovný a vyrovnaný zápas pro sebe urvali Karvinští chvíli před koncem díky trefě Luckyho Ezeha! Díky vítězství jsou na deseti bodech a průběžném dvanáctém místě tabulky.
MFK Karviná
sobota 21.10.2023
1:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 2270
FC Hradec Králové
Holec - Čurma, Krčík, Svozil (90. Bederka), Fleišman - Čavoš, Moses - Iván (86. Žák), Budínský (60. Bartl), Antovski (60. Ezeh) - Adeleke.
Bajza – Klíma, Čihák, Leibl (61. Ševčík), Horák – Kučera, Kodeš – Pilař (82. Šašinka), Harazim (86. Juliš), Krejčí (82. Hais) – Vašulín.
Branka: 78. Ezeh
ŽK: Čavoš, Budínský, Svozil, Moses - Harazim, Kodeš, Pilař
Rozhodčí: Volek – Paták, Žurovec

Komentář

Lukáš Budínský místo Daniela Bartla a Filip Antovski místo vykartovaného Amara Memiće – tyto dvě změny oproti duelu v Českých Budějovicích udělal trenérský štáb pro utkání s Hradcem Králové. Dramatický a bojovný zápas před dvěma tisícovkami fandů v krásném počasí nabídl několik šancí (tutovější měl soupeř) a jeden gól.

Aktivněji začali domácí, konkrétně Alex Iván opět, jak už je jeho dobrým zvykem, dělal hráčům soupeře problémy. Nejprve však exkarvinský gólman Bajza jeho střílenou přihrávku přečetl, potom slovenský ofenzivní záložník mířil po kličce vedle. 

Hosté poprvé zahrozili ze standardní situace, kdy těsně vedle mířil Krejčí. Karvinští měli několik nedotažených náznaků a první třicetiminutovku zakončila hrubka Jiřího Fleišmana a sólo Harazima na Dominika Holce. Slovenský gólman však skvělým zákrokem svůj tým výrazně podržel.   

Ve druhé půli mohl při troše štěstí vstřelit po přihrávce Adelekeho gól Čavoš, jenže skvělým zákrokem zabránil zakončení královéhradecký Leibl – ovšem jen za cenu zranění a musel být vystřídán. Potom mohl hlavou skórovat Adeleke po centru střídajícího Bartla, ale neuspěl. 

Rozuzlení přišlo dvanáct minut před koncem. V nepřehledné akci po několika odrazech a jednom výborném zákroku Bajzy se na malém vápně zmocnil míče střídající Lucky Ezeh a rozvlnil síť. Následovala oslavná salta – 1:0!

Poslední desetiminutovka patřila hostům, Kodeš pořádně protáhl Holce, pak těsně vedle mířil hlavou Ševčík a zmar Votroků v koncovce dokonal Kučera střelou z hranice vápna do břevna. Poslední závar ve třetí minutě nastavení domácí taktéž se štěstím přežili a po závěrečném hvizdu bylo jasno! Důležitá třetí domácí výhra v sezóně a navrch premiérové čisté konto! 


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Důležité vítězství v těžkém a asi remízovém zápase. Štěstí stálo při nás, ale šli jsme mu naproti a byli trpěliví. Jsme moc rádi za tři body a klukům je potřeba poděkovat za disciplinovaný a bojovný výkon.“

Hostující trenér Václav Kotal: „Prováhali jsme možnost jít v první půli do vedení, ve druhém to samé a pak to bylo o tom, jestli nám Karviná dá gól nebo ne. Jsem nespokojený s naší efektivitou, body jsme ztratili vlastní vinou.“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo