7. květen 2023

Jasná záležitost domácího favorita, Karviná-Prostějov 5:0

Karvinští si po dvou nezdarech spravili chuť a doma doslova zničili Prostějov rozdílem několika tříd. Dva góly vstřelil Sebastian Boháč, po jednom přidali Adeleke, Málek a Memić.
neděle 7.5.2023
5:0
(2:0)
Městský stadion
Diváci: 1251
1. SK Prostějov
Ciupa - Soukeník, Krčík (59. Moses), Bederka, Antovski - Budínský (59. Bartl), Boháč - Mikuš (72. Mihalík), Málek (78. Papadopulos), Memić - Adeleke (72. Ezeh).
Branky: 47. a 55. Boháč, 1. Adeleke, 31. Málek, 68. Memić
ŽK: Mikuš, Krčík - Moučka, Elbel
Rozhodčí: Klíma - Šimáček, Cichra

Dvě změny v základní sestavě oproti slezskému derby udělali trenéři MFK před utkáním s Hanáky. V bráně se poprvé od září 2022 objevil Jiří Ciupa a místo zraněného Jana Žídka nastoupil na levém kraji obrany Filip Antovski.

Pro domácí začal zápas skvěle, protože po třiceti vteřinách se ujali vedení. Amar Memić našel centrem před bránou Adelekeho a ten z malého vápna překonal Vejmolu! Domácích bylo plné hřiště, aktivní byli především křídelní hráči a hroťák Adeleke, který s trochou štěstí mohl mít po čtvrthodině na svém kontě už druhou trefu. Zničehonic ale začal kousat i soupeř – nejprve Schaffartzik orazítkoval ze standardky po teči domácí zdi břevno, z následného rohového kopu Schaffartzik už téměř překonal Ciupu, ale míč z brankové čáry odkopl jeden z domácích hráčů.

Krátce před půlhodinou hry proletěla nad břevnem střela či centr Bolfa. Pak už Karvinští vstřelili druhý gól -  Budínský rozjel na vlastní polovině akci a vyvezl míč, který nasměroval na Mikuše, ten jej po zemi vrátil na hranici vápna, odkud přesně k tyči zamířili Jaroslav Málek a ten zvýšil na 2:0!

Další brejkové příležitosti už domácí nedotáhli, proto šli do kabin s dvougólovým náskokem. Jestliže někomu v hlavě kolovaly myšlenky na „Csaplárovu past“, tak hned ve 47. minutě se od nich mohl oprostit. Míč po rohovém kopu posadil Lukáš Budínský na hlavu Amara Memiće, jehož pokusil vyrazil Vejmola s pomocí břevna pouze před sebe, kde už stál nehlídaný Sebastian Boháč. Ten nastavil hlavu a dostal míč za brankovou čáru.

Hanáci se nevzdávali, Ciupa byl v pohotovosti a o tři minuty později vytáhl super zákrok proti pokusu Elbla z voleje. V pětapadesáté minutě to už bylo o čtyři góly, když znovu po Budínského rohu stál tam, kde měl, Boháč a znovu hlavou zvýšil na zadní tyči už na čtyřbrankový rozdíl. Fotbalisté MFK byli dál hladoví, chtěli přidat další góly.

Nakonec z toho byl už „pouze“ jeden, ale zato krásný. Bartl přihrál Boháčovi, ten posunul míč do strany na Memiće a bosenský záložník z rohu velkého vápna poslal míč nádherně technicky do šibenice za bezradného brankáře Vejmolu! Nemuselo zůstat u „bůra“ – vzápětí totiž spálil samostatný únik Adeleke. Dvacet minut před koncem se poprvé v dresu MFK objevil na hřišti v utkání F:NL i Jaroslav Mihalík. Zkušený plejer se mohl uvést gólem, ale jeho jedovku pod břevno brankář Prostějova efektně vyrazil.

Poslední větší šanci měl střídající mladík Ezeh, ale Vejmola balón po jeho hlavičce lapil. Domácí tým zápas jasně ovládl, zbytek zápasu už se pouze dohrával, přesto mohl Boháč docílit hattricku – nestalo se. Asi to ale nikomu za stavu 5:0 nevadilo.

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Po dvou ztrátách jsme strašně moc chtěli uspět a dopadlo to asi nejlépe, jak mohlo. Měli jsme parádní začátek utkání. Kluci si touto výhrou nastavili laťku vysoko – takhle se bojuje od první do poslední minuty. Zápas jsme měli pod kontrolou a pak můžeme i v jeho průběhu poslat na hřiště mladé kluky.“