Vítězné derby vyneslo Karvinou do čela soutěže!

26.09.2015 | redakce

Vítězné derby vyneslo Karvinou do čela soutěže! Těžký zápas, úspěšný konec! Karvinští porazili v derby Třinec těsně 1:0 a opět jsou v čele tabulky! O jediný gól se po hodině hry postaral hlavou stoper Pavel Dreksa!

8.kolo, sobota 26.9.2015
MFK Karviná - FK Fotbal Třinec  1:0  (0:0)
Branka: 61. Dreksa
ŽK: Juřena - Velner, Salachna
ČK: 83. Velner (TŘI)
Rozhodčí: Hrubeš – Nádvorník, Fišer
MFK Karviná: Pindroch – Eismann, Dreksa, Jovanovič, Růžička – Šisler, Sedlák – Moravec (89. Fiala), Budínský, Sivrić (81. Puchel) – Urgela (50. Juřena).
FK Fotbal Třinec: Paleček – Velner, Vomáčka, Hloch, Janoščín – Bedecs – Malcharek (76. Černý), Salachna (71. Málek), Mozol, Teplý (82. Joukl) – Dedič.
Počet diváků: 1226

Totožná domácí sestava jako před týdnem proti českobudějovickému Dynamu vyběhla na trávník proti houževnatému soupeři. Karvinští začali zostra! Už ve druhé minutě pálil Jan Moravec po akci Sivriće pouze do boční sítě. Za další dvě minuty spálil tutovku Budínský, kterého vychytal exkarvinský gólman Lukáš Paleček. A to bylo na dlouhou dobu vše!

Hra se potom odehrávala převážně ve středu hřiště a oba gólmani tak byli prakticky bez práce. Až se závěrem prvního dějství vylekal Palečka domácí útočník Urgela, jehož střele však chyběla razance, ale i přesto musel třinecký gólman na zem a střelu lapit do svých rukavic.

Pět minut po změně stran sáhl domácí kouč Jozef Weber k prvnímu střídání. Nevýrazného Urgelu nahradil Václav Juřena, který do konce utkání dělal zadákům Třince velké problémy. Jediný gólový moment se zrodil po hodině hry. K přímému kopu se postavil kapitán Eismann, který přesně našel Pavla Dreksu a ten hlavou otevřel skóre – 1:0!

Za pět minut došlo na totožnou situaci, ale s tou si už gólman Paleček poradil a míč vyboxoval do bezpečí. Potom nastala hluchá pasáž a až opět od 80. minuty začali domácí „přitápět pod kotlem“. Na roh Budínského nedoskočil Juřena, následný Růžičkův pokus zablokovali obránci Třince k Šislerovi a nakonec jej Sedlák trefil špatně a bylo po šanci. Sedm minut před koncem uviděl od rozhodčího Hrubeše druhou žlutou kartu třinecký Velner, musel do kabiny a domácí dohrávali konec utkání v přesile. Pojistku mohl dvakrát přidat Juřena, ale jeho první střela letěla vedle a druhou perfektním vyběhnutím zlikvidoval hostující brankář Paleček.

Naopak na druhé straně stojící Branislav Pindroch se v sobotním podvečeru příliš nezahřál a naprosto bez problémů vychytal svou sedmou nulu v řadě a jeho neprůstřelnost trvá už neskutečných 712 minut!

Domácí trenér Jozef Weber: „Třinec byl pro nás jednoznačně nejtěžším soupeřem, proti kterému jsme na domácí hřišti v této sezóně hráli. Po našich třech neproměněných šancích v úvodu zápasu se hra vyrovnala i díky tomu, že Třinec hrál oproti minulým sezónám jednoznačně kombinačněji. Výhru jsme si zasloužili, ale bylo to opravdu těžké.“

Hostující trenér Radim Nečas: „Odjíždíme domů bez bodů, ale aspoň k tomu jednomu jsme nebyli daleko. Po úvodní desetiminutovce, ve které jsme byli pasivní a dovolili domácím dvě tři šance, jsme hráli velmi dobře. Bohužel směrem dopředu jsme byli opravdu velmi málo nebezpeční a bylo to o prvním gólu. Ten dali domácí po výborně zahrané standardní situaci.“

• BUDÍNSKÝ: 3 zápasy a pokuta
včera - Disciplinární komise LFA potrestala Lukáše Budínského zastavením závodní činnosti na 3 utkání za surovou hru v zápase se Spartou, po které mu sudí Julínek po zhlédnutí videa dodatečně udělil červenou kartu. Navíc za nesportovní chování dostal karvinský záložník ještě pokutu ve výši 10 000 Kč.

• MINIREPUBLIKA U13: tři výhry
včera - Mladší žáci U13 cestovali do Písku, kde odehráli další díl Minirepubliky. Suma sumárum - tři výhry a jedna porážka (MFK-Písek 2:0, MFK-Hodonín 4:1, MFK-Pardubice 0:4, MFK-SKP ČB 2:1).

• Fukala si zahrál proti Německu
před 2 dny - Dohromady 87 minut si ve dvou přípravných utkáních na půdě Německa zahrál hráč MFK Roman Fukala. V prvním utkání (prohra 1:7) naskočil na závěrečných 25 minut, ve druhém (prohra 1:3) odehrál v základní sestavě 62 minut.

• V Boleslavi 1. prosince
před 3 dny - V rámci 17.kola FORTUNA:LIGY se Karvinští představí na trávníku Mladé Boleslavi v sobotu 1. prosince od 15 hodin.

• Výsledky mládeže (pá-ne)
12.11. - Baník Ostrava-U19 0:1, U18-Sigma Olomouc 2:2, Baník Ostrava-U17 1:2, U16-Sigma Olomouc 1:5, Zbrojovka Brno-U15 3:0, Zbrojovka Brno-U14 6:1.

• Sestřih zápasu se Spartou
11.11. - Nejzajímavější okamžiky sobotního domácího utkání proti Spartě Praha najdete v sestřihu iSport.cz ZDE.

• U21: Prohra v Brně 2:4
11.11. - Juniorka MFK dvakrát vedla v Brně po gólech Jana Sucha, přesto odešla v neděli poražena.

• U19+U17: Cenné výhry v Ostravě
10.11. - Páteční podvečer patřil dorostencům MFK Karviná, kteří vyhráli v Ostravě nad Baníkem v obou kategoriích - U19 1:0, U17 2:1!