Generální partner
Světlý režim
23. květen 2020

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Kire, proč jste si vybral Karvinou?
Protože toho o české lize toho dost vím a cítil jsem, že momentálně to je pro mě správná volba. Je to kvalitní soutěž s potenciálem se posunout ještě výš a věřím, že tvrdou prací a odhodláním to člověk může dotáhnout daleko. Moc se těším.

Mluvil jste o tom i se svými bývalými spoluhráči z Trnavy? V Karviné jsou hned tři.
Jasně, párkrát jsem mluvil s Markem Janečkou. Řekl mi spoustu pozitivních věcí. I díky tomu bylo nakonec moje rozhodování o to jednodušší.

Prozradíte co například?
Řekl mi, že Karviná měla těžkou první půlku sezóny, ale po příchodu trenéra Jarábka se situace změnila k lepšímu. Co jsem měl možnost zatím vypozorovat, tak máme velmi dobrý a nadějný tým. Věřím tak, že budeme mít dobré výsledky.

Jak vůbec vzpomínáte na angažmá v Trnavě?
Byly to skvělé čtyři měsíce, kde jsem potkal moje už opět současné spoluhráče. Zažili jsme pěkné momenty, hlavně vítězství ve slovenském poháru. To si budu pamatovat navždy.


Aby ne, když jste k triumfu pomohl dvěma góly a po penaltovém rozstřelu zvedl pohár nad hlavu.
To byl jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků v mojí kariéře. Pokaždé, když si na ten zápas vzpomenu, tak se usmívám a jsem šťastný. Doufám, že podobné momenty budu zažívat i tady v Karviné.

Líbí se vám v Karviné? Co říkáte na klubové zázemí, které si všichni nově příchozí chválí?
Jsem tady přes dva měsíce, adaptace na nové prostředí je vždy složitější, ale už jsem toho v Karviné dost viděl a město se mi líbí. Co se týče klubu, tak je velmi dobře organizovaný, navíc je tady výborná infrastruktura a úžasný stadion.

V Třinci jste do přípravného utkání vyběhl se čtyřiadvacítkou na zádech. Je to vaše oblíbené číslo?
Moje oblíbená čísla jsou 17 a 21, ale při příchodu do Trnavy byly obsazená, tak jsem si vybral právě čtyřiadvacítku. Na Slovensku se mi dařilo, proto jsem číslo 24 chtěl i tady. Doufám, že mně i fanouškům přinese také tolik štěstí a radosti.

Rozhovory Rozhovory
čt 17.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Michal Papadopulos

Zkušený forvard Michal Papadopulos se v létě po dlouhých letech v zahraničí vrátil zpátky do Česka a v dresu MFK rozdává fotbalovou radost. Před reprezentační přestávkou skvělým výkonem a bilancí 1+1 zařídil export důležitých tří bodů od slezského rivala z Opavy.

čt 3.9. | redakce, foto/Michal Chadim

Christián Herc: Věřím, že hostování v Karviné bude lepší než v Plzni

Za necelý měsíc dvaadvacetiletý slovenský fotbalista pobývá momentálně s reprezentací U21, kterou čeká dvojutkání se Švýcarskem. Christián Herc se v rozhovoru vrátil k příchodu do Karviné a na rovinu přiznal, že má drobné tréninkové manko, které potřebuje dohnat...

čt 20.8. | redakce

Marek Janečka před slezským derby s Baníkem: Na fanoušky se těšíme!

V neděli začne pro MFK Karviná už pátá sezóna mezi českou elitou. Kapitán Marek Janečka se stejně jako celá kabina na start soutěže těší. Nabízíme část rozhovoru z Klubového bulletinu MFK Karviná, který bude k slezskému derby nachystán.

st 19.8. | redakce

VIDEO: První rozhovor Michala Papadopulose v novém působišti

Útočník Michal Papadopulos vysvětluje návrat do Česka i to, že uvažoval o konci kariéry. Nakonec ale dostal zase chuť a přijal novou výzvu...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii
×
Odehráno v 16:30
MFK Karviná
FK Mladá Boleslav
×
Odehráno v 16:30
MFK Karviná
FK Mladá Boleslav