Generální partner
Světlý režim
3. říjen 2015

Neprůstřelnost skončila, neporazitelnost nikoliv! Sokolov-Karviná 1:1

1120 diváků sledovalo zápas dvou nejlepších týmů Fotbalové národní ligy. Oba si rozdělily po bodu, byť blíž k výhře měli Karvinští, kteří v samotném závěru trefili tyč. O první místo v tabulce však nepřišli.
Baník Sokolov
sobota 3.10.2015
1:1
(1:0)

Diváci: 1120
MFK Karviná
Belaň – Prošek, Vondráček, Takács, Urma – Vrtělka, Kratochvíl – Kosak, Dvořák II. (80. Dřížďal), Pouček (69. Machek) – Manzia (62. Procházka).
Pindroch – Růžička, Dreksa, Jovanović, Eismann – Šisler, Sedlák – Moravec (74. Fiala), Budínský, Sivrić (87. Puchel) – Juřena (46. Urgela).
Branky: 4. Kratochvíl – 53. Šisler
ŽK: Procházka - Dreksa, Šisler
Rozhodčí: Lerch – Kříž, Vlček

Komentář

Hosté nastoupili do utkání na západě Čech v bílých dresech a s jednou výraznou změnou v základní jedenáctce. Hrotového útočníka Lubomíra Urgelu totiž nahradil Václav Juřena.  Úvod utkání si však určitě představovali poněkud jinak. Bohužel už po čtyřech minutách skončila neprůstřelnost brankáře Pindrocha. Ten lovil míč ze své sítě po 716 minutách, prosadil se po zemi Kratochvíl a poslal domácí Baník do vedení.

Karvinští sympaticky v následujících minutách začali hýřit aktivitou, ale nebezpečnou šanci Dvořáka musel na druhé straně hasit hostující brankář. Na druhé straně měl na kopačce vyrovnání Lukáš Budínský, ale výborným obranným skluzem zachránil domácí Vondráček. Po třiceti minutách dal o sobě vědět domácí Manzia, který ve skluzu po střele Proška těsně minul.

I nadále pokračovali hosté z Karviné v aktivní hře, bohužel bez vyloženější šance. Do druhé půle udělal trenér Weber jednu změnu a s tím související i změnu v rozestavení – Juřenu nahradil Urgela a vedle něj se do útoku postavil Moravec. Netrvalo dlouho a přišlo vyrovnání. Na rohový kop si naskočil Budínský, jehož hlavu vyrazil Belaň pouze k Janu Šislerovi a ten hlavou vyrovnal. To hosty ještě víc nabudilo a chvílemi to vypadalo, že Sokolov úplně vypadl z tempa. V závěru toho mohl využít Urgela, když běžel sám na bránu a také velmi aktivní Budínský, jehož nebezpečný hlavičkový pokus, který mu adresoval okamžitě po naskočení do hry Erik Puchel, vyrazil skvělý Belaň a opět Urgela z dorážky trefil levačkou v ne úplně jednoduché pozici pouze tyč. To běžela 88. minuta a mohlo být zřejmě rozhodnuto.

Karvinští i přesto opět neodjeli ze Sokolova s prázdnou. Remíza jim stačila na uhájení vedoucí pozice v tabulce. Na 99% však o ni přijdou příští víkend, kdy mají zápasové volno díky lichému počtu účastníků. 

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Daniel Šmejkal: „Karviná byla pro nás nejkompaktnějším a nejfotbalovějším soupeřem, s kterým jsme v této sezóně prozatím hráli. Nám se povedl vstup do utkání, ale po obdržené brance nás hosté začali přehrávat. Bod z této bitvy je pro oba týmy spravedlivý.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Chtěli jsme co nejdéle udržet nulu, ale to se nám nepodařilo. Obával jsem se, jaký dopad to na tým bude mít, ale kluci to zvládli. Bod pro nás určitě není zklamáním, ale moc dobře víme, že se v Sokolově dalo vyhrát. A to by byl velký úspěch. V závěrečných minutách jsme bohužel spálili dvě velké šance, což nás hodně mrzí. Co se týče herního projevu, tak ten byl především po přestávce v pořádku.“ 

Rozhovory Rozhovory
po 11.10. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Antonín Křapka

Jestli někdo může říct, že zná Mladou Boleslav dokonale, tak je to Antonín Křapka. Defenzivní univerzál byl spjat se středočeským klubem od čtrnácti let. Až v létě, ve svých sedmadvaceti letech, změnil působiště a vydal se přes půl republiky do Karviné…

so 9.10. | redakce

Bohumil Páník: Do konce podzimu chceme z červených zón

Nový karvinský trenér Bohumil Páník se na práci v novém klubu těší. V prvním rozhovoru po svém jmenování do funkce mluvil o tom, jak mu fotbal chyběl, jak se těší na své bývalé svěřence i na práci se zahraničními hráči. Nechyběl ani dotaz na jeho dlouholetého asistenta.

st 29.9. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Daniel Stropek

Stoper Daniel Stropek momentálně není stoperem, ale středním záložníkem. Jak si zvyká na novou (pro sebe) netypickou pozici? Kdy začínal s fotbalem? Proč se ve čtrnácti rozhodl po příchodu do Prahy pro Slavii? Mluví se ve Slavoji Vyšehrad o oblíbeném seriálu z fotbalového prostředí?

ne 5.9. | redakce

Marco Túlio: Eduardo mi téměř denně volal

Fanoušci mohli Brazilce Marca Túlia prozatím vidět pouze v jednom soutěžním utkání! Hráč s číslem 8 už je však zdravotně v pořádku a stihl s menším zpožděním odpovědět na několik otázek ve svém novém působišti...

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo