Bezbranková remíza juniorky s Jihlavou

09.10.2018 | redakce

Bezbranková remíza juniorky s Jihlavou Byli blízko výhře, ale nepodařilo se. Junioři MFK Karviná remizovali na Kovoně s Jihlavou 0:0. Chvíli po změně stran zahodil Fokaidis penaltu.

11.kolo, pondělí 8.10.2018
MFK Karviná - Vysočina Jihlava  0:0  (0:0)
ŽK: Svatík, Smejkal (oba JIH.)
Rozhodčí: Dubravský
MFK Karviná: Ciupa - Sembol (65. Navrátil), Věčorek, Motyčka, Hujo - Fokaidis, Kocsis - Wala, Gros (90. Giľák), Hejda - Hruška (83. Kaštan).
Vysočina Jihlava: Kolář – Vašíček, Svatík, Beseda, Řezáč – Urbánek – Točík (63. Lokvenc), Karmazín, Šteffl (74. Pavlík), Smejkal – Zhou (77. Časta).
Počet diváků: 37

Pouze s Jiřím Ciupou v bráně a Gergö Kocsisem v záloze, co by posilami z A-týmu, vyrukoval na jihlavskou Vysočinu tým juniorky. Hosté začali lépe a domácí tím zaskočili. Obraz hry se vyrovnal kolem dvacáté minuty, ovšem na první střelu na bránu se čekalo dlouho.

Přesněji do 35. minuty, kdy po přihrávce Štefla utíkal sám na Ciupu ze strany levý bek Řezáč, ovšem karvinský gólman předvedl výborný zákrok. Domácí nebezpeční v první půli nebyli. To se změnilo po změně stran, když trenéři k týmu o pauze promluvili.

Domácí zlepšili pohyb, zvýšili agresivitu a výsledkem toho byl pokutový kop v sedmapadesáté minutě. K němu se postavil Nikolaos Fokaidis, ovšem jihlavský gólman Kolář vystihl stranu a míč vyrazil.

Posledních patnáct minut se hrálo podle karvinských not, domácí svého soupeře zmáčkli, ale nevyužili z toho nic mimořádného kromě několika závarů a standardních situací. Před reprezentační pauzou tak juniorka vytěžila doma bod a posunula se na sedmé místo s 11 body. Na postupové čtvrté místo, které okupuje Ostrava, aktuálně ztrácí šest bodů.

Trenér Marek Bielan: „Soupeř nás v první půli zaskočil – byl agresivnější, lepší na míči a vytvořil si jednu dobrou šanci. Po změně stran už byl náš výkon mnohem lepší, hlavně posledních patnáct minut jsme Jihlavu přitlačili, evidentně jsme na tom byli lépe po fyzické stránce. Škoda neproměněné penalty, ale to se stává. Myslím si, že jsme v nastaveném čase měli kopat i druhou po jasné ruce. Hráli jsme s hodně mladým týmem a kluci si ověřili, že když do toho dají vše, tak to jde. I přes remízu nakonec spokojenost.“

• Sestřih zápasu v Plzni
včera - V posledním podzimním utkání prohráli Karvinští na půdě Viktorie Plzeň 1:2. Sestřih utkání najdete ZDE.

• Přípravné utkání starších žáků
14.12. - Žáci U15 zakončí podzim sobotním přípravným duelem proti ukrajinskému týmu FK Veres Rivne. Hraje se na umělce SC Kovona od 14:00.

• U13: Víkendový bronz v Polsku
12.12. - Mladší žáci U13 obsadili o víkendu pod vedením trenéra Tomáše Červenky na halovém turnaji v Krakowě 3. místo!

• Úspěšný víkend přípravek
10.12. - Druhý prosincový víkend se nejmenším kategoriím MFK Karviná vydařil. Tým U8 obsadil třetí místo ve Stonavě v LMM (Liga Malých Mistrů), tým U9 bral zlato v Korni a stříbro v Hlučíně, starší přípravka U10 obsadila druhé místo v Krajské zimní lize v Brušperku.

• Sestřih zápasu s Jabloncem
9.12. - V posledním podzimním domácím utkání vytěžili svěřenci Norberta Hrnčára maximální počet tří bodů za vítězství 2:1 nad silným Jabloncem. Nejzajímavější okamžiky sobotního utkání najdete ZDE.

• MVM: Prohra U16 s Hradcem Kr.
9.12. - Mladší dorostenci U16 podlehli na Kovoně v utkání Memoriálu Vlastislava Marečka Hradci Králové 1:4 (gól Robin Holub). Minulý týden v Brně šestnáctka nehrála!

• Vylosovaní do poločas. soutěže
6.12. - a) sektor D4-řada 6- sedadlo 20, b) sektor B3-řada 5-sedadlo 9, c) sektor D5-řada 5-sedadlo 19, d) sektor C2-řada 4-sedadlo 31. Majitele těchto permanentek prosí marketingové oddělení klubu, aby se dostavili ve 40. minutě k Fanshopu. V poločase budou na ploše soutěžit o zajímavé ceny.

• Zlato pro U9, stříbro pro U8
3.12. - Během prvního adventního víkendu si tým U8 odskočil do Třince na Mikulášský turnaj a obsadil moc hezké druhé místo. Tým U9 se rozdělil – jedna skupina cestovala do Třince, druhá do Bystřice pod Hostýnem. V Třinci z toho bylo zlato, v Bystřici chyběl kousek k postupu do bojů o medaile…