Mlade talenty

Z Varnsdorfu přestoupil Martin Kouřil do Karviné

07.07.2019 | redakce
 

Z Varnsdorfu přestoupil Martin Kouřil do Karviné Přes dva metry vysoký střední obránce Martin Kouřil uspěl na testech a bude hrát za Karvinou. V novém působišti podepsal smlouvu na dva roky a bude na dresu nosit číslo 4.

 

Týden před prvním mistrovským utkáním se podařilo finálně dotáhnout přestup osmadvacetiletého stopera Martina Kouřila, který poslední rok a půl působil v druholigovém Varnsdorfu – první půlrok jako hostující hráč z Jablonce, poté už jako jeho kmenový hráč. 

Vedení klubu se tak podařilo během krátké letní pauzy získat už druhého stopera. Již dříve do Karviné přestoupil Daniel Stropek ze Sokolova. „Bohužel Pavel Dreksa je stále mimo a nevíme, kdy bude připravený. Martin k nám přichází na přestup, podepsali jsme s ním dvouletou smlouvu.  Je to vysoký střední obránce se zkušenostmi z nejvyšší soutěže, navíc náš kraj moc dobře zná. To je určitě plus,“ domnívá se sportovní ředitel MFK Karviná Lubomír Vlk.

Kouřil se vrací do nejvyšší soutěže po více než roce a půl, naposledy nastoupil za Jablonec proti Slavii na konci listopadu 2017. Ovšem nejvíc ligových utkání má odkopáno za ostravský Baník. „Jsem rád, že jsem zpátky v prvoligovém klubu. To je pro mě dobře, navíc se vracím do známého regionu,“ usmál se odchovanec Jablonce, kterému imponuje útulný karvinský stadion.

V nejvyšší soutěži má Kouřil odehraných 37 utkání a vstřeleny čtyři góly – dva za Ostravu, jeden za Jablonec i Liberec. Karviná je jeho čtvrtým prvoligovým angažmá v kariéře.


Kouřil o své roli: Hlavně chci pomoct týmu

Martine, přesouváte se zpátky do známého kraje přes celou republiku. Těšíte se na angažmá v Karviné?
Jasně, je to nejvyšší soutěž. Se vzdáleností od domova nemám problém. V minulosti jsem působil v nedaleké Ostravě, mám tam ještě i nějaké kamarády. 

Hrálo právě angažmá v Ostravě nějakou roli, zda kývnete na nabídku MFK?
Trochu ano (úsměv).

Ptát se na vaše ambice v Karviné je asi zbytečné, že?
Rád bych samozřejmě pravidelně hrával, dal nějaký gól, ale hlavně chci pomoct týmu. To je nejdůležitější!

Poslední rok a půl jste strávil v druholigovém Varnsdorfu. Jak hodnotíte uplynulou sezónu?
Jedině kladně. Všichni nás odepisovali a my nakonec skončili šestí, což je pro Varnsdorf skvělý výsledek. Nějací kluci teď v létě odešli, posunuli se výš. To je pro celý klub pozitivní vizitka.

• Sestřih slezského derby
dnes - Karvinští v pondělí prohráli doma s Ostravou, byť měli více gólových šancí. Na sestřih toho nejzajímavějšího se podívejte ZDE.

• B-tým: V pátek další přátelák
dnes - Rezervní celek MFK Karviná čeká v pátek odpoledne těžká prověrka - na hřišti v Šilheřovicích vyběhne k duelu s třetiligovými Petřkovicemi. Začátek utkání je v 17 hodin.

• Slezské derby: VYPRODÁNO
včera - Pondělní duel bude sledovat zcela zaplněný Městský stadion v Karviné-Ráji! V 10 hodin ráno z prodejních míst zmizely poslední vstupenky. Pokladny tak zůstanou zavřené!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
před 2 dny - a) sektor D5-řada 7- sedadlo 30, b) sektor C4-řada 1-sedadlo 6, c) sektor C4-řada 1-sedadlo 9, d) sektor D6-řada 8-sedadlo 28. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase utkání proti Baníku Ostrava budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Triumf U19 v Banské Bystrici
před 3 dny - Ligový dorost U19 zvítězil na třídenním mezinárodním turnaji v Banské Bystrici, kde třikrát vyhrál a jednou remizoval. Navíc Jaroslav Streit byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. MFK-Podbrezová, 1:0, MFK-Diosgyöri 2:0, MFK-Zlín 1:0, MFK-Banská Bystrica 1:1.

• Na Hané v sobotu 10. srpna
19.7. - Druhou srpnovou sobotu se Karvinští představí v rámci 5. kola FORTUNA:LIGY na Andrově stadionu v Olomouci. Čas výkopu byl stanoven na 17 hodin.

• Hanousek si jednou nezahraje
18.7. - Disciplinární komise LFA ve čtvrtek podle očekávání uložila trest zastavení závodní činnosti na 1 soutěžní utkání pro Marka Hanouska, který byl po druhé žluté kartě vyloučen v neděli na půdě Mladé Boleslavi. Hanousek tak vynechá pondělní derby proti Ostravě!

• B-tým: doma v neděli dopoledne
17.7. - Rezervní tým, chcete-li MFK Karviná B, bude hrávat svá domácí utkání ve Fortuna MSD-F v nedělních termínech od 10:15 hodin ve Sportovním centru Kovona. Podzimní los svěřenců Čestmíra Kročila najdete ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem