Generální partner
Světlý režim
8. únor 2024

Juraj Jarábek: V Karviné to nikdo nebude mít lehké, ani Sparta!

Opona FORTUNA:LIGY jde konečně dolů a nejvyšší soutěž pokračuje. Pro fotbalisty MFK těžkým zápasem proti mistrovské Spartě. Kouč Juraj Jarábek hovoří o Spartě s respektem, ale zároveň prohlásil, že hrát se dá s každým. O kvalitě a síle soupeře nepochybuje!

Trenére, začíná přetěžkých osm dnů, během kterých odehrajete doma tři utkání.
Fotbal děláme pro to, abychom se porovnávali s nejlepšími. Těšíme se na takovou konfrontaci. V Česku jsou dva týmy, které splňují kritéria vysoké evropské kvality – jsou to Sparta a Slavia. A oba týmy se během pár dnů představí u nás.

Jaká kvalita tkví ve Spartě, proti které v sobotu odpoledne začínáte jarní část?
Má pětibodový náskok v tabulce, takže nás jednoznačně čeká nejkvalitnější mužstvo FORTUNA:LIGY. Nemáme absolutně co ztratit, je tam obrovská kvalita, o čemž svědčí i to, že tým trenéra Priskeho naposledy ztratil body na konci října, když prohrál v Boleslavi. Sílu Sparty maximálně respektujeme, ve čtvrtek ji čeká těžký zápas na půdě Galatasaraye Istanbul. My jsme odhodlaní, hrajeme doma a věřím, že by nás mohl hnát vyprodaný stadion

Připravujete se na Spartu s Lukášem Haraslínem nebo bez něj?
Je to výborný hráč, ale celá Sparta je výborná - má skvělé jednotlivce. Trenér se určitě nesplete, ať už kdokoliv nastoupí na jakékoliv pozici. Na všechny posty mají několik alternativ, to je opravdu vysoká kvalita.

Je to téměř šest let, kdy se naposledy týmu MFK podařilo proti Spartě v domácím prostředí bodovat – tehdy před koncem srovnával na 1:1 Tomáš Wágner. Nastal čas to v sobotu zlomit?
Musíme tomu věřit, s každým se dá hrát. Začíná se od stavu 0:0, my i hosté máme dvě nohy, dvě ruce a jednu hlavu (úsměv). Připravíme se na soupeře co nejkvalitněji to půjde. Očekáváme velice dobrý zápas. Bodovat chceme v každém utkání a tento nebude výjimkou. Už v sobotu po generálce jsem řekl, že to s námi na domácím trávníku nebude mít nikdo lehké, ani Sparta. Chce to mít herní a taktický plán, který budou hráči do puntíku plnit, a samozřejmě i štěstí.

Rozhovory Rozhovory
st 21.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Regáli

Pohodový rozhovor s Martinem Regálim se točil samozřejmě kolem jeho nového působiště, ale rozpovídal se i o Belgii, kde působil v prvoligovém Kortrijku. V Belgickém království se mu dobře žilo, skvělý byl podle jeho slov i první půlrok. Poté se to zlomilo a nehrával, proto aspoň cestoval a poznával okolní státy. Prozradil také, že s manželkou čekají druhé dítě...

pá 16.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Dominik Holec

Naše jasná jednička mezi třemi tyčemi má sparťanskou minulost. Dominik Holec v týmu pražského giganta působil, a má tak detailní přehled. V rozhovoru, který se točil převážně okolo aktuálního mistra, však došla řeč i na polské angažmá v Rakówu Czestochowa či velikou zálibu, kterou má slovenský gólman v basketbalové NBA.

ne 4.2. | redakce

VIDEO: Tisková konference před startem jarní části F:L

Bezprostředně po generálce proběhla se sportovním ředitelem Lubomírem Vlkem a trenérem Jurajem Jarábkem tisková konference před startem jarní části. Kouč se v úvodu vrátil ke generálce, promluvil ke skladbě kádru, odchovanci Pavlu Kačorovi nebo o náročném začátku jara. Sportovní ředitel přiznal, že je zklamaný, že během pauzy se dovedl zrealizovat pouze jeden přestupový transfer a vysvětlil i důvody.

út 23.1. | redakce

Trenér Tomáš Červenka oceněn Fotbalovou asociací České republiky

Trenér mládeže Tomáš Červenka byl na začátku ledna na 22. Galavečeru NAŠEHO FOTBALU oceněn v kategorii Trenér roku mládež - muži. Na galavečerech neprofesionálního fotbalu Fotbalová asociace České republiky vždy oceňuje nejlepší trenéry a hráče mládežnického, dívčího, plážového fotbalu a futsalu za uplynulý rok.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo