Generální partner
Světlý režim
4. listopad 2022

Čtvrtá domácí výhra v řadě! Karviná-Varnsdorf 1:0

Až v posledním domácím podzimním duelu mohli Karvinští vyběhnout v bílé kombinaci a ta jim přinesla štěstí v podobě zisku tří bodů. Výhru trefil na začátku zápasu Jaroslav Málek!
MFK Karviná
pátek 4.11.2022
1:0
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 876
FK Varnsdorf
Neuman – Mikuš, D. Krčík, Soukeník, Žídek – Boháč (81. Šindelář), Budínský – Memić (80. Rezek), Málek (86. Ezeh), Bartl (66. Zedníček) – Durosinmi.
Vaňák – Richter, Kouřil, Kubista, Radosta – Bláha, Zbrožek (59. Samko) – Kříž (84. Vachoušek), Rudnytskyy (71. Ludvíček), Schön – Tanko.
Branka: 10. Málek
ŽK: Žídek - Schön, Richter
Rozhodčí: Krejsa – Matoušek, Vyhnanovský

Komentář

Trenéři MFK se museli vypořádat s absencí tří vykartovaných hráčů. Do sestavy se vrátil uzdravený Jan Žídek, šanci po delší době dostal i Dávid Krčík na úkor Martina Šindeláře. V Karviné se hrál od samotného úvodu velice zajímavý fotbal s šancemi na obou stranách. Už v páté minutě trefil Jaroslav Málek po přihrávce Rajmunda Mikuše levačkou břevno.

Za tři minuty si na míč naběhl Durosinmi a hlavou jen těsně minul. Vzápětí na druhé straně vytáhl první perfektní zákrok Vladimír Neuman – Schön se zbavil Žídka, ale střelou na bližší tyč karvinského brankáře nepřekvapil. Ten jeho střelu vykopl. V desáté minutě už bylo veselo. Durosinmi vyhrál souboj, na hranici šestnáctky vybídl ke skórování Jaroslava Málka a ten nezaváhal!

Hosty ze Šluknovského výběžku však inkasovaný gól nerozhodil a byli nebezpeční. Neuman nejprve zlikvidoval umístěnou střelu Radosty, poté si během několika minut dvakrát poradil s pokusy varnsdorfské legendy Rudnytského.

Po změně stran jako první zahrozili domácí – Budínského dobře zahraná standardní situace nadělala hostům velké problémy. Boháč přiťukl míč k Bartlovi, který z otočky jen těsně minul. Po hodině hry mohlo být srovnáno, ale ani ze své největší šance Varnsdorf neskóroval. Schön přihrával na vzdálenější tyč, odkud Tanko trefil pouze konstrukci. Míč se od tyče odrazil na brankovou čáru, kde to zvládl Neuman společně s Dávidem Krčíkem ubránit a míč schoval pod sebe.

V 73. minutě měl na hlavě gól exkarvinský Martin Kouřil, ale naštěstí z vyložené pozice osamocen na zadní tyči netrefil bránu. Na druhé straně aktivní Budínský mohl zvýšit, dostal se k hlavičce po centrovaném míči. Jenže v rozhodující chvíli do něj strčil Durosinmi a míč z jeho hlavy letěl nad bránu. 

Neujal se ani přímý volný kop Lukáše Budínského, výborným zákrokem se prezentoval brankář Vaňák - míč s námahou vyrazil nad břevno. Karvinští tlačili časomíru na devadesátou minutu, rozhodčí pak ještě čtyři minutky přidali. V té poslední si ještě hosté vybojovali standardní situaci z nějakých dvaadvaceti metrů. Martin Kouřil naštěstí trefil jen hradbu těl v domácí zdi. A to bylo vše – všechny body zůstaly doma!

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Obrovsky cenná výhra, i když fotbal asi nebyl pro oko diváka líbivý. My jsme ten zápas chtěli zvládnout a Varnsdorf přeskočit – to se povedlo, přestože nás soupeř místy přehrával. Jsme rádi za nulu vzadu, měli jsme však i štěstí. To ale přejeme připraveným.“  

Hostující trenér Miroslav Holeňák: „Jsem smutný a je to škoda. Zasloužili jsme si tady bodovat. Výkon nebyl špatný, ale nedostali jsme se do koncovky – musíme být produktivnější. Před klukama ale smekám, hráli dobrý fotbal. Karviná podala výborný výkon v defenzivě.“


Rozhovory Rozhovory
po 1.7. | redakce

Rajmund Mikuš: EURO vyhraje Španělsko

Slovenský (spíš) záložník rozhodl sobotní duel ve Stonavě proti GKS Tychy. Po utkání mluvil o prvním týdnu přípravy, novém trenérském týmu, dovolené i evropském šampionátu.

so 22.6. | redakce

VIDEO: První rozhovor s novým koučem Martinem Hyským

Patnáctiminutové interview před zahájením letní přípravy s trenérem Martinem Hyským. Probráno bylo plno témat...

út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo