Generální partner
Světlý režim
23. květen 2015

Poslední domácí zápas! Do Karviné přijede Ústí

Už sedm zápasů v řadě domácí hráči neprohráli. V předposledním kole soutěže přivítají doma dvanácté Ústí nad Labem. Hraje se v neděli od 17 hodin.

Zakončit úspěšné působení v domácím prostředí a před závěrečným kolem na půdě Mostu vyrovnat historicky nejvyšší bodový zisk. To jsou dva cíle před zápasem s ústeckou Armou. Tento duel, stejně jako všechny ostatní, se odehraje v jednotný termín i čas – v neděli od 17 hodin kvůli zachování regulérnosti soutěže.

Karvinští mají v plánu zvítězit i kvůli tomu, aby odčinili podzimní porážku 0:1 ze severozápadu Čech. „Ten neúspěch si velmi dobře pamatujeme. Byl to náš nejhorší podzimní výkon,“ ví asistent Josef Mucha. Převratné změny v sestavě se zřejmě očekávat nedají, ale mohou přijít. Například Tomáš Janíček měl v týdnu na ruce sádru a nad jeho startem visí otazník. Do zápasu však určitě nenaskočí dvojice Zelený a Budínský, kteří dokončí sezónu s vizitkou zranění.

V posledních dvou domácích zápasech se střelecky prosadili pouze defenzivní hráči. Naposledy v Olomouci pak už tradičně spíš ti ofenzivní. Na těch je tak řada i v neděli na Kovoně. „Kvalita provedení není ideální a chybí lepší koncentrace. Do šancí se dostáváme, ale tutovky většinou zahazujeme,“ uznal Mucha, přestože v minulém týdnu během dvou zápasů vstřelili Karvinští hned pět branek – tři Znojmu a dva Sigmě.

Hosté z Ústí nad Labem nebudou moci určitě počítat s vykartovaným kapitánem Martykánem, který si za osm žlutých karet už do konce sezóny nezahraje či zraněným Zukičem. Naopak ve formě se jeví akvizice z Teplic – Alen Melunovič. Ten naposledy Sokolovu nasázel hattrick. Respekt budí rovněž útočník Smola, který rozhodl podzimní duel.

Zápas 29. kola Fotbalové národní ligy MFK OKD Karviná – FK Ústí nad Labem startuje na Kovoně v neděli 24. května v 17 hodin. Hlavním rozhodčím bude pan Jan Machálek, na čarách mu budou asistovat kolegové Hájek a Antoníček. On-line přenos je k dispozici na ONLAJNECH.

V poločase proběhne tradiční soutěž ve střelbě na přesnost z řad majitelů vylosovaných bulletinů - hrajeme o klubový dres, soudek piva a klubovou šálu. Cena zápasového zpravodaje je stále stejná - pouhých 10 Kč.

Rozhovory Rozhovory
so 23.5. | redakce

Kire Markoski po podpisu smlouvy: Česká liga je kvalitní soutěž!

Je to pár dnů co ofenzivní univerzál Kire Markoski ze Severní Makedonie podepsal v Karviné smlouvu. V rozhovoru vzpomíná na úspěch s Trnavou nebo prozrazuje, že dal i na doporučení svých tehdejších spoluhráčů, kteří jsou momentálně už opět jeho parťáky...

út 28.4. | redakce

Fanoušek Realu Madrid Vladimír Neuman: Nová smlouva po premiéře? Náhoda!

S fotbalem začínal v nedalekých Albrechticích a do Karviné přišel v žákovském věku. Dvacetiletý brankář Vladimír Neuman dojíždí denně z Havířova – s dlouhodobou smlouvou v kapse. Talentovaný gólman totiž před pár dny podepsal novou smlouvu.

pá 24.4. | redakce

Martin Šindelář: Těšili jsme se na sebe!

Stoper Martin Šindelář mluví za celou kabinu a říká, že je rád za obnovenou tréninkovou zátěž přímo na trávníku. Tým využívá skvěle připravených ploch na Bažantnici a ve Sportovním centru Kovona.

út 21.4. | redakce

Petr Mašlej: Tréninky musíme zpestřovat, aby hráče bavily

Dočkali se, konečně jsou na hřišti. Karvinští se od pondělí připravují na restart soutěže. Nejen o konkrétní náplni tréninkových jednotek mluvil v rozhovoru před prvním tréninkem asistent hlavního trenéra Petr Mašlej.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii