28. listopad 2020

Zápas blbec i gesto fair play! Karviná-Zlín 0:2

Hrubě nevydařený úvod utkání určil ráz celých devadesáti minut. Zlínští ševci vedli po devíti minutách o dva góly a rázně tak odpověděli na dosud (pro ně) hrubě nevydařenou statistiku zápasů v Karviné. Karvinští prohráli podruhé za sebou. Zaujalo také gesto fair play Michala Papadopulose.
sobota 28.11.2020
0:2
(0:2)
Městský stadion
Diváci: 0
FC Zlín
Neuman – Ndefe, Eduardo, Šindelář, Twardzik (46. Guba) – Smrž (46. Tavares), Qose, Herc (82. Haša) – Ostrák (86. Dramé), Papadopulos, Bartošák.
Dostál – Simerský, Buchta, Procházka – Fantiš, Conde, Hlinka (90. Kolář), Jiráček – Dramé (86. Janetzký), Poznar (88. Toutou Mpondo), Tchanturishvili.
Branky: 1. a 9. Poznar
ŽK: Smrž - Hlinka, Procházka, Fantiš
Rozhodčí: Orel – Blažej, Hájek

Dvě změny udělal v základní sestavě trenér Juraj Jarábek oproti utkání v Olomouci – do útoku se vrátil Michal Papadopulos a Marka Hanouska nahradil v záloze Vojtěch Smrž. Zápas v chladném počasí začal ledovou sprchou pro domácí tým. V sedmatřicáté vteřině se hosté radovali z gólu, když se míč nakonec po dvou třech odrazech dostal k Tomáši Poznarovi a ten střelou k tyči otevřel skóre.

Otřesení domácí inkasovali do desáté minuty ještě jednou – Youba Dramé zpracoval míč pro Tomáše Poznara, ten byl u levé tyče dřív než obrana s gólmanem Neumanem, který trochu podklouzl, a ostrostřelec Zlína měl jednoduchou úlohu. V deváté minutě vedli Ševci v Karviné 2:0 a mohli se začít soustředit výhradně na obranu.

Domácí se do šancí nedostávali, jejich hra byla pomalá a bez pořádného nápadu. Ve dvaatřicáté minutě už to nevydržel Tomáš Ostrák, natáhl ke střele z třiceti metrů a míč skončil na břevně, odkud se odrazil do zad gólmana Dostála a následně pod jeho tělo. Za pár minut to zkoušel Ostrák znovu, jenže pouze do náruče zlínské jedničky. V poslední minutě první půle mohl vykřesat naději Gigli Ndefe po hezkém křižném pasu Bartošáka. Ovšem střelu holandského beka vyrazil Dostál včasným vyběhnutím.

O přestávce už zůstali v šatně Twardzik se Smržem a trenéři ukázali na Gubu s Tavaresem – tedy jednoznačně sázka na ofenzivu a co nejrychlejší zdramatizování zápasu. Úvod druhé půle byl opatrný, zahrozil až Jiráček hlavou téměř po hodině hry – jeho šance měla gólové parametry. Dvacet minut před koncem selhal v tutovce i Fantiš, který z první netrefil na zadní tyči odkrytou bránu.

V třiasedmdesáté minutě se Karvinští dočkali snížení. Po nákopu Šindeláře přiťukl Papadopulos míč Gubovi a ten prostřelil Dostála. Gól však zkoumal VAR, nejprve trefu slovenského záložníka sudí Orel uznal, posléze se už v půlkruhu přiznal k teči Michal Papadopulos – tudíž se jednalo o ofsajd. Rozhodčí ani VAR nepostřehli jeho jemnou teč.

Šance přibývaly v závěru zápasu, a to na obou stranách. Nejprve Fantiše vychytal Neuman, následně na druhé straně Dostál chytil hlavičkový pokus Guby. Zápas se v závěru dohrával, Zlín si v pohodě pohlídal vítězství…

Domácí trenér Juraj Jarábek: „Měli jsme ještě horší vstup do zápasu než před týdnem v Olomouci. Takový vstup do utkání, že po devíti minutách prohráváte o dva góly, si neumím vysvětlit a s hráči si o tom musíme promluvit a prodiskutovat. Mohl nás spasit kontaktní gól, který by nás nakopl – nestalo se, bohužel. Do druhé půle jsme prostřídali do ofenzivy, vstřelili gól. Věřím, že nám toto gesto jednou pánbůh vrátí. Michal Papadopulos ukázal velký charakter. Prohráli jsme zcela zaslouženě, bylo to slabé.“

Hostující trenér Bohumil Páník: „Je fajn, že se nám Tomáš Poznar dostal do herní i střelecké formy.Umíme hrát na brejky a akce dohrát. Vždy říkám, že lepší je dát gól v 90. minutě a ne hned hned v úvodu utkání, potom se strachujete. Pro nás to bylo obrovsky těžké utkání. Gesto Papadopulose? Klobouk dolů, u mě to je borec. Navrhl bych mu cenu Fair play."