Generální partner
Světlý režim
Jakub Legierski #15
15

Jakub
LEGIERSKI

Narozen: 17.1.1994
Výška: 185 cm
Váha: 77 kg
Post: útočník

Národnost: Polská
Přišel z: Goleszow
Kariéra: Istebne, Goleszow, MFK OKD Karviná

Charakteristika:

S fotbalem začínal Jakub Legierski v Istebne. Po úmrtí otce se rodina přestěhovala do Bazantowic a Jakub hrával ve vedlejším městečku Goleszow. Netrvalo dlouho a šikovného mladíka si vyhlédli skauti Karviné.

Začátky pro Jakuba nebyly jednoduché. Musel si zvyknout na náročnější tréninky, větší konkurenci a v neposlední řadě i na novou zemi. Tvrdá práce se ale Legierskému vyplatila. Pod trenérem Jelínkem, na kterého nedá dopustit, dělal výrazné pokroky a zařadil se mezi nejtalentovanější klenoty mládeže.

Skvělých výkonů Legierského si všimli reprezentační trenéři Polska. Jakub pronikl do reprezentace U16 a přesvědčil. V současnosti nastupuje za reprezentační kategorii U18 a nedávno krásnou brankou v 95. minutě rozhodl o vítězství Polska v přátelském utkání proti Švédsku.

V sezóně 2010/2011 byl Jakub Legierski kapitánem staršího dorostu kategorie U19. V průběhu sezóny ale začínal poznávat atmosféru v druholigovém mužském kádru. Trenéra Karla Kulu přesvědčil natolik, že mu 22. května v soutěžním utkání proti Čáslavi dal šanci na třináct minut. Další druholigový start si Legierski připsal v posledním kole sezóny proti Jihlavě.

Jakub Legierski je dynamickým typem útočníka se skvělým driblingem. Dalšími jeho přednostmi jsou hra oběma nohama, síla v osobních soubojích a schopnost poslat finální přihrávku či přesně zakončovat. Legierski je navíc mentálně vyzrálým fotbalistou s odhodláním stále se zlepšovat, což dokazuje příkladným přístupem k tréninkům. Kdo ví, možná se Legierski jednou vyrovná svému vzoru a osobnosti světového fotbalu Raúlovi. Našlápnuto má výborně.

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
st 25.3. | redakce

Petr Horák: Hráčům chybí míč, fyzicky je ale udržujeme!

Kondiční trenér Petr Horák jde hráčům příkladem a individuální plán plní s nimi. V rozhovoru se dozvíte víc...

so 21.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - DÁVID GUBA (8.3.2020)

Ofenzivní záložník Dávid Guba je zpátky na trávníku. Minulý týden odehrál poločas za rezervní tým. Na trávníku se objevil poprvé od začátku září, kdy se mu výrazně zhoršil zdravotní stav kvůli problémům se zády, konkrétně s ploténkou.

čt 20.2. | redakce

Kristi Qose o přestupu do Karviné: Chtěl jsem zkusit něco nového

Velice dobře se uvedl v dresu MFK albánský fotbalista Kristi Qose. Ve vítězném duelu se Zlínem byl vidět a svým výkonem pomohl k tříbodovému zisku. V rozhovoru popisuje důvody svého odchodu ze Slovenska a pocity po prvním utkání...

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii