Generální partner
Světlý režim
27. listopad 2020

Natáhnou Karvinští skvělou domácí sérii proti Ševcům? Karviná-Zlín (so,16)

Nejvyšší soutěž pokračuje devátým kolem a do Karviné míří zlínští Ševci posilněni o skalp Plzně. Fotbalisté MFK chtějí navázat na domácí úspěšnou sérii proti Zlínu, který na Městském stadionu v Karviné-Ráji v první lize ještě neskóroval a nebodoval!

V minulém domácím utkání hráči MFK prolomili sérii nezdarů a poprvé od března zvítězili na svém stadionu. Bylo by fajn na tuto výhru navázat i v sobotu odpoledne proti tradičnímu rivalovi ze Zlína. Ale pozor, Zlín po restartu soutěže posbíral všech šest bodů. „Zlín byl zalezlý a spoléhal na brejky, předpokládám, že stejně bude hrát i tady. Mají šikovné kraje, Fantiše a Chanturishviliho. Nahoře míč podrží silný Poznar. Silnou stránkou jsou i standardní situace,“ podotkl asistent trenéra Marek Bielan. 

Zajímavé bude sledovat i minisouboj bratranců – Sufi Dramé hájí karvinské barvy a Youba Dramé ty zlínské. „Uvidíme, jestli vůbec do zápasu zasáhneme. Já nastupuji spíš na posledních pár minut, Zlín naposledy porazil Plzeň a jejich trenér asi nebude chtít do vítězné sestavy sahat. Youba naskočil až na závěrečných deset minut. Bylo by super, kdybychom se na hřišti aspoň na chvíli potkali,“ usmál se karvinský Sufi Dramé.

Karvinští fotbalisté mají se Zlínem vynikající domácí bilanci v nejvyšší soutěži – 4 zápasy, 12 bodů a skóre 9:0! „Bylo by skvělé tuto sérii nepřerušit, všichni si to moc přejeme,“ usmál se Marek Bielan. Speciální zápas čeká třeba i na Lukáše Bartošáka, pro kterého je Zlín pořád srdcovka. „Strávil jsem tam hezké časy, zahráli jsme si i Evropskou ligu. Věřím ale, že v sobotu předvedeme dobrý výkon a získáme tři důležité body,“ řekl odchovanec Brumova.  

Ševcům ze Zlína patří před devátým kolem osmá pozice s dvanácti body, Karvinští jsou na tom stejně, ale mají horší skóre – proto jsou devátí. Kouč Bohumil Páník přivítal před sezónou ve svém mančaftu stopera Václava Procházku, kterého už vedl v ostravském Baníku, z Ústí nad Labem mu vedení přivedlo Youbu Dramého. Co se týče odchodů, tak po konci smlouvy zamířil do Karviné Lukáš Bartošák, pryč jsou Džafić, Ikaunieks, Hronek, Bačo či Azatskyi.  

Poslední vzájemný duel se uskutečnil 15. února tohoto roku s výsledkem 2:0 pro MFK. Ve druhé polovině července mělo dojít na duel ve Zlíně v rámci čtvrtého nadstavbového kola, ale nakonec s nehrálo a soutěž byla ukončena. Aktuálně nejlepšími střelci jsou na karvinské straně dvougóloví Michal Papadopulos a Kristi Qose, na zlínské straně třígóloví Poznar a Youba Dramé.

Utkání 9. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – FC Fastav Zlín začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 28. listopadu v 16 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Pavel Orel. 

Rozhovory Rozhovory
po 22.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Aleš Nešický

Mnoho klubů poznal během své kariéry devětadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Věděli jste však, že je spolužákem našeho bývalého hráče Michala Petráně, že hrál s Libercem ještě před rokem Evropskou ligu, anebo že je tatínkem čtyřleté holčičky?

po 15.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Kacper Zych

Devatenáctiletý polský útočník a odchovanec MFK Karviná se na začátku této sezóny dočkal svého premiérového gólu v nejvyšší soutěži. S odstupem dvou měsíců vzpomíná na tento zápas, ve kterém si přivodil otřes mozku a musel ze zdravotních důvodů opustit polský národní tým, kam byl premiérově pozván. V rozhovoru však prozradil mnohem víc…

út 2.11. | redakce

Bohumil Páník: Bude to náročné období, ale musíme se s tím vypořádat

Trenér Bohumil Páník přivítal v pondělí odpoledne téměř všechny své svěřence po čtrnácti dnech. V rozhovoru prozrazuje, jak trávil dny v izolaci, jak se mu koučovalo od televize, a jak budou vypadat nejbližší dny...

po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná
×
Odehráno v 18:00
Bohemians Praha 1905
MFK Karviná