Mlade talenty

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš

24.06.2019 | redakce
 

Michal Petráň: Chtěl jsem se posunout výš Týden je v novém týmu, absolvoval celé soustředění a odehrál pětačtyřicet minut na pozici podhrotového útočníka. Východočech Michal Petráň si zvyká na nový tým i spoluhráče.

 

Michale, je Karviná vaši novou výzvou?
Přesně tak. Nová výzva, nová motivace. Jsem rád, že se kluby mezi sebou domluvily a já můžu udělat další krok ve své fotbalové kariéře.

Cítil jste sám, že pět let v Pardubicích je už strop?
Ano, dá se to tak říct. Podával jsem ve druhé lize standardní výkony a sám jsem cítil, že to chce změnu. Chtěl jsem jít výš, pravidelně hrávat proti nejlepším týmům.

Ovšem v Pardubicích jste si udržoval průměr kolem deseti gólů na sezónu.
A to mi vyneslo angažmá v nejvyšší soutěži -. tady v Karviné (úsměv). Rád bych na své góly z Pardubic navázal i ve FORTUNA:LIZE.

Zkušenosti s nejvyšší soutěží máte. Do ligy jste naskočil jako mladíček v dresu Českých Budějovic.
Ještě jako dorostenec, to už je ale dávno. Mám osm prvoligových startů a jsem rád, že další snad přidám. Poperu se o to.


Berete to tak, že byste měl po odchodu Tomáše Wágnera střílet góly právě vy jako útočník?
Vím, že Tomáš Wágner byl tady v Karviné velkou osobností. Samozřejmě bych nějaké góly rád dal. Budu se v každém zápase snažit na maximum.

Jak vůbec hodnotíte první týden s týmem, který jste strávil na soustředění v Polsku?
Je vidět, že Karviná je prvoligová. Skvělý servis a ohromně náročné tréninky. Trenér Straka to chtěl do dynamiky, jde o náročný běhavý styl. Musíme si na to zvyknout, protože to asi budeme praktikovat i v samotné lize.

Bude to pro vás velký skok v kariéře?
Nebude to žádná legrace, skok z druhé do první ligy je velký. Líbí se mi elán trenéra Straky. Chce po nás pořád maximum, umí to namotivovat. Je to hrozně důležité a to se mi líbí.

• U19 ve středu už od 12 hodin
včera - Ligoví dorostenci U19 dohrávají ve středu na Kovoně úvodní kolo proti Českým Budějovicím. Na přání soupeře se posunul začátek zápasu - devatenáctka hraje už od 12 hodin. Duel sedmnáctek se neuskuteční z důvodu problémů na cestě do Karviné. Od 16:30 hod. hrají také mladší žáci U13 a U12 proti Hlučínu - na umělé trávě v areálu Městského stadionu v Karviné-Ráji.

• V úterý hrají žáci U15&U14
včera - Duely proti Fastavu Zlín čekají v úterý odpoledne od 15 hod. a 17 hod. na starší žáky U15 a U14. Oba duely se uskuteční na Bažantnici!

• Sestřih duelu s Libercem
před 2 dny - Nezvládnutý duel s Libercem v sestřihu iSportu najdete ZDE. Karvinští prohráli 0:1!

• Výsledky mládeže (pá-ne)
17.8. - Olomouc-U19 5:0, U18-FM 2:0, Olomouc-U17 4:0, U16-FM 2:1, U15-Baník Ostrava 1:9, U14-Baník Ostrava 1:5, HFK Olomouc-U13 9:9, HFK Olomouc-U12 18:2, st.žáci B-Nový Jičín 1:4, ml. žáci B-Nový Jičín 0:9.

• Los MOL Cupu v pondělí
15.8. - Karvinští se v pondělí 19. srpna krátce po poledni dozví svého soupeře pro druhé kolo MOL Cupu, které má úřední termín odehrání středu 28. srpna. Svěřenci Františka Straky budou určitě hrát na hřišti soupeře z Moravy či Slezska, který zvládl 1. kolo. Výsledky ZDE.

• Vylosovaní do poločas. soutěže
14.8. - a) sektor D4-řada 7- sedadlo 41, b) sektor E3-řada 6-sedadlo 6, c) sektor D4-řada 6-sedadlo 17, d) sektor D5-řada 7-sedadlo 34. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Liberci budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Sestřih remízy v Olomouci
11.8. - Karvinští získali druhý bod v této sezóně - v sobotu za remízu 1:1 na půdě olomoucké Sigmy. Na obě branky a další zajímavé akce se podívejte v sestřihu ZDE.

• Výsledky přípravy mládeže
10.8. - Opava-U19 4:1, U15-Martin 3:1, U14-Martin 12:1, U13-Źory 2:1 a 4:3.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem