Generální partner
Světlý režim
Jakub Legierski #15
15

Jakub
LEGIERSKI

Narozen: 17.1.1994
Výška: 185 cm
Váha: 77 kg
Post: útočník

Národnost: Polská
Přišel z: Goleszow
Kariéra: Istebne, Goleszow, MFK OKD Karviná

Charakteristika:

S fotbalem začínal Jakub Legierski v Istebne. Po úmrtí otce se rodina přestěhovala do Bazantowic a Jakub hrával ve vedlejším městečku Goleszow. Netrvalo dlouho a šikovného mladíka si vyhlédli skauti Karviné.

Začátky pro Jakuba nebyly jednoduché. Musel si zvyknout na náročnější tréninky, větší konkurenci a v neposlední řadě i na novou zemi. Tvrdá práce se ale Legierskému vyplatila. Pod trenérem Jelínkem, na kterého nedá dopustit, dělal výrazné pokroky a zařadil se mezi nejtalentovanější klenoty mládeže.

Skvělých výkonů Legierského si všimli reprezentační trenéři Polska. Jakub pronikl do reprezentace U16 a přesvědčil. V současnosti nastupuje za reprezentační kategorii U18 a nedávno krásnou brankou v 95. minutě rozhodl o vítězství Polska v přátelském utkání proti Švédsku.

V sezóně 2010/2011 byl Jakub Legierski kapitánem staršího dorostu kategorie U19. V průběhu sezóny ale začínal poznávat atmosféru v druholigovém mužském kádru. Trenéra Karla Kulu přesvědčil natolik, že mu 22. května v soutěžním utkání proti Čáslavi dal šanci na třináct minut. Další druholigový start si Legierski připsal v posledním kole sezóny proti Jihlavě.

Jakub Legierski je dynamickým typem útočníka se skvělým driblingem. Dalšími jeho přednostmi jsou hra oběma nohama, síla v osobních soubojích a schopnost poslat finální přihrávku či přesně zakončovat. Legierski je navíc mentálně vyzrálým fotbalistou s odhodláním stále se zlepšovat, což dokazuje příkladným přístupem k tréninkům. Kdo ví, možná se Legierski jednou vyrovná svému vzoru a osobnosti světového fotbalu Raúlovi. Našlápnuto má výborně.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
út 13.7. | redakce

Michal Papadopulos: Jsem rád, že nejtvrdší část přípravy máme za sebou

V přípravě se kapitán Michal Papadopulos ještě střelecky neprosadil, ale to není až tak důležité. Jedenáct dnů před startem FORTUNA:LIGY kvituje příchod nových spoluhráčů a hodnotí dosavadní přípravu včetně soustředění v Ustroni.

út 29.6. | redakce

Martin Vlachovský: Dokázali jsme, že v Blansku se umí hrát fotbal

Odchovanec MFK Karviná je zpátky po hostování v Blansku. Martin Vlachovský se po půl roce znovu těšil domů a je rád, že zahájil letní přípravu doma. Rád by se v kádru udržel...

po 21.6. | redakce

Jozef Weber během prvního dne přípravy: Teď musíme tvrdě pracovat

Kouč Jozef Weber se svými spolupracovníky přivítali v kabině své svěřence krátce před půl desátou dopoledne. Během úvodní tréninkové jednotky si našel i čas na rozhovor a bedlivě sledoval hráče během rychlostních a vytrvalostních testů.

so 12.6. | redakce

Michal Papadopulos: V příští sezóně se budeme snažit být ještě lepší

Kapitán šel příkladem! Michal Papadopulos se před sezónou vrátil po dlouhých letech do české ligy a v Karviné se stal nejproduktivnějším hráčem. Jak hodnotil sezónu, ve které dovedl MFK ke konečnému dvanáctému místu?

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo