Generální partner
Světlý režim
2. listopad 2014

Ze Znojma s třemi body za dvoubrankovou výhru!

Bláznivý zápas, který se zpočátku nevyvíjel vůbec optimálně, nakonec skončil již třetí výhrou za sebou pro tým trenéra Jozefa Webera. Z jihu Moravy si Karvinští odvezli vítězství 2:0 díky gólům Václava Juřeny.
1.SC Znojmo FK
neděle 2.11.2014
0:2
(0:0)

Diváci: 520
MFK Karviná
Andrejko – Yonov, Buchta, Odehnal – Stáňa (46. Pázler), Lacko, Okleštěk, Kovačić, Helísek – Yilmaz (68. Kirschner), Ledecký .
Lipčák - Růžička, Trousil, Cverna, Eismann - Janíček, Daníček - Hatok (78. Skwarczek), Budínský, Zelený (88. Kurušta) - Jurdík (57. Juřena).
Branky: 70. a 71. Juřena
ŽK: Kovačić, Odehnal (oba ZNO)
ČK: 62. Kovačić - 11. Cverna
Rozhodčí: Berka – Kordula, Kožár

Komentář

Karvinští fotbalisté nejprve přežili padesátiminutové oslabení, aby pak už za vyrovnaného počtu fotbalistů na trávníku sami zasadili domácím dvě smrtící rány. Konkrétně Václav Juřena, který během dvou minut dvakrát rozvlnil síť za gólmanem Andrejkem. Byly to jeho vůbec první góly za Karvinou v mistrovském zápase.

Hosté v zeleno-černé kombinaci nastoupili na zrekonstruovaném stadionu ve Znojmě do utkání bez útočníka Lubomíra Urgely, jehož trápí třísla a trenér Weber tak dal příležitost Milanu Jurdíkovi. Navíc se po jednozápasové nucené absenci vrátil do základní sestavy stoper Václav Cverna. Na hřišti však vydržel pouhých 11 minut! Poté mu sudí Berka ukázal červenou kartu za faul na kapitána Lacka. „Venca Cverna patří ke zkušeným hráčům a měl si s tím poradit jinak, zvlášť v úvodu zápasu. Vyloučení je velkou kaňkou a mám obavu, abychom jej na podzim ještě mohli využít," podotkl trenér Weber.

Kdo by v dalších minutách čekal jasnou převahu Znojma, byl by na omylu. Kromě tutovky Stáni, kterou fantasticky nohou vyrazil brankář Lipčák nebyla přesila o jednoho muže na trávníku vůbec znát. Karvinští se k nějakému vážnějšímu ohrožení domácí branky nedostali. A když už ano, což byla situace z úplného závěru první půle, tak míč skončil vedle tyče.

Po změně stran se začaly dít věci, i když zpočátku tomu nic nenasvědčovalo. Po hodině hry přežili Karvinští druhou velkou domácí šanci, když přesně nezamířil Pázler. Hned o minutu později se síly na trávníku vyrovnaly, protože druhou žlutou kartu uviděl domácí Kovačić a musel tak zamířit do sprch. Za dalších osm minut to přišlo.

Střídající Václav Juřena perfektně využil hrubé chyby znojemské obrany a sám před brankářem nezaváhal! Ale to nebylo vše. Takřka ihned po rozehrání opět chyba domácí defenzivy a Juřena před domácím brankářem trestal podruhé!

Tento vývoj byl pochopitelně velmi příznivý pro hostující celek. Ve zbývajících dvaceti minutách šlo hlavně o to, neposadit domácí na koně kontaktní brankou. To však Karvinští nepřipustili. Příjemným bonusem k dvoubrankové výhře je tak druhá vychytaná nula v řadě pro Martina Lipčáka.

Ohlasy trenérů

Hostující trenér Jozef Weber: „Bláznivý zápas, podobný tomu v Třinci jen s tím rozdílem, že po našem brzkém vyloučení byl stav nerozhodný. I přesto nás domácí nedostávali pod tlak a zápas byl vyrovnaný. Nám pochopitelně velmi pomohlo ve druhé půli vyloučení znojemského hráče. Povedla se nám střídání, nejen kvůli gólům Juřeny, ale všichni střídající hráči přinesli do hry kvalitu. Přivézt tři body z půdy exligisty, to se nepodaří pokaždé. Takže máme velkou radost z třetí výhry v řadě, z druhého čistého konta za sebou, ale rovněž z gólových příspěvků Venci Juřeny. Ten už se trefit potřeboval!“

Rozhovory Rozhovory
út 23.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Rajmund Mikuš

Rajmund Mikuš je definitivně zpátky na hřišti! Trvalo to dlouho, ale povedlo se! V rozhovoru detailně přibližuje dny a týdny bez fotbalu, i jak to bylo těsně po druhé operaci, když se dozvěděl, že zkřížený vaz nemá utržený. A oficiálně oznámil velkou novinku…

st 10.4. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Martin Doležal

S útočníkem Martinem Doležalem, který si na jaře vyměnil netradiční číslovku 51 na dresu za oblíbenou 15, jsme probrali jeho vstup do Klubu legend, aktuální situaci, dnešního soupeře, Velikonoce a velkou manželčinu zálibu – koně!

út 26.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Sebastian Boháč

Záložník Sebastian Boháč bude v dnešním utkání chybět, protože znovu pyká za karty. Právě o této jeho neřesti, ale i soukromí se rozpovídal v rozhovoru. A fanouškům také doporučil seriál, který aktuálně sleduje na platformě Netflix.

út 19.3. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - Douglas Bergqvist

Okamžitě se začlenil do základní sestavy! Řeč je o třetím Švédovi v české F:L Douglasi Bergqvistovi. Sympatický seveřan v rozhovoru promluvil o své dobré paměti, bývalých angažmá, psech nebo pivu a vrátil se i k nešťastnému momentu v Liberci…

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Činnost Městského fotbalového klubu Karviná, z.s. byla podpořena Národní sportovní agenturou
logo
Děkujeme JSDH Karviná-Ráj za zajišťování hasičského dozoru při fotbalových utkáních
logo