Mlade talenty

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím

19.07.2017 | redakce
 

Usměvavý Berkovec: Žvýkačku asi neodložím Rodák z Mariánských Lázní to má domů trochu z ruky, ale místní kraj zná z působení v Hlučíně. Teď je ovšem gólman Martin Berkovec v Karviné, kde bude chytat nejvyšší soutěž místo Jana Laštůvky, který odešel do pražské Slavie.

 

Martine, v Karviné jste něco málo přes týden. S jakými pocity?
Všechno je úplně v pohodě, žádný problém není. Kluci v kabině jsou bezvadní, bydlení bez problémů. Nemůžu si na nic stěžovat, i co se týče tréninkových ploch. Hřiště jsou v perfektním stavu a dojezd k nim je krátký. Ideální kombinace (úsměv).

V karvinském dresu jste odchytal dvě utkání v rámci herního soustředění. Můžete k nim s odstupem pár dnů něco říct?
Dostal jsem pár gólů, to nikdy není příjemné. Ale postupně se s klukama dáváme dohromady. Ono to půjde a do prvního mistrovského zápasu se sladíme! 

Před pár lety jste hostoval v Hlučíně, teď jste se do Moravskoslezského kraje vrátil. Takže do neznáme jste nešel, že ano?
Přesně tak. V Hlučíně jsem hostoval půl roku v sezóně 2010/2011, bydlel jsem v Ostravě. Takže to tam trochu znám. Karvinou moc ne, to je pro mě něco nového.  

Mezi třemi tyčemi byste měl nahradil Jana Laštůvku, což nemusí být úplně snadné. Fanoušci od vás budou očekávat podobné výkony. Jste na to připravený?
Něco podobného jsem zažil už v Bohemce, kde byl tou dobou Radek Sňozík. Pro fanoušky v Ďolíčku byl bůh, stejně jako je tady v Karviné Honza Laštůvka. Věřím, že Honzu nahradíme kolektivními výkony. Nemám z toho strach.
Kde jste zahájil letní přípravu?
Normálně ve Slavii. Pár dnů před příchodem do Karviné jsem měl tu možnost trénovat právě s Honzou Laštůvkou. Je to výborný gólman a skvělý kluk.

Určitě jste se už díval na rozlosování. Co říkáte na druhé kolo a zápas v Ďolíčku proti Bohemians Praha 1905, kde jste působil na jaře?
Moc se těším. Zažil jsem tak pěkné časy, dohromady jsem tam hostoval dvakrát. Jsem zvědavý na fanoušky, snad na mě nebudou moc pokřikovat (smích). Ale toho se nebojím, když jsem tam nastoupil za Slavii, tak byli moc fajn. Věřím, že to teď bude stejné a hlavně by to chtělo, abychom tam bodovali.

Fanoušci vás mají zafixovaného i díky žvýkání během zápasu. Zůstanete tomuto „rituálu“ věrný i tady v Karviné?
Asi ano, i když bych po té nešťastné srážce se spoluhráčem neměl (na jaře se Berkovec srazil se spoluhráčem a zůstal ležet v bezvědomí se zapadlým jazykem. První pomoc mu poskytl protihráč Francis Koné - pozn. redakce). Můj zubař mi to od té doby moc nedoporučuje! Ani ne tak kvůli tomu, že mi může žvýkačka zaskočit, ale kvůli zubům. Po té srážce nemám ještě stoprocentně v pořádku čelist. Chytat samozřejmě můžu, při jídle mě to nijak zvlášť neomezuje, ale ještě mi s nimi bude něco dělat. 

Můžete zkusit například chránič zubů?
To můžu, ale moc si to nedokážu představit. Takže to asi vypadá na tu žvýkačku (úsměv).

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.