Generální partner
Světlý režim
31. červenec 2016

Krutá porážka, udělalo se hodně chyb, řekl Weber

Fantastický první poločas a mnohem horší ten druhý. Karvinští prožívali pětačtyřicet minut extáze, následně dopadli na tvrdé dno reality. Trenér Jozef Weber výsledku po utkání litoval, ale zároveň sportovně uznal kvalitu domácích.

Začátek utkání vyšel celému týmu na výbornou, hovoří za to gól hned z první akce po dvanácti vteřinách. Navíc do poločasu přidali Karvinští díky Pavolu Jurčovi další dva. Ani to však nestačilo. „Pro nás je to krutá porážka. V první půli jsme hráli dobře, dotáhli do úspěšného konce tři akce. Hráli jsme podle představ a na domácí naše taktika platila,“ liboval si při vzpomínce na první poločas.

Po změně stran už hráči Karviné nedokázali být nebezpeční, naopak chybami v obraně umožnili Jablonci nejen vyrovnat, ale nakonec zvítězit o dva góly. „Rozhodlo úvodních pět minut druhého poločasu. Jablonec naše chyby potrestal a ukázal svou sílu. Domácí vyhráli zaslouženě a musím jim pogratulovat,“ prohlásil na pozápasové tiskové konferenci Weber.

Na otázku, jak moc chyběl hlasitý dirigent obranných řad Pavel Dreksa, si jen povzdechl. „Dost mi to zamotalo hlavu, to přiznávám. Je to náš důležitý hráč. Neříkám, že s ním by byl výsledek jiný, ale v určitých fázích bychom si v defenzivě určitě počínali jinak a byli bychom silnější v soubojích. Ale nemá cenu se na to vymlouvat, od pátečního večera se potýkal s teplotou a nastoupit prostě nemohl. I to je fotbal,“ prohodil Jozef Weber.

Karvinský kouč se vrátil na místo činu, tedy do města a na stadion, kde prožil třináct let. „Jablonec je můj druhý domov, kde mám spoustu známých, s kterými jsem stále v kontaktu. Pro mě to byl specifický zápas okořeněný navíc tím, že šlo o premiéru s Karvinou v nejvyšší soutěži. Ale během zápasu jsem se od toho oprostil,“ doplnil a na závěr přiznal, že jej dojalo vřelé přivítání i skandování jeho jména během samotného utkání. „Za to všem fandům patří velký dík.“ 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo