Mlade talenty

U19+U17: Začátek jara? Podzimní dohrávka

26.02.2018 | redakce
 

U19+U17: Začátek jara? Podzimní dohrávka Ligoví dorostenci jdou do boje. V úterý po obědě se představí v pražské Uhříněvsi proti Bohemians 1905! Jde o dohrávku 14. kola, které bylo kompletně přesunuto na konec února!

 

U19

S výbornými osmadvaceti body vstupují do jarní části podzimní dohrávkou hráči týmu U19. Momentálně jsou osmí a meta pro jaro? Zůstat v první polovině tabulky. „Rádi bychom se tam udrželi. Kádr na to máme, budeme bojovat,“ burcuje trenér Marcel Frajt, který do jarních odvet povede omlazený tým. 

Se zimní přípravou vyjádřil velkou spokojenost, jedinou kaňkou byl zdravotní stav. „Všechno ostatní bylo super. Podmínky, dvě soustředění a kvalitní soupeři. Schválně jsme chtěli hrát proti starším soupeřům a to se podařilo. Mám z toho dobrý pocit,“ pochvaloval si Frajt a zmínil především soustředění na Slovensku a zápasy s juniorkami Dunajské Stredy a Nitry.

Karvinští se upínají k prvnímu utkání, z Prahy nechtějí odjet s porážkou. „Chtěli bychom začít na příznivé vlně, hned v sobotu potom hostíme doma pražskou Spartu,“ doplnil Marcel Frajt, který na poslední chvíli přišel o tři stabilní hráče svého kádru. Přes zimu přišlo několik nových tváří, ale ty se budou „aklimatizovat“ v osmnáctce a v týmu ligového dorostu budou figurovat prověřená jména. 

U17

Sedmnáctka vstupuje do jara z 16. pozice. Trenéři Gibala se Štěpánkem hodnotí přípravu na jarní část jako standardní. Nechyběla kondiční, silová ani herní část. „Byla opravdu klasická. Bohužel se klukům nevyhnula zranění a nemoci, takže jsme často netrénovali pohromadě. S devatenáctkou se navíc připravovali Věčorek s Podbiolem a odešel Pisarek,“ ozřejmil Petr Gibala.

S herní vytížeností během naplánovaných přípravných duelů byl také spokojený. „S tím, že nás nebylo tolik, tak si všichni hráči zahráli dosyta. Bohužel, když jsme hráli s kvalitnějšími týmy, tak jsme víckrát inkasovali a odhalilo to naše nedostatky,“ řekl hlavní kouč U17.

Na úterní duel do Prahy si vypůjčí, některé hráče z šestnáctky. Sestava se od té, která vyběhla ke generálce proti Cieszynu, měnit příliš nebude. „Snad celou jarní část nějakým způsobem zvládneme a hlavně se co nejdřív dají dohromady marodi,“ přeje si Petr Gibala.

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.