Generální partner
Světlý režim
8. říjen 2022

Slezské derby rozhodl útočník z dorostu! Karviná-Opava 1:0

Nesmírně cenné tři body vydolovali v tvrdém zápase svěřenci Tomáše Hejduška. Nepoložila je ani neproměněná penalta po hodině hry! V závěru po rohovém kopu udeřil dorostenec Lucky Ezeh a zajistil MFK tři body.
MFK Karviná
sobota 8.10.2022
1:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 1630
SFC Opava
Neuman – Mikuš, Soukeník, Šindelář, Žídek – Budínský, Žák – Memić (56. Zedníček), Málek, Rezek (66.Bartl, 82. Rolinek) – Papadopulos (82. Ezeh).
Lasák - Helebrand, Janoščin, Bílek, Kadlec - Haitl (77. Kopečný), Šigut (90. Ščudla), Rychlý, Macháček, Kramář - Yunis (87. Rataj).
Branka: 90. Ezeh
ŽK: Zedníček, Šindelář, Rezek - Rychlý, Macháček, Helebrand, Janoščin, Lasák
ČK: 78. Rychlý
Rozhodčí: Křepský – Bureš, Lakomý

Komentář

Vítěznou sestavu z Líšně nemohl kouč Hejdušek v sobotu vyslat na trávník v domácím prostředí, neboť mu scházel vykartovaný útočník Durosinmi. Jeho místo zaujal i s kapitánskou páskou na ruce Michal Papadopulos. Jinak se základní sestava nelišila.

Na stadionu panovala skvělá kulisa díky oběma fanouškovským táborům, na hřišti to však herně žádná sláva nebyla – typické derby. První půle nenabídla příliš šancí, vyjma té Michala Papadopulose. Domácí kapitán po střele Lukáše Budínského však snad z pěti metrů nedopravil míč do sítě, proti byla tyč brány, kterou hájil opavský Lasák.

Největší šance Opavy přišla sedm minut po změně stran, kdy centr Kadlece neuklidil za gólmana Neumana opavský Rychlý – hlavou totiž přestřelil. Od té doby měli Karvinští hru už pod kontrolou, avšak neujala se ani akce Málka se Zedníčkem. Druhý jmenovaný poslal centr na malé vápno, kde však míč zlikvidovala opavská obrana.  

Důležitý okamžik zápasu přišel po hodině hry. Po faulu na  Málka měli domácí možnost zahrávání pokutového kopu. Michal Papadopulos však nechal vyniknout gólmana Lasáka a skóre se neměnilo. Karvinští se snažili rozhodnout, Mikuš hledal centrem nabíhajícího spoluhráče, ale brankář Opavy míč odvrátil. 

Další z důležitých momentů této partie přišel v 78. minutě, kdy tvrdě a nevybíravě atakoval hostující Rychlý střídajícího Daniela Bartla. Rozhodčí okamžitě tasil červenou kartu a domácí záložník musel byl odnesen na nosítkách do útrob stadionu.

Zbývající pasáž zápasu byla nervózní a kouskována. Třeba i střídáními – na hřiště místo Papadopulose přišel dorostenec Lucky Ezeh, pozdější hrdina duelu, pro kterého to byly premiérové minuty za A-tým. Když už si v nastaveném čase všichni mysleli, že utkání skončí nerozhodně, přišel poslední roh. Míč se dostal k volnému Luckymu Ezehovi a ten svůj první start proměnil v gól a tím pádem Karvinští brali tři body za výhru ve slezském derby.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér Tomáš Hejdušek: „Šťastné vítězství, za mě ale zasloužené. Šli jsme výhře naproti. Pořád jsem věřil a na hráčích šlo vidět odhodlání až do samotného závěru a byli za to odměněni. Luckyho Ezeha jsme si vytáhli, protože v týdnu byl nemocný Kacper Zych, Durosinmi nemohl hrát kvůli kartám a stoprocentní nebyl ani Michal Papadopulos.“

Hostující trenér Roman West: „Za bod bychom byli rádi, protože domácí dali v prvním poločase tyč a ve druhém měli k dispozici i penaltu. Inkasovali jsme v sedmé nebo osmé minutě nastavení, to je škoda. Obrovský mě to mrzí za hráče, protože dřeli do poslední chvíle a ten bod by si zasloužili.“ 

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo