Generální partner
Světlý režim
Tomáš Jursa #15
15

Tomáš
JURSA

Narozen: 9.3.1989
Výška: 182 cm
Váha: 75 kg
Post: záložník

Národnost: česká
V klubu od: 1995
Přišel z: odchovanec MFK OKD Karviná
Kariéra: MFK OKD Karviná (1995 - ???)

Týmové a individuální úspěchy:

Charakteristika:

Tomáši Jursovi je teprve 22 let, ale zkušeností stihl nasbírat více než dost. S Karvinou prožil i třetiligové časy. Nyní je připraven klub táhnout za postupem do první ligy.

Jursa se narodil a vyrůstal v Karviné. Zde také prošel všemi mládežnickými kategoriemi až po seniorské áčko. Za svůj progres v období žáků a dorostu vděčí především uznávanému karvinskému trenérovi Jiřímu Jurčíkovi.

V mužích začínal Jursa ve třetí lize, po postupu Karviné se i přes výraznou obměnu kádru udržel v sestavě a během tří druhových sezón až na výjimky vždy začínal od první minuty. Svými výkony si navíc prvoligových klubů nejen z Česka, ale i z Polska. V zimě roku 2010 měl nakročeno do Baníku Ostrava, který tehdy bojoval o mistrovský titul, ale kvůli zdravotním problémům z hostování sešlo.

Tomáš Jursa ale zatím nemusí hledat výzvy v jiných klubech, jedna velká stojí před ním v Karviné. Tou je kýžený postup do první ligy. V sezoně 2010/2011 MFK Karviná skončila na čtvrtém místě a ukázala, že má možnosti i ambice o tuto metu bojovat.

Pokud Jursa jednou Karvinou mezi elitu dovede, nikdo nemůže nic namítnout proti tomu, když bude zařazen mezi klubové legendy. Už teď má mezi ně slušně nakročeno, ale čeká ho dlouhá cesta.

Přednostmi Tomáše Jursy jsou univerzálnost - mladík dokáže kvalitně zahrát na obou krajích obrany i ve středu zálohy, kopací technika, moderní dynamický styl hry a zarputilost v osobních soubojích.

Statistiky hráče:

Sezóna Klub                Z M  G ŽK ČK
2008/09 MFK OKD Karviná           28 1895 1 5 0
2009/10 MFK OKD Karviná           26 2210 4 4 0 
2010/11 MFK OKD Karviná           19 1411 0 4 1
2011/12 MFK OKD Karviná           15 1350 6 3 0

Články o hráči

Další články
Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii