Generální partner
Světlý režim
9. únor 2024

Ostrý a těžký úvod jara, Karviná-Sparta (so,15)

Nejvyšší soutěž se v sobotu tři hodiny po poledni probudí ze zimního spánku. Na čtyřech stadionech se rozběhnou tuhé boje o ligové body. Hrát se bude také ve Slezsku, kam přijede mistr. Utkání bude mít velmi dobrou kulisu a vypadá to, že k tomu přispěje (aspoň podle předpovědi) i nevídaně příjemné počasí...

S bilancí sedmi výher a jediné porážky v zimní přípravně „vtrhnou“ fotbalisté MFK do náročného jara, jehož jasným cílem je udržení prvoligové příslušnosti. Ovšem na samotný úvod je čeká nejnáročnější zkouška. „Sparta má pětibodový náskok v tabulce, takže nás jednoznačně čeká nejkvalitnější mužstvo FORTUNA:LIGY. Nemáme absolutně co ztratit, je tam obrovská kvalita, o čemž svědčí i to, že tým trenéra Priskeho naposledy ztratil body na konci října, když prohrál v Boleslavi. Fotbal děláme pro to, abychom se porovnávali s nejlepšími, takže se na takovou konfrontaci těšíme,“ řekl trenér Juraj Jarábek s tím, že Sparta spolu se Slavií podle něj splňují kritéria vysoké evropské kvality.

V podobném tónu hovořil i bývalý brankář Sparty a aktuální karvinská jednička Dominik Holec. „Je to největší český klub. Od příchodu trenéra Priskeho se extrémně posunula. Nastolená systémová práce se okamžitě projevila ziskem titulu po mnoha letech. Celkový servis pro tým, smysl pro detail a veliký profesionalismus všech lidí – je něco neskutečného,“ uvedl Holec, který se proti gigantovi z Letné postaví vůbec poprvé.

Kouč Jarábek slíbil, že se celý tým připraví na soupeře co nejkvalitněji. „Očekáváme velice dobrý zápas. Bodovat chceme v každém utkání a tento nebude výjimkou. Už v sobotu po generálce jsem řekl, že to s námi na domácím trávníku nebude mít nikdo lehké, ani Sparta. Chce to mít herní a taktický plán, který budou hráči do puntíku plnit, a samozřejmě i štěstí,“ zakončil zkušený slovenský trenér.

Aktuální lídr soutěže má v čele tabulky pětibodový náskok, ovšem druhá Slavia dohrávku ve Zlíně k dobru. Tým dánského trenéra Briana Priskeho přes zimní pauzu posílil o dva hráče – Nora Solbakena a Albánce Tuciho. Naopak kádr opustili Sejk, Schánělec a Gomez. Sparta během zimní přípravy odehrála dohromady čtyři zápasy (jeden doma na Letné, zbytek na soustředění ve Španělsku) a ve všech zvítězila (FC Kodaň 2:0, Puskás Akademie 2:0, Bodo/Glimt 2:0 a Mälmo 2:1). V překladu to znamená, že sparťanský celek porazil tři aktuální „severské“ mistry.

Podzimní duel na Letné vyhrála Sparta 3:1, vzájemné zápasy jsou v režii pražského giganta (10 výher, dvě remízy a jedna porážka). Nejvíce gólů padlo v památném duelu ze sezóny 2020/2021, kdy fanoušci v Karviné viděli sedm gólů. Karvinští rychle vedli o dva góly, soupeř však ještě do poločasu vyrovnal a třemi góly ve druhé půli zápas otočil a vyhrál 5:2!

ZDROJ FOTKY: AC SPARTA PRAHA


Utkání 20. kola FORTUNA:LIGY MFK Karviná – AC Sparta Praha začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v sobotu 10. února v 15 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Karel Rouček. Brány a pokladny stadionu se otevřou hodinu před výkopem. Cena vstupenky v den utkání je 260 Kč. Bulletiny budou k dispozici na pokladnách, ve Fanshopu a u turniketů.
Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo