Generální partner
Světlý režim
26. listopad 2020

Marek Bielan: Silnou stránkou Zlína jsou standardní situace

Asistent trenéra Marek Bielan hovořil před sobotním utkáním proti Zlínu o jeho výhře nad Plzní, změně myšlení i Diegu Maradonovi...

Po výsledkovém, nikoliv herním, nezdaru v Olomouci budete hrát v domácím prostředí. Jaký zápas očekáváte?
Na Sigmě to pro nás určitě byla výsledková facka, po herní stránce to ale špatné určitě nebylo. Měli jsme dost šancí, naopak Sigma byla efektivní. To je ale fotbal. V sobotu čekám, že soupeř bude poctivě bránit a čekat na nějaký brejk. Zlín tady do Karviné nikdy nepřijel hrát otevřenou partii a nejinak tomu asi bude i tentokrát. 

Statistiky nelžou a mluví zcela jasně – na Olomouc Karviná neumí. Naopak na Zlín se vám daří, Ševci v Karviné na úrovni nejvyšší soutěže ještě neskórovali a čtyřikrát za sebou prohráli.
Všichni si přejeme, abychom na tuto tradici v sobotu navázali. Bylo by skvělé tuto sérii nepřerušit.

Překvapilo vás, že Zlín v minulém kole porazil Plzeň?
Určitě mě to překvapilo, zvlášť po skvělém výkonu Viktorky a jasném vítězství proti Spartě. Zlín byl efektivní, z dvou šancí dal jeden gól. Na Plzni byla vidět chuť, určitě Zlín nepodcenili, ale stalo se. Zlín byl zalezlý a spoléhal na brejky, jeden mu vyšel. 

Kdybyste měl některého z hráčů soupeře vypíchnout, kdo by to byl? 
Mají šikovné kraje, Fantiše a Tchanturishviliho. Nahoře míč podrží silný Poznar. Jejich silnou stránkou jsou standardní situace. Na to se musíme připravit, nacvičujeme to. Ale zdá se mi, že čím víc, tak tím méně nám to jde (trpký úsměv). V Olomouci jsme dostali dva góly po standardkách a s Bohemkou jsme také jednou inkasovali ze standardní situace.

Pohled na tabulku není špatný, deváté místo s dvanácti body vypadá na první pohled hezky. Ale v minulém kole bodovaly týmy, od kterých se to moc nečekalo. Vnímáte to a říkáte si, že případný zisk tří bodů se Zlínem by vám zase na chvíli dodal klid?
My chceme vyhrát každý zápas! Zároveň se snažíme s celým realizačním týmem myslet jinak a pracujeme na tom, abychom trochu změnili mentalitu – už nechceme hrát o záchranu a dívat se pod sebe, jestli náhodou některý z týmů, který je dole, vyhrál nebo bodoval. Chceme spoléhat sami na sebe a nezatěžovat se výsledky soupeřů. Myslím si, že tuto sezónu máme mužstvo na to, abychom se nemuseli strachovat se záchranou.

A poslední otázka trochu z jiného soudku. Ve středu zemřel Diego Maradona. Jak jste tohoto Argentince, kterého znají asi úplně všichni lidé i z jiných odvětví, vnímal vy osobně?
Pro mě to byl božský Diego, nikdo nebyl víc než on. Byl víc než Pelé! Viděl jsem film i různé dokumenty, sledoval jsem ho v televizi. Ta práce s míčem, to bylo něco. Kdysi byl fotbal pomalejší, to se nedá s dnešní dobou srovnat. Tvrdím ale, že on by se ani teď na trávníku neztratil. S míčem u nohy se narodil…

Související články

Zápas 28.11.2020

Zápas blbec i gesto fair play! Karviná-Zlín 0:2

Hrubě nevydařený úvod utkání určil ráz celých devadesáti minut. Zlínští ševci vedli po devíti minutách o dva góly a rázně tak odpověděli na dosud (pro ně) hrubě nevydařenou statistiku zápasů v Karviné. Karvinští prohráli podruhé za sebou. Zaujalo také gesto fair play Michala Papadopulose.

Preview k zápasu 27.11.2020

Natáhnou Karvinští skvělou domácí sérii proti Ševcům? Karviná-Zlín (so,16)

Nejvyšší soutěž pokračuje devátým kolem a do Karviné míří zlínští Ševci posilněni o skalp Plzně. Fotbalisté MFK chtějí navázat na domácí úspěšnou sérii proti Zlínu, který na Městském stadionu v Karviné-Ráji v první lize ještě neskóroval a nebodoval!

Ohlasy po zápase 30.11.2020

Gesto fair play v podání Michala Papadopulose ocenila média, soupeř i trenér MFK

Nevídané gesto přišlo v sobotním duelu za stavu 0:2 pro domácí. Útočník Michal Papadopulos se přiznal, že prodloužil míč na Dávida Gubu, který z akce skóroval. Teč pětatřicetiletého útočníka neodhalil ani systém VAR.

Ohlasy po zápase 28.11.2020

VIDEO: Ohlasy po zápase - Jarábek & Papadopulos

Hlavním tématem tiskové konference trenéra Juraje Jarábka a Michala Papadopulose bylo jeho férové gesto - přiznal se k teči míče, který směroval k Dávidu Gubovi a ten skóroval, což rozhodčí nepostřehli a spolu s VAR gól uznali. Nakonec se jednalo o gól z ofsajdu...

Rozhovory Rozhovory
st 28.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Soufiane Dramé

Skvělou češtinou je francouzský fotbalista Soufiane Dramé, který od léta 2018 obléká dres MFK, pověstný. Věděli jste však, že s fotbalem začínal fanoušek Chelsea v šesti letech, má celkem sedm sourozenců a od většiny fotbalistů se odlišuje tím, že nemá a ani nechce mít kérku?

čt 22.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Vojtěch Smrž

Řízný defenzivní záložník Vojtěch Smrž má teprve čtyřiadvacet let, ale už se blíží ke stovce prvoligových startů. Jednou už dokonce vedl tým jako kapitán v ligovém zápase – v lednu na půdě Teplic. Kromě toho v kabině šéfuje hudbě a velí vítěznému pokřiku…

út 13.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Petr Bolek

S nostalgickým úsměvem vzpomíná na štaci v Plzni gólman Petr Bolek. Prožil tam skvělé roky a nedá dopustit na týmového ducha, který byl ve Štruncových sadech pověstný. Celý rozhovor se točí téměř výhradně kolem Plzně. Inu, posuďte sami…

st 7.4. | redakce

Ostrák o EURU: Konec ve skupině byl zklamáním, zároveň šlo o velkou zkušenost

Záložník Tomáš Ostrák se ve druhé polovině minulého týdne vrátil ze Slovinska, kde byl s reprezentační jednadvacítkou na mistrovství Evropy. Jak vnímal a hodnotil celý šampionát, který pro Čechy skončil už po základní skupině, borec reprezentující MFK Karviná?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo