Generální partner
Světlý režim
23. květen 2020

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

Kire, proč jste si vybral Karvinou?
Protože toho o české lize toho dost vím a cítil jsem, že momentálně to je pro mě správná volba. Je to kvalitní soutěž s potenciálem se posunout ještě výš a věřím, že tvrdou prací a odhodláním to člověk může dotáhnout daleko. Moc se těším.

Mluvil jste o tom i se svými bývalými spoluhráči z Trnavy? V Karviné jsou hned tři.
Jasně, párkrát jsem mluvil s Markem Janečkou. Řekl mi spoustu pozitivních věcí. I díky tomu bylo nakonec moje rozhodování o to jednodušší.

Prozradíte co například?
Řekl mi, že Karviná měla těžkou první půlku sezóny, ale po příchodu trenéra Jarábka se situace změnila k lepšímu. Co jsem měl možnost zatím vypozorovat, tak máme velmi dobrý a nadějný tým. Věřím tak, že budeme mít dobré výsledky.

Jak vůbec vzpomínáte na angažmá v Trnavě?
Byly to skvělé čtyři měsíce, kde jsem potkal moje už opět současné spoluhráče. Zažili jsme pěkné momenty, hlavně vítězství ve slovenském poháru. To si budu pamatovat navždy.


Aby ne, když jste k triumfu pomohl dvěma góly a po penaltovém rozstřelu zvedl pohár nad hlavu.
To byl jeden z nejnezapomenutelnějších zážitků v mojí kariéře. Pokaždé, když si na ten zápas vzpomenu, tak se usmívám a jsem šťastný. Doufám, že podobné momenty budu zažívat i tady v Karviné.

Líbí se vám v Karviné? Co říkáte na klubové zázemí, které si všichni nově příchozí chválí?
Jsem tady přes dva měsíce, adaptace na nové prostředí je vždy složitější, ale už jsem toho v Karviné dost viděl a město se mi líbí. Co se týče klubu, tak je velmi dobře organizovaný, navíc je tady výborná infrastruktura a úžasný stadion.

V Třinci jste do přípravného utkání vyběhl se čtyřiadvacítkou na zádech. Je to vaše oblíbené číslo?
Moje oblíbená čísla jsou 17 a 21, ale při příchodu do Trnavy byly obsazená, tak jsem si vybral právě čtyřiadvacítku. Na Slovensku se mi dařilo, proto jsem číslo 24 chtěl i tady. Doufám, že mně i fanouškům přinese také tolik štěstí a radosti.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii