Generální partner
Světlý režim
3. listopad 2022

Vzájemný zápas po šesti a půl letech, Karviná-Varnsdorf (pá,17)

Uběhlo to! Fotbalisty MFK čeká v domácím prostředí poslední podzimní druholigový zápas. Netradičně již v pátek změří síly s Varnsdorfem a budou chtít potvrdit domácí formu.

Poslední tři domácí zápasy – devět bodů a skóre 8:0. Fotbalisté MFK opravdu velice nutně potřebují po nedělní prohře na půdě Slavie B porazit aktuálně třetí tým tabulky. „Věřím, že i díky této bilanci to v pátek zvládneme. Na začátku týdne jsme si plno špatných věcí z duelu na Slavii ukázali při rozboru u videa. Takhle se prostě nemůžeme prezentovat a mrzí nás to. Varnsdorf se už v minulé sezóně pohyboval v první polovině tabulky a nyní na to navazuje. Severočeši podávají kvalitní výkony, takže mě jejich aktuální umístění ani moc nepřekvapuje. Tým je navíc delší dobu prakticky pospolu a těží ze sehranosti,“ prohlásil asistent trenéra Radomír Korytář.

V pátečním duelu nebudou moci nastoupit kvůli karetnímu trestu hned tři hráči – Dominik Žák, Michal Papadopulos a Lukáš Cienciala. „Alternativy máme. Dvě jména jsou vyřešená, u jednoho postu ještě máte otazník,“ zůstal ve středu, dva dny před zápasem, tajemný Radomír Korytář.

Může se zdát, že na severu Čech je při aktuálním pohledu na tabulku, který značí třetí místo se ziskem čtyřiadvaceti bodů, vše zalité sluncem, ale zřejmě tomu tak není kvůli incidentu z minulého týdne – hráč Bojan Dordić se dostal do konfliktu s trenérem brankářů Radkem Porcalem a fotbalista z Balkánu jej začal ohrožovat nožem. „Když jsem se to dozvěděl, tak mě to šokovalo. Tohle by se stávat nemělo,“ řekl k situaci záložník Dominik Žák, který v Karviné z Varnsdorfu hostuje. Zápas však vynechá kvůli již zmíněnému karetnímu trestu. „Moc mě to mrzí, na vzájemný zápas jsem se moc těšil,“ doplnil.

Trenér Miroslav Holeňák disponuje zajímavým kádrem, který je delší čas pospolu a v létě byl pouze vhodně doplněn. Ve čtrnácti duelech nasbíral „Vanďák“ sedm výher, tři remízy a čtyři porážky. V domácím prostředí je nejlepší ze všech, venku je to ale o poznání horší – pouze jedna výhra (v Jihlavě) a dvě remízy (na Dukle a v Táborsku). Stabilním členem základní sestavy je exkarvinský stoper Martin Kouřil.

Vzájemné zápasy? Na ten poslední už sedl prach, ale vzpomínky zůstávají. Bylo to v posledním kole sezóny 2015/2016 - Karvinští měli již před zápasem jistý postup do nejvyšší soutěže, ale díky výhře (3:2) si domů přivezli pohár pro vítěze (tehdy) Fotbalové národní ligy. Poslední návštěva Varnsdorfu na druhé straně republiky skončila remízou 0:0.


Utkání 15. kola FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY MFK Karviná – FK Varnsdorf začíná na Městském stadionu v Karviné-Ráji v pátek 4. listopadu v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Josef Krejsa. Pokladny budou otevřeny hodinu před výkopem, bulletiny najdou fanoušci na tradičních místech (Fanshop, pokladny, turnikety).

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo