Generální partner
Světlý režim
Tomáš Jursa #16
16

Tomáš
JURSA

Narozen: 9.3.1989
Výška: 183 cm
Váha: 70 kg
Post: záložník

Národnost: česká
V klubu od: 1995
Přišel z: odchovanec MFK OKD Karviná
Kariéra: MFK OKD Karviná (1995 - ???)

Týmové a individuální úspěchy:

Charakteristika:

Tomáši Jursovi je teprve 22 let, ale zkušeností stihl nasbírat více než dost. S Karvinou prožil i třetiligové časy. Nyní je připraven klub táhnout za postupem do první ligy.

Jursa se narodil a vyrůstal v Karviné. Zde také prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po seniorské áčko. Za svůj progres v období žáků a dorostu vděčí především uznávanému karvinskému trenérovi Jiřímu Jurčíkovi.

V mužích začínal Jursa ve třetí lize, po postupu Karviné se i přes výraznou obměnu kádru udržel v sestavě a během tří druhových sezón až na výjimky vždy začínal od první minuty. Svými výkony si navíc prvoligových klubů nejen z Česka, ale i z Polska. V zimě roku 2010 měl nakročeno do Baníku Ostrava, který tehdy bojoval o mistrovský titul, ale kvůli zdravotním problémům z hostování sešlo.

Tomáš Jursa ale zatím nemusí hledat výzvy v jiných klubech, jedna velká stojí před ním v Karviné. Tou je kýžený postup do první ligy. V sezoně 2010/2011 MFK Karviná skončila na čtvrtém místě a ukázala, že má možnosti i ambice o tuto metu bojovat.

Pokud Jursa jednou Karvinou mezi elitu dovede, nikdo nemůže nic namítnout proti tomu, když bude zařazen mezi klubové legendy. Už teď má mezi ně slušně nakročeno, ale čeká ho dlouhá cesta.

Přednostmi Tomáše Jursy jsou univerzálnost - mladík dokáže kvalitně zahrát na obou krajích obrany i ve středu zálohy, kopací technika, moderní dynamický styl hry a zarputilost v osobních soubojích.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK
2008/09 MFK OKD Karviná           28 1895 1 5 0
2009/10 MFK OKD Karviná           26 2210 4 4 0 
2010/11 MFK OKD Karviná           19 1411 0 4 1
2011/12 MFK OKD Karviná           15 1350 6 3 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii