Nic pro kardiaky! Karviná porazila Vlašim 1:0

26.03.2016 | redakce

Nic pro kardiaky! Karviná porazila Vlašim 1:0 Vyrovnané utkání dvou rozdílných poločasů skončilo výhrou domácích. Tři zlaté body zajistil až v nastaveném čase hlavou Lukáš Budínský. Hosté dohrávali závěrečnou čtvrthodinu v deseti po vyloučení brankáře.

20.kolo, sobota 26.3.2016
MFK Karviná - FC Sellier & Bellot Vlašim  1:0  (0:0)
Branka: 90. Budínský
ŽK: Janda, Vondra, Nguyen, Nový, Pimpara, Vebr (vš. VL.)
ČK: 76. Budinský (VL.)
Rozhodčí: Orel – Hock, Antoníček
MFK Karviná: Pindroch – Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann – Janečka – Moravec (59. Fiala), Budínský, Glaser (46. Panák), Puchel – Pospěch (46. Urgela).
FC Sellier & Bellot Vlašim: Budinský – Nový, Pimpara, Štochl, Vondra – Janda (65. Nečas), Vebr, Tarczal, Frizoni (65. Průcha) – Jícha, Hadaščok (77. Nguyen).
Počet diváků: 1245

Dlouho to vypadalo na nepovedenou jarní domácí premiéru. Předvedená hra byla v první půli špatná, po dvou změnách v sestavě už druhý poločas byl o víc než sto procent lepší. Do utkání vyběhla od začátku staronová posila Jan Růžička, do středu zálohy místo zraněného Šislera a vykartovaného Sedláka se postavil Janečka a místo reprezentujícího Puriho dostal šanci Glaser.

Namlsaní domácí fandové i přes nijak oslnivé počasí dorazili v hojném počtu, ale v prvním poločase jen žasli, co se to na hřišti děje. Domácím to vůbec nešlo a směrem dopředu toho příliš neukázali. Navíc už po dvaceti vteřinách vytáhl zákrok zápasu Branislav Pindroch, když zpod břevna vytáhl hlavičkový pokus Jíchy. Vlašim se celkově prezentovala sympaticky, aktivně a kombinačně, což přesně odpovídá rukopisu trenéra Martina Haška.

Bylo otázkou času, kdy jim při tomto náročném stylu fotbalu dojdou síly – a ty postupně docházely. Trenér Weber poslal na začátku druhé půle do hry Urgelu s Panákem místo nevýrazného Pospěcha s Glaserem. Jako mávnutím kouzelného proutku začali Karvinští lépe kombinovat, vytvářet si šance, a podporovat ve větší míře útočnou stránku. Krátce před hodinou hry mohl otevřít skóre po přiťuknutí od Panáka levý záložník Puchel, jenže gólman Budinský odolával. Za minutu se zranil Jan Moravec a musel střídat. Jak vážné jeho zranění bude či nebude, se ukáže během příštího týdne.

Domácí tlačili, vytvářeli si gólovky, ale brankář Budinský byl jako zeď. Několikrát si na něm vylámal z dálky zuby Lukáš Budínský, zblízka neuspěl ani Marek Janečka či Lubo Urgela. Slovenský útočník měl čtvrthodinu před koncem prsty v jednom z rozhodujících okamžiků zápasu, když vyslal dopředu Fialu. Domácí krajní hráč vlašimského brankáře nastřelil a ten následně zahrál mimo vápno rukou a následovala červená karta.

Závěrečné minuty tak byly o dobývání hostující obrany v čele s nerozchytaným a studeným brankářem Filipem Nguyenem. Jenže ten toho paradoxně příliš řešit nemusel, jelikož se k němu domácí pokusy nedostávaly. Až v závěrečných vteřinách kapituloval, když po Růžičkově vršovickém dloubáku za obranu přehodil hlavou vlašimského náhradníka Lukáš Budínský, který tak svou sedmou brankou v sezóně rozhodl o třech bodech pro domácí fotbalisty.

Domácí trenér Jozef Weber: „První poločas rozhodně nebyl v pořádku, hlavně pohybově jsme se hostům nevyrovnali. Střídající Panák s Urgelou přinesli do hry oživení a Vlašim jsme zatlačili. Dlouho to vypadalo, že ztratíme dva body za remízu, nakonec jsme po nejméně nápadné akci v samotném hektickém závěru udeřili.“

Hostující trenér Martin Hašek: „V první půli jsme byli lepší, ale bohužel jsme neskórovali, byť dvě velmi dobré šance tam byly. Ve druhé půli se domácí zvedli a měli tlak. My jsme produkovali hodně ztrát. Utkání ovlivnila červená karta pro našeho brankáře, který podle mě zahrál ne rukou, ale hrudníkem. Ve finiši jsme sahali po remíze, ale domácí nakonec po hezkém fotbalovém momentu utkání rozhodli.“

• U19+U17: Se Slavií dříve
dnes - Ligoví dorostenci se po vzájemné dohodě utkají se Slavií Praha v rámci I. Celostátní ligy dorostu o hodinu a půl dříve oproti původnímu plánu. Devatenáctka začne už ve 12:30 hod., sedmnáctka ve 14:45 hod. Oba zápasy se budou hrát v sobotu 22. září na Kovoně.

• Sestřih zápasu v Teplicích
před 2 dny - Připomeňte si v sestřihu iSportu nedělní zápas v Teplicích, kde svěřenci Romana Nádvorníka nakonec tahali za kratší konec pomyslného provazu. Video najdete ZDE.

• Víkendové výsledky mládeže
před 3 dny - Zbrojovka Brno-U19 0:3, U18-FM 0:1, Zbrojovka Brno-U17 9:0, U16-FM 1:1, Zlín-U15 5:0, Zlín-U14 2:3, HFK Olomouc-U13 1:21, HFK Olomouc-U12 13:0, st.žáci B-Kopřivnice 3:0, ml.žáci B-Kopřivnice 0:0.

• V 11. kole s Duklou v neděli
14.9. - Z upřesnění LFA vyplývá, že v 11. kole FORTUNA:LIGY se Karviná představí na vlastním stadionu proti Dukle Praha v neděli 7. října od 15 hodin.

• REPRE U16: Fukala náhradníkem
13.9. - Reprezentační šestnáctku čekají dva přípravné zápasy proti Polsku (18. a 20. září). Do nominace trenéra Radka Bejbla se karvinský hráč Roman Fukala bohužel nevešel, ale figuruje mezi náhradníky.

• Los MOL Cupu v pátek
12.9. - V pátek 14. září bude od 12:45 hodin zahájen los 3. kola MOL Cupu v přímém přenosu ČT Sport.

• Filip Panák ve Sportu
12.9. - Deník Sport se zaobíral posledními výkony Filipa Panáka ve stoperské dvojici s Markem Janečkou. Celý článek si můžete přečíst ZDE.

• Nominace hráčů MFK do výběrů
11.9. - Na 1.kolo Mezikrajské soutěže žáků byli za Moravskoslezský KFS proti Olomouckému KFS pozváni - za U14: Lukáš Matuška, za U13: Ondřej Drobek, Matěj Michejda a Vojtěch Radecki. Zápasy se odehrají ve čtvrtek 13. září ve Slatinicích. Kategorii U12 čeká v neděli a pondělí turnaj Mladé talenty 2018 v Krakówě. MFK Karviná budou v dresu Moravskoslezského KFS reprezentovat Alex Gríger a Vít Valošek.