Mlade talenty

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová

13.03.2018 | redakce
 

ROZHOVOR Z BULLETINU - Helena Bogoczová Vedoucí odboru majetkového z magistrátu města Karviné Helena Bogoczová má spolu se svým týmem velkou zásluhu na tom, jakou stavbou se pyšní městská část Ráj. V rozhovoru pro klubový bulletin MFK Karviná se snažila všem fanouškům nastínit, že „postavit“ stadion není žádná sranda.

 

Vysvětlete, prosím, fanouškům, o co konkrétně se odbor majetkový staral při rekonstrukci Městského stadionu v Karviné-Ráji?
Hlavní náplní bylo připravit stavbu po projektové stránce, vysoutěžit dodavatele stavby a v daném termínu stavbu zrealizovat.  Nebylo to vůbec snadné i z důvodu, že v roce přípravy vyšel nový zákon o veřejných zakázkách a museli jsme dodělat dokumentaci pro provedení stavby, kterou jsme potřebovali pro zadání veřejné zakázky, a to nám ubralo hodně času, který byl dán poskytovatelem dotace. Celou stavbu jsme také finančně optimalizovali tak, abychom na ni získali finanční dotace. Bez dotací, troufám si říct, by nově zrekonstruovaný stadion nebyl. 

Byla celková práce těžší v tom, že jste museli vycházet z budovy hlavní tribuny, která zůstala na svém místě?
Nepochybně. Kdybychom měli začít stavět tzv. z ničeho, tak to bude snazší. Starší stavby mají své nedostatky, specifika a hodně věcí je jinak, než by mělo být. 

Šlo o největší akci tohoto druhu, kterou jste ve své funkci zažila? Ať už z pohledu kolegů nebo pro vás samotnou?
Jednoznačně. Byla to obrovská výzva! Žádná stavba se neobejde bez různých překážet a tento stadion nebyl výjimkou. Všichni jsme byli nakonec šťastní, když jsme všechno potřebné dokončili, objekt zkolaudovali a získali potřebné dotační finance. Ale tím to samozřejmě neskončilo. Stále je na čem pracovat kvůli složitým technologiím a celkově užívání stadionu dolaďujeme. 

Máte zpětnou vazbu? Líbí se lidem nový stadion?
Ano, ohlasy jsou veskrze pozitivní. Zpočátku tomu tak nebylo, protože se jednalo o velkou investici, ale lidé zjistili, že fotbal k našemu městu patří – navíc se hraje na té nejvyšší úrovni. Na stadion se chodí bavit, odreagovat se od pracovních povinností a hlavně podpořit svůj klub. Osobně mě velmi potěšilo, když v jednom z prvních přímých přenosů komentátor celé republice skrz vysílání sdělil, že máme krásný stadion, jeden z nejlepších v republice.

Chodíte fandit a podpořit naše hráče na stadion v těžkých prvoligových duelech?
Ne vždy, ale chodím a užívám si to. Líbí se mi náš kotel, jak umí povzbuzovat a hnát hráče do útoku. Musím také zmínit, že moji kolegové i kolegyně chodí na fotbal, dokonce mají permanentky. Na dnešní zápas se moc těším a doufám, že si ho společně se všemi fanoušky i kolegy z magistrátu užijeme. Nejen za sebe přeji fotbalistům mnoho úspěchů, a po úspěšném vstupu do druhé poloviny soutěže věřím, že i v příští sezóně budeme chodit na nejkvalitnější fotbal právě u nás v Karviné.

• Sestřih zápasu v Liberci
včera - Karvinští prohráli gólem z 85. minuty pod Ještědem 0:1. Na sestřih nejzajímavějších okamžiků tohoto utkání se podívejte ZDE.

• V Jablonci v sobotu odpoledne
před 3 dny - Ligová fotbalová asociace upřesnila 4. kolo FORTUNA:LIGY. Karvinští se představí v Jablonci v sobotu 11. srpna od 17 hodin.

• U19 na turnaj do B. Bystrice
19.7. - Na dvoudenní mezinárodní turnaj do Banské Bystrice odjede v pátek brzy ráno dorostenecká devatenáctka. Soupeři? Podbrezová, Diósgyöri a domácí Dukla Banská Bystrica.

• Setkání s vedením klubu
17.7. - Ve středu 18. července proběhne od 16 hodin na Městském stadionu v Karviné-Ráji setkání fanoušků s Janem Wolfem a Lubomírem Vlkem. Jste zváni!

• Fukala je náhradník
16.7. - Reprezentaci do 16 let čeká v termínu 23. - 26.7. tradiční letní Memoriál Františka Harašty. Z hráčů MFK Karviná je v nominaci mezi náhradníky Roman Fukala.

• Remíza juniorky v generálce
15.7. - Bezbrankovou remízou na půdě nováčka divize sk.E z Dětmarovic skončil druhý a zároveň poslední přípravný zápas juniorského týmu. Podrobnosti ZDE.

• Štepanovský do Brna
14.7. - Po roce opouští Karvinou záložník Peter Štěpanovský. Nově zamířil do Zbrojovky Brno, s kterou se pokusí o návrat mezi českou elitu. Do Komárna, kde už na jaře působil, se vrátil odchovanec Lukáš Duda. U maďarských hranic bude hostovat do zimy.

• S Boleslaví v neděli 5. srpna
12.7. - Karvinský fanoušek už ví, kdy půjde v nové sezóně poprvé na domácí zápas. LFA upřesnila program 3. kola FORTUNA:LIGY s tím, že Karvinští budou hostit Mladou Boleslav v neděli 5. srpna od 15 hodin. O začátku předprodeje vstupenek bude klub včas informovat.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna