Mlade talenty

VIDEO: Josef Mucha před jarní částí HET ligy

15.02.2018 | redakce, foto/Michal Chadim
 

VIDEO: Josef Mucha před jarní částí HET ligy  Už jen dva dny zbývají do začátku druhé poloviny nejvyšší soutěže. Karvinou povede do záchranářských bojů z pozice hlavního trenéra Josef Mucha, kterého v této pozici čekala taktéž první tisková konference.

 

V padesáti letech vás čeká první utkání v pozici hlavního kouče. Jak se těšíte?
Moc! Nechci říct, že mám mrazení v zádech, ale sobota se blíží a já se opravdu těším. Už po jmenování do funkce i na startu přípravy jsem říkal, že to je pro mě velká výzva. Byl to můj sen trénovat v nejvyšší soutěži a jsem rád, že ta šance přišla.

Je velký rozdíl být asistent trenéra a hlavní trenér?
Určitě, hlavní zodpovědnost je na hlavním trenérovi. Asistent to má v uvozovkách jednodušší, protože na jeho bedrech není tolik už zmíněné zodpovědnosti. Rozhodovací věci jsou vždy na hlavním trenérovi a je potřeba k tomu mít i štěstí. Doufám, že i já ho mít budu a jako hlavní trenér v Karviné uspěju (úsměv).

V sobotu se představíte na hřišti Mladé Boleslavi. Na celek z města automobilů umíte zahrát – z tří ligových zápasů jste ani jednou neprohráli a v minulé sezóně jste si z tamního stadionu přivezli vítězství. Vnímá to kabina?
Bavili jsme se o tom, ve druhém poločase jsme tam dvěma góly otočili skóre a dovedli utkání do vítězného konce. Doma jsme pak s nimi dvakrát remizovali 1:1. Dá se říct, že si na ně věříme, ale zároveň je nám jasné, že to bude moc těžké. Věřím, že předvedeme dobrý výkon a budeme Mladé Boleslavi rovnocenným soupeřem.

Je pro váš tým lepší, že začíná venku?
Asi je to jedno, ale možná je pro nás lepší, že začínáme venku. Myslím si totiž, že to pro nás bude v uvozovkách jednodušší utkání než příští týden doma proti Zlínu.

Kdo bude podle vás favoritem sobotního zápasu?
Přestože Boleslav určitě nemůže být s podzimem spokojená, tak podle umístění v tabulce bude doma ona favoritem. Přišlo pár nových kluků, naposledy ve středu Konaté ze Sparty. Celkově je tým omlazený, ale kvalitní.

V největším ohrožení před druhou půlkou sezóny je pět klubů, všechny z Moravy a Slezska. Kolik bodů bude podle vás letos stačit na záchranu?
Vůbec nekalkulujeme. Rádi bychom uhráli magických třicet bodů – tento počet bude zřejmě opět stačit. Chtěli bychom se k této metě přiblížit co nejdřív.

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2018
MFK OKD Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.