Slezské derby juniorských týmů vítěze nepoznalo

06.10.2017 | redakce, foto/Michal Chadim

Slezské derby juniorských týmů vítěze nepoznalo Přestože Karvinští vstřelili dva góly, utkání na Bazalech skončilo remízou 1:1. Na vlastní branku Vojtěcha Smrže totiž odpověděl Tomáš Wágner, který se vrací po zranění. Oba góly padly už v první půli.

7.kolo, pátek 6.10.2017
FC Baník Ostrava - MFK Karviná  1:1  (1:1)
Branky: 17. vl. Smrž - 31. Wágner
ŽK: Dendis, Kania - Duda, Mader
Rozhodčí: Adámková
FC Baník Ostrava: Šustr - Bolf (74. Jakubov), Kubík, Azackij, Morgan - Kania, Panić, Dendis, Lehnert - Macej, Ojamaa.
MFK Karviná: Le Giang - Putyera, Formela (54. Fokaidis), Macko, Vondra - Mader, Smrž - Sas, Duda (83. Seriš), Puchel (64. Kyriakopoulos) - Wágner (77. Pisarek).
Počet diváků: 50

Karvinští posíleni například také o Tomáše Wágnera, který se potřebuje dostat do herního zatížení, nastoupili na ostravských Bazalech k dohrávanému utkání 7. kola moravské skupiny JL. Začátek měli lepší hosté v zelených dresech, ovšem bez výraznějšího úspěchu. Přestože taktické pokyny zněly hrát po stranách, hosté hráli hlavně středem hřiště.

Tedy až na dvě výjimky, z čehož jedna byla gólová. Výborný centr Ostapa Sase našel hlavu útočníka Tomáše Wágnera a ten se v 31. minutě střelecky prosadil. Jenže vedoucí branka to nebyla, jelikož v sedmnácté minutě šli domácí do vedení, když si nešťastně srazil míč ve skluzu do sítě Vojtěch Smrž.

Po několika minutách druhé půle hostující trenéři udělali změnu, když stopera Formelu nahradil Řek Fokaidis. Tím se na stopera vedle Reného Macka stáhl Vojtěch Smrž a právě Fokaidis operoval v záloze.

Moc zajímavých akcí k vidění nebylo, jen po jednom nastřeleném břevnu na každé straně a v poslední desetiminutovce velká šance Jana Vondry, který mohl strhnout výhru na karvinskou stranu. Ovšem nestalo se, a tak slezské derby skončilo zaslouženou remízou 1:1.

Trenér Marek Bielan: „Remíza je spravedlivá pro oba týmy. První poločas byl celkově fotbalovější, po změně stran se jednalo spíš o kopanou. Z obou stran nechyběla bojovnost, nasazení i zdravá agresivita. Musím pochválit mladé hráče Macka, Madera a střídajícího Fokaidise. Pomohl nám také Tomáš Wágner, který se potřebuje dostat zpět do formy po zranění. Necelých osmdesát minut poctivě odmakal a vstřelil i gól po krásném centru.“

• Upřesněné přípravné duely
dnes - V sobotu na v tréninkovém centru Wisly Kraków v Myślenicích nastoupí Karvinští od 11 hodin, ve středu 4. července ve Wodzislaw-Slaski proti Zaglebie Sosnowiec také od 11 hodin. Už je také známo místo a čas zápasu proti Vítkovicím - 7. července od 11 hodin se bude hrát na hřišti v Dolní Lutyni.

• Také juniorka má rozlosováno
před 3 dny - Na středečním losovacím aktivu v Praze se kromě dvou profesionálních soutěžilo rozlosovala také Juniorská liga - jízdní podzimní řád MFK Karviná U21 najdete ZDE.

• Video ze zátěžových testů
20.6. - V úterý a ve středu absolvovali hráči fyzické zátěžové testy na Klinice sportovní medicíny v Ostravě. Na průběh testování se podívejte ve videu na MFK Karviná TV - ZDE.

• Tisková zpráva LFA
20.6. - Fortuna a Ligová fotbalová asociace ve středu představily novou identitu fotbalových soutěží v Česku. Tisková zpráva je k přečtení ZDE.

• Další zkušenosti pro Madera
18.6. - Matúš Mader má za sebou další vydařený reprezentační sraz. Se slovenskou osmnáctkou absolvoval dva duely proti Bělorusku (1:1 a 4:2). V prvním zápase odehrál náš borec celý počet minut, ve druhém naskočil na posledních šest minut.

• S Cracovií Kraków v 10:00
15.6. - První přípravný duel zná čas výkopu. Karvinští změří síly v sobotu 23. června v Dětmarovicích s Cracovií Kraków od 10 hodin.

• Mader proti Bělorusku
11.6. - V posledních utkáních kapitána dorostenecké devatenáctky Matúše Madera čekají další reprezentační povinnosti. V úterý a ve čtvrtek hraje slovenská osmnáctka dva přípravné duely doma v Senci proti Bělorusku.

• Víkendové výsledky mládeže
9.6. - U19-Baník Ostrava 4:2, Hlučín-U18 3:1, U17-Baník Ostrava 0:2, Hlučín-U16 5:1, Brušperk-st.žáci B 3:3, Brušperk-ml.žáci B 3:2.