Generální partner
Světlý režim
Jakub Legierski #15
15

Jakub
LEGIERSKI

Narozen: 17.1.1994
Výška: 185 cm
Váha: 77 kg
Post: útočník

Národnost: Polská
Přišel z: Goleszow
Kariéra: Istebne, Goleszow, MFK OKD Karviná

Charakteristika:

S fotbalem začínal Jakub Legierski v Istebne. Po úmrtí otce se rodina přestěhovala do Bazantowic a Jakub hrával ve vedlejším městečku Goleszow. Netrvalo dlouho a šikovného mladíka si vyhlédli skauti Karviné.

Začátky pro Jakuba nebyly jednoduché. Musel si zvyknout na náročnější tréninky, větší konkurenci a v neposlední řadě i na novou zemi. Tvrdá práce se ale Legierskému vyplatila. Pod trenérem Jelínkem, na kterého nedá dopustit, dělal výrazné pokroky a zařadil se mezi nejtalentovanější klenoty mládeže.

Skvělých výkonů Legierského si všimli reprezentační trenéři Polska. Jakub pronikl do reprezentace U16 a přesvědčil. V současnosti nastupuje za reprezentační kategorii U18 a nedávno krásnou brankou v 95. minutě rozhodl o vítězství Polska v přátelském utkání proti Švédsku.

V sezóně 2010/2011 byl Jakub Legierski kapitánem staršího dorostu kategorie U19. V průběhu sezóny ale začínal poznávat atmosféru v druholigovém mužském kádru. Trenéra Karla Kulu přesvědčil natolik, že mu 22. května v soutěžním utkání proti Čáslavi dal šanci na třináct minut. Další druholigový start si Legierski připsal v posledním kole sezóny proti Jihlavě.

Jakub Legierski je dynamickým typem útočníka se skvělým driblingem. Dalšími jeho přednostmi jsou hra oběma nohama, síla v osobních soubojích a schopnost poslat finální přihrávku či přesně zakončovat. Legierski je navíc mentálně vyzrálým fotbalistou s odhodláním stále se zlepšovat, což dokazuje příkladným přístupem k tréninkům. Kdo ví, možná se Legierski jednou vyrovná svému vzoru a osobnosti světového fotbalu Raúlovi. Našlápnuto má výborně.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii