Generální partner
Světlý režim
3. září 2022

Hrozivý úvod rozhodl, Vyškov-Karviná 2:1

Karvinští zakončili „anglický týden“ třetí porážkou – v Drnovicích nestačili na Vyškov. Svěřenci trenéra Tomáše Hejduška vůbec nezachytili start zápasu a během osmi minut dvakrát inkasovali.
Vyškov
sobota 3.9.2022
2:1
(2:0)

Diváci: 758
MFK Karviná
Kinský – Ilko, Štěpánek, Matys, Kubala – Lahodný – Kanakimana (90. Weber), Krška (60. Fofana), Dao (67. Williams), Alégué Elandi (60. Jambor) – Vintr (67. Klesa).
Ciupa - A. Krčík (46. Boháč), D. Krčík, Žídek, Zedníček (76. Cienciala) - Soukeník (70. Papadopulos), Budínský (44. Memić) - Mikuš, Málek (46. Rezek), Bartl - Durosinmi.
Branky: 3. Krška, 8. Lahodný - 65. vl. Štěpánek
ŽK: Kubala, Williams, Jambor - Durosinmi, Žídek
Rozhodčí: Batík – Bureš, Lakomý

Komentář

S několika změnami v sestavě vyběhli na kdysi prvoligovém trávníku Drnovic fotbalisté MFK Karviná proti Vyškovu. Začátek zápasu jim hrubě nevyšel a od toho se odvíjel i zbytek zápasu. Domácí šli totiž do vedení již ve třetí minutě po poměrně nenápadné akci, kterou zakončoval po centru z pravé strany Krška.

O minutu později to mohlo být o dva góly, šibenici málem vymetl Dao. Za další tři minuty už to o dva góly bylo – střelu Kanakimany vyrazil zblízka Jiří Ciupa pouze na hranici vápna k Lahodnému. Ten byl sice poměrně daleko, ale tím, že Ciupa nebyl v bráně, trefil domácí hráč opuštěnou bránu. Otřesení hosté se mohli poměrně brzy vrátit do zápasu, ale Durosinmi zblízka hlavou netrefil bránu a poté po centrovaném míči zakončoval rychle a zbrkle Rajmund Mikuš.

Karvinští měli k dispozici během první půle několik standardních situací, ale žádná jim nevyšla podle představ. Hostům dělali problémy především hráči tmavé pleti v dresu Vyškova. Do konce první půle se už ale skóre nezměnilo. Minutu před pauzou ještě musel pro zranění střídat Lukáš Budínský a na hřiště šel Amar Memić.

Druhá půle byla z karvinské strany rozhodně lepší. Škoda tutovky Durosinmiho z 50. minuty, kdy po rychlém přechodu nedokázal prostřelit brankáře Kinského. Dorážku pak vyhlavičkoval jeden z domácích hráčů. Hosté ze Slezska postupně přebírali iniciativu a přišel i kontaktní gól – střídající Sebastian Boháč odcentroval z pravé strany a míč si nešťastně za svého brankáře srazil Štěpánek.

Karvinští ožili a rázem byli zpátky v utkání. Do osmdesáté minuty nebyl Vyškov příliš nebezpečný, ale zkušeně kouskoval hru a hráče už chytaly také křeče. Hráči MFK se snažili, ale podruhé už domácího brankáře nepřekonali. A protože ani na druhé straně ze dvou slušných příležitostí nepřekonali Jiřího Ciupu ani domácí, skončilo utkání vítězstvím Vyškova 2:1.  


Ohlasy trenérů

Domácí trenér Jan Trousil: „Bylo důležité, že jsme se dostali hned do vedení, ještě pak byly velké šance a působili jsme v první části velmi nebezpečně. Kluky jsme o pauze upozorňovali, že do toho Karviná šlápne, vymění hráče a zjednoduší hru. Soupeř se zlepšil, nicméně musím stopery pochválit za počínání ve vápně, kam chodily centry. Do 60. minuty jsme byli velmi dobře poskládaní, bohužel však přišla laciná branka na 1:2, kterou jsme si dali sami a soupeři nechali narůst křídla. Musím ovšem kluky pochválit, protože Karviná si už šanci ani přes vysoké držení míče nevytvořila. Jsme rádi za vítězství.“

Hostující trenér Tomáš Hejdušek: „Šílený start do zápasu, takhle prostě vůbec nemůžeme začít. Pro mě obrovským zklamáním fakt, že někteří hráči si v první půli pouze přišli zahrát fotbal. Takhle se hrát nedá a už vůbec ne za Karvinou. Někteří si budou muset zamést před vlastním prahem a sáhnout si do svědomí. Třetí prohra v řadě během jediného týdne je nepříjemná hlavně po psychické stránce.“  

Fotogalerie

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo