28. únor 2021

Prospaná první půle rozhodla, Mladá Boleslav-Karviná 2:0

Karvinští duel ve městě automobilů vůbec nezvládli v úvodním dějství, a domácím tak usnadnili cestu k prvnímu tříbodovému zisku od 21. listopadu.
FK Mladá Boleslav
neděle 28.2.2021
2:0
(2:0)
LOKOTRANS ARENA
Diváci: 0
Diviš - Douděra, Takács, Šimek, Preisler - Matějovský (69. Jirásek), Dancák - Malinský (60. Skalák), Ladra (90. Mašek), Zmrhal - Škoda (90. Drchal).
Bolek – Jursa (80. Mikuš), Eduardo, Šindelář, Mazáň (46. Sinyavskiy) – Smrž (46. Jean Mangabeira), Herc – Čmelík (46. Ostrák), Tavares, Bartošák – Papadopulos (69. Haša).
Branky: 19. z pen. Ladra, 27. Zmrhal
ŽK: Malínský - Tavares, Eduardo, Herc
Rozhodčí: Berka – Antoníček, Mojžíš

Do sestavy se po karetním trestu vrátil stoper Edurdo, naopak kvůli zranění z ní vypadl Sufi Dramé. Na pozici podhrotového hráče dostal místo Tomáše Ostráka šanci Rafael Tavares a poprvé byl v nominaci i Estonec Vlasiy Sinyavskiy.

Od začátku šlo o opatrný duel, první ohrožení jednoho z brankářů přišlo v šesté minutě po rohovém kopu. Bartošák načechral míč na hlavu Eduardovi, ten ovšem z dobré pozice hlavičkoval mimo. Domácí začali být postupem času aktivnější a po necelých dvaceti minutách se poprvé měnilo skóre. Škoda byl v šestnáctce faulován a rozhodčí Berka ukázal na penaltový puntík – míč si vzal Tomáš Ladra a s velkým přehledem poslal domácí do vedení.

To ale nebylo všechno, protože za pár minut po chybě hostů na vlastní polovině poslal míč do vápna Malínský. Škoda jej zkušeně pustil Zmrhalovi a bývalý hráč Slavie se zblízka nemohl mýlit. Rázem tedy Mladá Boleslav vedla o dva góly. Vzápětí na druhé straně mířil nad břevno Michal Papadopulos a to bylo ze strany MFK směrem do ofenzivy v první půli téměř vše.

Naopak domácí hráli rychle, efektivně a vytvářeli si jednu šanci za druhou, jelikož obrana Karviné nestíhala. Navíc po jednom z útoků sudí Berka pískl druhou penaltu, když viděl ruku Jursy v šestnáctce. Po zásahu VARu penaltu odvolal včetně žluté karty. Deset minut před pauzou se z poloviny hřiště řítil sám na Bolka rychlík Malínský, ale ani nadvakrát neuspěl – nejprve ho Bolek vychytal, a když se k němu míč vrátil, tak na brankové čáře zachránil Tomáš Jursa. Nebezpečné akce se na hostující obranu jen valily, po chybě Bolka zachraňovala celá hostující defenziva.

V závěru nevyužil palebnou pozici ještě Čmelík a do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Boleslav. Kouč Jarábek o přestávce přichystal tři střídání – místo Smrže, Čmelíka a Mazáně šli na plac Jean Mangabeira, Ostrák a premiérově také Sinyavskiy.

Z kabin přišla jiná Karviná, najednou na hřišti nechyběla agresivita, útočná snaha a hned velká příležitost ke snížení – po rohu nezamířil mezi tři tyče hlavičkující Jean Mangabeira – to byla velká šance! Potom si to šteloval na pravou nohu Ostrák, ale ze solidní pozice vysoko přestřelil.

Dvacet minut před koncem dostali míč Boleslavští do sítě, ale byl pískán ofsajd. V tu dobu se odehrávala na trávníku vyrovnaná partie, která ale fanoušky u televizí asi moc nenadchla. Boleslav ještě zahrozila v samotném závěru, ale třetí gól už nepřidala i díky zákroku Bolka po střele Škody. V nastaveném čase mohl snížit a zkorigovat výsledek Christián Herc, který oplývá v posledních zápasech střeleckou formou, ale Diviše v domácí bráně nepřehodil a bránu minul. Pomyslná „Csaplárova past“ tentokrát nesklapla a domácí brali všechny body.

Domácí trenér Karel Jarolím: „Chce se mi říct, že jsme konečně vyhráli, tak je všechno dobré. Ale není to tak. Do utkání jsme vstoupili dobře, byla tam kombinace, pohyb a vytvářeli jsme si šance. Situací na vstřelení více gólů jsme měli dost a mohlo být rozhodnuto dříve. Do druhé půle jsme hráče nabádali k tomu, aby nepřestávali být aktivní. Ale obraz hry se změnil, Karviná udělala nějaké změny a začali jsme ztrácet půdu pod nohama hlavně ve středu hřiště. Věřím, že nám vítězství pomůže, potřebovali jsme ze sebe shodit ten balvan.“

Hostující trenér Juraj Jarábek: „ Po prvním gólu jsme měli nejhorší fázi hry za dobu mého působení v Karviné. Přitom vstup do utkání jsme měli relativně dobrý, dvě šance volaly po gólu. Absolutně nám vázla organizace a agresivita. Bez běhání to prostě nejde. Před penaltou, která nakonec byla správně odvolána, jsem chtěl třikrát střídat, ale udělal jsem to až před startem druhého poločasu. Věřili jsme, že se s utkáním dá něco dělat a podaří se nám vstřelit kontaktní gól. Ten měl přijít z Hlavy Jeana Mangabeiry – to musí dávat! Byly tam ještě nějaké pološance, ale Boleslav si výhru pohlídala. V celkovém součtu zasloužená výhra Boleslavi a takové naše individuální výkony se už nesmí opakovat.“