Generální partner
Světlý režim
8. únor 2024

Juraj Jarábek: V Karviné to nikdo nebude mít lehké, ani Sparta!

Opona FORTUNA:LIGY jde konečně dolů a nejvyšší soutěž pokračuje. Pro fotbalisty MFK těžkým zápasem proti mistrovské Spartě. Kouč Juraj Jarábek hovoří o Spartě s respektem, ale zároveň prohlásil, že hrát se dá s každým. O kvalitě a síle soupeře nepochybuje!

Trenére, začíná přetěžkých osm dnů, během kterých odehrajete doma tři utkání.
Fotbal děláme pro to, abychom se porovnávali s nejlepšími. Těšíme se na takovou konfrontaci. V Česku jsou dva týmy, které splňují kritéria vysoké evropské kvality – jsou to Sparta a Slavia. A oba týmy se během pár dnů představí u nás.

Jaká kvalita tkví ve Spartě, proti které v sobotu odpoledne začínáte jarní část?
Má pětibodový náskok v tabulce, takže nás jednoznačně čeká nejkvalitnější mužstvo FORTUNA:LIGY. Nemáme absolutně co ztratit, je tam obrovská kvalita, o čemž svědčí i to, že tým trenéra Priskeho naposledy ztratil body na konci října, když prohrál v Boleslavi. Sílu Sparty maximálně respektujeme, ve čtvrtek ji čeká těžký zápas na půdě Galatasaraye Istanbul. My jsme odhodlaní, hrajeme doma a věřím, že by nás mohl hnát vyprodaný stadion

Připravujete se na Spartu s Lukášem Haraslínem nebo bez něj?
Je to výborný hráč, ale celá Sparta je výborná - má skvělé jednotlivce. Trenér se určitě nesplete, ať už kdokoliv nastoupí na jakékoliv pozici. Na všechny posty mají několik alternativ, to je opravdu vysoká kvalita.

Je to téměř šest let, kdy se naposledy týmu MFK podařilo proti Spartě v domácím prostředí bodovat – tehdy před koncem srovnával na 1:1 Tomáš Wágner. Nastal čas to v sobotu zlomit?
Musíme tomu věřit, s každým se dá hrát. Začíná se od stavu 0:0, my i hosté máme dvě nohy, dvě ruce a jednu hlavu (úsměv). Připravíme se na soupeře co nejkvalitněji to půjde. Očekáváme velice dobrý zápas. Bodovat chceme v každém utkání a tento nebude výjimkou. Už v sobotu po generálce jsem řekl, že to s námi na domácím trávníku nebude mít nikdo lehké, ani Sparta. Chce to mít herní a taktický plán, který budou hráči do puntíku plnit, a samozřejmě i štěstí.

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo