Generální partner
Světlý režim
29. září 2019

Domácí noční můra trvá, Karviná-Opava 1:1

Na první domácí vítězství stále čekají fotbalisté MFK. Ve slezském derby k němu měli blízko, leč neuspěli i přes řadu vyložených šancí.
MFK Karviná
neděle 29.9.2019
1:1
(1:0)
Městský stadion
Diváci: 3627
SFC Opava
Hrdlička – Ndefe, Kouřil, Rundić, Čonka – Lingr (88. Moravec), Smrž, Hanousek, Ba Loua (77. Putyera) – Steven, Petráň.
Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Schaffartzik, Jursa (80. Souček) – Manzia (46. Sus), Šulc, Mondek (90. Kuča) – Dedič.
Branky: 7. z pen. Rundić - 50. Sus
ŽK: Ba Loua, Čonka - Jursa, Hrabina
Rozhodčí: Zelinka – Hock, Vlček

Komentář

Na trávník Městského stadionu v Karviné-Ráji vyběhla úplně stejná základní jedenáctka jako v minulém utkání v Příbrami. Začátek byl z domácí strany excelentní a brzy přišla odměna. Lingr si navedl míč a napálil ho do břevna, za odraženým míčem spěchal útočník Petráň a byl sražen Žídkem – penalta. K té se postavil kapitán Milan Rundić a s přehledem ji proměnil.

Hosté za pět minut vylekali stadion po hlavičce Dediče, ten mířil těsně vedle tyče. Za minutu už opavský útočník trefil tyčku. V osmadvacáté minutě ukázal svou šikovnost Ba Loua, když míč technicky poslal za Fendricha, jenže na brankové čáře vyhlavičkoval jistý gól stoper Svozil.  

Domácí kontrolovali hru, druhý gól mohl přidat Steven, jenže z otočky bránu netrefil. Z další jeho šance už gól padl, přesto neplatil, protože si bulharský fotbalista nepohlídal ofsajdové postavení.

Vstup do druhé půle domácím nevyšel a Libor Hrdlička po 319 minutách lovil míč ze sítě. Kapitán Opavy Žídek odcentroval pět minut po pauze před bránu, našel na malém vápně osamoceného Martina Suse, který vystřídal Manziu, a protože měl dost času, nemohl z otočky minout – 1:1. Karvinští působili v dalších minutách opařeně, světlou výjimkou byl brejk osamoceného Petráně, jehož střelu Fendrich asi trochu podcenil a byla z toho tyčka!

I bez svého vůdce Pavla Zavadila, jenž stál za čtyři žluté karty, byl opavský tým hodně nebezpečný ze standardních situací. Přesto to byli Karvinští, kteří počítali zahozené stoprocentní šance. Smržovu pumelici vyrazil Fendrich, Ba Loua potom vybídl Petráně, který trochu v tísni poslal míč mimo. Z ojedinělé šance zahrozili i hosté – ve skrumáži pálil na první pohled nebezpečně Simerský.

S přibývajícím časem se tlak domácích stupňoval, gól měl na hlavě minutu před koncem nejvyšší muž FORTUNA:LIGY Martin Kouřil, ale míč skončil těsně nad břevnem. To však nebylo všechno, protože ve třetí minutě nastavení měl na noze téměř nesmrtelnost Marek Hanousek.

Nejprve se totiž střídající Jan Moravec dostal v pokutovém území do zakončení, jenže slabší levačku nevyužil, míč se odrazil k Hanouskovi, který asi z jedenácti metrů napálil míč pouze do břevna! Slezské derby vítěze nepoznalo, oba celky se podruhé v roce 2019 rozešly na karvinském trávníku smírně 1:1!

Ohlasy trenérů

Domácí trenér František Straka: „Když nejsme schopni proměnit tak vyložené šance, tak to nesmírně bolí. Utkání jsme měli pod kontrolou, nezvládli jsme pouze úvodní pětiminutovku druhé půle a Opava nás potrestala takovým ušmudlaným gólem po naší chybě. Ve všech domácích zápasech nás sráží finální fáze. Mohli jsme v tabulce odskočit, to se bohužel nepodařilo.“

Hostující trenér Alois Grussmann: „Bod je pro nás v dané situaci zlatý. Věděli jsme, že Karviná se veze na bodové vlně, což potvrdila v úvodu. Nám vstup do utkání vůbec nevyšel, během chvíle jsme udělali tři chyby. Postupně jsme se zvedli, podařilo se nám vyrovnat. Věřím, že nás tato remíza nakopne.“

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii