31. leden 2015

Karviná nastřílela Žilině devět gólů!

Gólové žně byly k vidění na kovonské umělce. Svěřenci Jozefa Webera dokonale rozebrali kombinovanou sestavu slovenského celku a vyhráli 9:3. Střelecky se nejvíc dařilo Puchlovi s Daníčkem, kteří vstřelili po dvou gólech.
sobota 31.1.2015
9:3
(4:1)

Diváci: 0
MŠK Žilina
Lipčák - Růžička (60. Leibl), Janíček (60. Jovanović), Cverna, Eismann (60. Knötig) - Tarczal (60. Duda), Daníček - Juřena (75. Hatok), Budínský (60. Castanier) , Puchel (60. Limanovský) - Urgela (60. Komenda).
Branky: 4. a 44. Puchel, 72. a 84. Daníček, 11. Budínský, 17. Tarczal, 64. Juřena, 86. Castanier, 89. Hatok - 24. a 60. Jasenovský, 77. Ciofu
Rozhodčí: Machálek

Za chladného, ale příjemného počasí byl k vidění opravdu pohledný zápas s hezkými gólovými okamžiky. Diváci se dočkali hned dvanácti branek, což bývá unikát i v hokeji, natož ve fotbale. Předzvěstí zápasu plného šancí a gólů byla už úvodní minuta, kdy po standardce orazítkoval Janíček břevno. Za tři minuty už padla první branka. Juřena vystihl chybu v rozehrávce a v brejku tři na jednoho si vybral Erika Puchla, který neměl problém do prázdné brány otevřít skóre.

V 11. minutě poprvé zaplesalo srdíčko každého fotbalového fanouška. Ukázkovou akci vedl po levé straně kapitán Eismann. S míčem se dostal až do vápna, odkud ho vrátil před pokutové území úplně volnému Budínskému, který krásně k tyči zvýšil na dvougólový rozdíl. Povedenou čtvrthodinku korunoval svým gólem, kterému pomohla teč jednoho z žilinských hráčů, novic Daniel Tarczal - mimochodem jeho angažmá v Karviné už je blízko. Ale aby vše nebylo úplně zalité sluncem, tak ve 24. minutě využil chybičku v defenzivě Jasenovský a snížil.

Těsně před poločasem, ale měli Karvinští tříbrankový náskok zpátky. Z pravé strany hřiště se krásně po standardní situaci trefil na bližší tyč Erik Puchel. Navíc ihned po rozehrání se v poslední akci a obrovské šanci v první půli objevil Tarczal, ale těsně minul. Trenér Weber nechal základní sestavu na hřišti ještě dalších patnáct minut po změně stran. V 58. minutě gólman Lipčák perfektně zlikvidoval šanci hostů, ale za minutu už byl krátký na střelu Jasenovského.

V 64. minutě srdíčko diváka zaplesalo podruhé. Neskutečně přesná přihrávka Martina Limanovského přes celou šířku hřiště až na zadní tyč na Václava Juřenu měla opravdu oči a Juřena si počínal skvěle – míč ťukl o zem přesně do sítě. Za osm minut už střídající Komenda našel Daníčka a ten se nemýlil. V tu chvíli svítilo na světelné tabuli skóre 6:2. Za pět minut snížil Ciofu, ale poslední tři údery domácí schovali do závěrečné desetiminutovky. Nejprve Limanovský trefil břevno, ale pak se znovu prosadil Daníček, po něm ještě Castanier a skóre na konečnou podobu uzavřel z voleje levačkou Hatok.

Trenéra Jozefa Webera po utkání těšila především produktivita v útoku. „S herním projevem i některými situacemi, které jsme si mohli vyzkoušet, jsem spokojený. Žilina hrála svým klasickým stylem, a přestože hrála v kombinované sestavě, tak v první půli nás chvilku její rychlí hráči dokázali i přehrát. Vytvořili jsme si plno šancí a hned devět jich dokázali proměnit. To byl rozdíl oproti zápasu například s Opavou. Oba týmy hrály technický fotbal, zápas se musel líbit,“ podotkl spokojeně Weber.