Generální partner
Světlý režim
Tomáš Jursa #15
15

Tomáš
JURSA

Narozen: 9.3.1989
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Post: záložník

Národnost: česká
V klubu od: 1995
Přišel z: odchovanec MFK OKD Karviná
Kariéra: MFK OKD Karviná (1995 - ???)

Týmové a individuální úspěchy:

Charakteristika:

Tomáši Jursovi je teprve 22 let, ale zkušeností stihl nasbírat více než dost. S Karvinou prožil i třetiligové časy. Nyní je připraven klub táhnout za postupem do první ligy.

Jursa se narodil a vyrůstal v Karviné. Zde také prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po seniorské áčko. Za svůj progres v období žáků a dorostu vděčí především uznávanému karvinskému trenérovi Jiřímu Jurčíkovi.

V mužích začínal Jursa ve třetí lize, po postupu Karviné se i přes výraznou obměnu kádru udržel v sestavě a během tří druhových sezón až na výjimky vždy začínal od první minuty. Svými výkony si navíc prvoligových klubů nejen z Česka, ale i z Polska. V zimě roku 2010 měl nakročeno do Baníku Ostrava, který tehdy bojoval o mistrovský titul, ale kvůli zdravotním problémům z hostování sešlo.

Tomáš Jursa ale zatím nemusí hledat výzvy v jiných klubech, jedna velká stojí před ním v Karviné. Tou je kýžený postup do první ligy. V sezoně 2010/2011 MFK Karviná skončila na čtvrtém místě a ukázala, že má možnosti i ambice o tuto metu bojovat.

Pokud Jursa jednou Karvinou mezi elitu dovede, nikdo nemůže nic namítnout proti tomu, když bude zařazen mezi klubové legendy. Už teď má mezi ně slušně nakročeno, ale čeká ho dlouhá cesta.

Přednostmi Tomáše Jursy jsou univerzálnost - mladík dokáže kvalitně zahrát na obou krajích obrany i ve středu zálohy, kopací technika, moderní dynamický styl hry a zarputilost v osobních soubojích.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK
2008/09 MFK OKD Karviná           28 1895 1 5 0
2009/10 MFK OKD Karviná           26 2210 4 4 0 
2010/11 MFK OKD Karviná           19 1411 0 4 1
2011/12 MFK OKD Karviná           15 1350 6 3 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
čt 18.2. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Tomáš Jursa

Odchovanec MFK Karviná Tomáš Jursa se v létě vrátil zpátky do klubu, který ho vychoval a na který nedá dopustit. V rozhovoru hovoří i o svých angažmá na severu Čech či v nedaleké Opavě, s kterou byl krůček od postupu do Evropské ligy.

st 10.2. | redakce

Róbert Mazáň po příchodu: Rád bych tady co nejvíc hrál a potom se uvidí

Slovenský defenzivní fotbalista si pochvaluje, že do nové kabiny bez problémů zapadl. Róbert Mazáň by rád v Karviné pravidelně hrával a pomáhal týmu. Potom by se pro něj mohla teoreticky otevřít i šance porvat se o nominaci na letní EURO...

út 26.1. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Roman Haša

Věčně usměvavý a dobře naladěný útočník Roman Haša přiznává, že si gólové předsezónní cíle od jistého času už nedává. Na rovinu také přiznává, že s angažmá v prvoligovém českém klubu už moc nepočítal a strašně ho mrzí, že nemohl nastoupit na Slovácku.

st 13.1. | redakce

Stylianos Kokovas: Je důležité cítit důvěru

První rozhovor s novou tváří v karvinské kabině. Devatenáctiletý obránce Stelios Kokovas prozrazuje, co pro něj bude v začátcích hodně důležité, ale také, že by se rád naučil česky.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo