Generální partner
Světlý režim
30. listopad 2020

Gesto fair play v podání Michala Papadopulose ocenila média, soupeř i trenér MFK

Nevídané gesto přišlo v sobotním duelu za stavu 0:2 pro domácí. Útočník Michal Papadopulos se přiznal, že prodloužil míč na Dávida Gubu, který z akce skóroval. Teč pětatřicetiletého útočníka neodhalil ani systém VAR.

Běžela třiasedmdesátá minuta utkání, stav byl 0:2 z pohledu domácích a stoper Martin Šindelář nakopl míč směrem dopředu, kde jej Michal Papadopulos prodloužil na Dávida Gubu. Slovenský ofenzivní záložník přetlačil protihráče a vstřelil ligový gól po roce a půl – 1:2 a vykřesání naděje do zbývajících minut!

Ovšem pozor, hlavní rozhodčí Orel i s asistentem Blažejem šli celou věc prozkoumat k monitoru a po krátkém zhlédnutí gól uznali. Za chvíli u středového kruhu bylo ale všechno jinak. „Celou dobu jsem byl přesvědčený, že šlo ofsajd. Říkal jsem si, že to přece museli vidět. Když se mě potom sudí Orel zeptal, nebudu lhát. Potvrdil jsem mu to. Jde o to vyhrát tím, že jste lepší, ne gólem z ofsajdu. Přijde mi to normální,“ podotkl po zápase sám Papadopulos.

Skvělé gesto zkušeného fotbalisty se okamžitě začalo šířit jako lavina po sociálních sítích a různých sportovních webech. Téma na pozápasovou tiskovku bylo také jasné. A ocenění se Papadopulosovi dostalo i od protihráče Tomáše Poznara, který dvěma góly zápas rozhodl. „Naprosto férové a fantastické gesto. Vítězem tohoto zápasu je především on, to se jen tak nevidí. Klobouk dolů,“ kýval uznale hlavou Poznar.

Pozadu nezůstal ani trenér Zlína Bohumil Páník, který Papadopulose před lety trénoval ještě jako mladého kluka v Baníku Ostrava. „Michala znám dlouho, je to skvělý člověk a tímto gestem si zaslouží nějakou cenu, například za osobnost ligy. Takový čin se málokdy vidí,“ pronesl Páník. Kouč domácích Juraj Jarábek souhlasil. „Michal ukázal velký charakter. Věřím, že jednou nám to pánbůh vrátí,“ řekl hlavní trenér MFK.

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo