8. únor 2020

Bezgólová generálka, Karviná-Sigma Olomouc 0:0

Také ve třetím vzájemném duelu obou týmů v této sezóně se urodila remíza, tentokrát však oba týmy vyšly střelecky naprázdno. Hlasití domácí fanoušci viděli v první půli lepší Sigmu, po změně stran naopak domácí tým...
sobota 8.2.2020
0:0
(0:0)
Městský stadion
Diváci: 550
SK Sigma Olomouc
Bolek (61. Neuman) - Ndefe (46. Moravec), Šindelář, Rundić, Čonka (69. Stropek) - Hanousek (46. Janečka), Bukata (46. Smrž) - Ba Loua, Taiwo, Kubala (46. Lingr) - Vukadinović (46. Petráň).
Mandous – Sladký (46. Látal), Beneš, Jemelka (74. Štěrba), Vepřek (74. Kerbr) – Zahradníček (46. Falta), Greššák (74. Zmrzlý), Houska, Chytil (46. González), Pilař (46. Hála) – Juliš (63. Yunis).

Poslední domácí zápas roku 2019? Se Sigmou! První domácí zápasu roku 2020? Se Sigmou! I s novými tvářemi nastoupili Karvinští do posledního utkání zimní přípravy. Téměř zaplněná hlavní tribuna signalizovala, že karvinský fanoušek se na fotbal těšil. Milého uvítání se dostalo Petru Bolkovi a Martinu Šindelářovi, které tribuna přivítala v dresu MFK vyvoláváním.

V první půli byli lepší v červeném hráči soupeře. Nejprve však zahrozili domácí – Taiwo (posila z Dunajské Stredy) se probil přes obranu Hanáků, naservíroval míč na přední tyč, kde těsně vedle zakončoval Filip Kubala. Poté už byla nebezpečná a víc na míči Sigma. Gólman Bolek si musel poradit s hlavičkou hostujícího Pilaře, pak měl štěstí, protože novic v barvách Olomouce Juliš trefil z otočky tyčku.

Poslední slibnější akci Sigma v podání Juliše s Chytilem nedotáhla. Zbytek poločasu už nic pořádného nenabídl. V poločase udělali domácí trenéři hned pět změn a na trávníku to bylo vidět. Karvinští začali Sigmu přehrávat, vypracovávali si náznaky šancí i šance. Jenže stará bolest v podobě jejich neproměňování přetrvává.

Ještě však zahrozili hosté šikovnou skrytou střelu v podání Falty, ovšem Bolek si počínal jistě, natáhl se a míč vyrazil. Aktivní Taiwo po hodině hry trefil tyč, když si počkal na přesný centr z pravé strany. Poslední větší šanci měl po přihrávce Ba Louy útočník Petráň, jenže přestřelil. I přes větší tlak, nedokázali domácí podruhé za sebou skórovat a v generálce před jarní částí FORTUNA:LIGY remizovali 0:0!

Trenér Juraj Jarábek: „V první půli nás Sigma přehrávala na míči, ukázala, že v tom jsou silní. Druhá půle byla mnohem lepší. S obranou a brankářem spokojenost, tam nám to klapalo. Neustále nás ovšem tlačí bota v ofenzivě. Zkoušíme, spekulujeme, vymýšlíme, trénujeme… Snad to přijde příští týden proti Zlínu.“

čt 13.2. | redakce

Juraj Jarábek: Jdeme do války, na jaře potřebujeme body!

Konečně to začíná. Pět týdnů uteklo a Karvinští stojí před branami prvního jarního kola. Nejen trenér Jarábek má jasno - první kola budou nesmírně důležitá. Věří také, že se nové zahraniční posily co nejdřív aklimatizují a pomůžou týmu k záchraně.

út 11.2. | redakce

Jean a Eduardo: První týden nám byla zima, ale rychle jsme si zvykli

Od začátku zimní přípravy si zvykají na všechno nové. Klub, spoluhráče, životní styl atd. Eduardo Santos a Jean Mangabeira přišli do Karviné na půlroční hostování. Druhý jmenovaný sice v dvojrozhovoru svého parťáka příliš ke slovu nepustil, ten ale všechno odkýval…

út 4.2. | redakce

Šindelář: Těším se, kvalita na posun vzhůru tady je!

Druhý den se s Karvinou připravuje třetí zimní posila. Martin Šindelář poznává spoluhráče a je v plném tréninkovém procesu s týmem. Jak se rodil jeho příchod? Co říká na stadion, a s jakým číslem dresu bude nastupovat?

so 1.2. | redakce

Janečka: Zápasy v Turecku byly přínosné, soustředění se vydařilo!

V pátek večer dorazili po celodenní štrece na trase Antalya-Vídeň-Karviná až do cílové destinace. Hráči si užijí volný víkend a od pondělí začne poslední týden zimní přípravy. Jaké bylo turecké soustředění? A lišilo se nějak o jiných? Odpovědí se ujal univerzál Marek Janečka.