Generální partner
Světlý režim
1. duben 2016

Apríl se vším všudy! Na jihu Čech divoká remíza 4:4

Málo vídaných osm gólů padlo v Českých Budějovicích. Karvinští ani jednou nevedli, dotahovali dvougólové manko, ale v poslední desetiminutovce dvěma góly vyrovnali. Dvakrát se trefil Urgela, po jednom gólu přidali Janečka a Pospěch.
SK Dynamo Č. Budějovice
pátek 1.4.2016
4:4
(2:2)
Střelecký ostrov
Diváci: 1627
MFK Karviná
Křížek – Klesa, Hric, Hájovský, Funda – Čavoš, Benát – Pešek, Šimák (84. Ujec), Mareš (89. Wermke) – Kalod (69. Jurdík).
Pindroch - Růžička, Dreksa, Hošek, Eismann - Sedlák (60. Panák), Janečka (69. Pospěch) - Fiala (78. Puri), Budínský, Puchel - Urgela.
Branky: 4. Benát, 31. Kalod, 53. Šimák, 65. Mareš – 45. a 86. Urgela, 23. Janečka, 81. Pospěch
ŽK: Klesa, Kalod (oba ČB.)
Rozhodčí: Franěk – Koval, Černý

Komentář

Strhující podívaná podtržená hned osmi góly – čtyřmi na každé straně. Jihočeský Střelecký ostrov dostál svému názvu. Karvinští se museli obejít bez zraněného Jana Moravce, v útoku dostal před Pospěchem přednost Urgela a byl to právě on, který svými dvěma góly zajistil remízu. Trefil se ovšem i Pospěch a defenzivní Janečka.

Dynamo vstoupilo do utkání výborně, hned ve čtvrté minutě šlo navíc do vedení po trefě kapitána Benáta. I nadále bylo na hřišti lepší, jenže ve třiadvacáté minutě bylo vyrovnáno – hlavou zamířil přesně Marek Janečka. Jenže Karvinští se z remízy neradovali dlouho. Aktivní Kalod se po půlhodině prodral k zakončení a poslal znovu Dynamo do vedení.

Jedním z klíčových okamžiků byla čtyřiačtyřicátá minuta. Střelec druhého domácího gólu Richard Kalod trefil hlavou v dobré pozici břevno a vzápětí na druhé straně po centru z pravé strany oslavil návrat do základní sestavy důležitým gólem útočník Lubomír Urgela. Ihned po změně stran mohl hosty poslat do vedení Puchel po vysunutí od kapitána Eismanna, ale Křížek v domácí bráně jej výborně vychytal.

Zajímavý zápas pokračoval rychle dál a radovali se opět domácí díky Janu Šimákovi, který ukázal svou šikovnost a umění. Za pět minut mohl snížit Budínský, ale Křížek si s vypětím všech sil poradil. Na druhé straně se vytáhl i Pindroch proti Marešovi. Vzápětí na druhé straně zkoušel z dálky štěstí znovu Budínský, ale ani tentokrát na domácího brankáře nevyzrál.   

Jenže v 65. minutě už Jiří Mareš ano, když zužitkoval vybídnutí od Kaloda a nedal Pindrochovi šanci. V tuto chvíli byly karvinské akcie na úspěch na bodu mrazu. Jenže ve sportu je možné všechno a to se také stalo. V poslední desetiminutovce se ukázala morálka karvinského týmu. Nejprve střídající Zbyněk Pospěch svým prvním druholigovým gólem v karvinském dresu snížil a čtyři minuty před koncem stál na správném místě znovu Lubo Urgela, když dorazil nebezpečnou hlavičku Pospěcha, a dokonale tak zmrazil domácí hráče i fandy gólem na 4:4.

Karvinští tak vůbec poprvé pod vedením trenéra Webera inkasovali ve FNL čtyři góly. A vůbec - kdy naposledy dostali čtyři góly? Shodou okolností v Českých Budějovicích 18. května 2014. Jenže před dvěma lety tam prohráli 0:4, tentokrát mohou být s ohledem na vývoj zápasu s výsledkem asi spokojení.

Ohlasy trenérů

Domácí trenér David Horejš: „Jednalo se o nadprůměrné druholigové utkání. Vyšel nám první poločas. Ve druhé půli začala Karviná lépe, ale my jsme se dvakrát střelecky prosadili a doufali, že to udržíme. Před hráči smekám, ale dostat doma čtyři góly je příliš.“

Hostující trenér Jozef Weber: „Bod musíme brát. I za stavu 2:4 deset minut před koncem jsem věřil, že ještě není hotovo. Svou úlohu velmi dobře splnili Urgela s Pospěchem. Za klíčový moment považuji závěr první půle, tedy břevno Kaloda a vzápětí naše vyrovnání. Hráči si sáhli celkově na dno, bylo to o morálce. Věřím, že tento vydřený bod bude v konečném součtu hodně platný.“

Rozhovory Rozhovory
ne 15.11. | redakce

Lukáš Čmelík: Z kabiny je cítit dobrá nálada

V prvním rozhovoru Lukáš Čmelík vychvaluje svůj nový klub, přidává názor na českou ligu a prozrazuje, s kterými hráči aktuálního kádru už v minulosti hrál v jednom týmu...

st 11.11. | redakce

ROZHOVOR Z BULLETINU - TOMÁŠ OSTRÁK

Dvacetiletý šikula Tomáš Ostrák patří německému Kolínu nad Rýnem, nyní je ovšem v Karviné na ročním hostování a daří se mu skvěle. Je důležitým článkem základní sestavy, navíc byl premiérově povolán do reprezentační jednadvacítky.

so 31.10. | redakce

Martin Šindelář: Mrzí mě, že se liga přerušila, přestože jsme dodržovali manuál

Od 3. října nehrají, pouze tvrdě trénují a čekají na povolení znovu hrát. Stoper Martin Šindelář doufá, že se brzy začne, protože tréninky jsou dost náročné. Aby ne, když se o víkendech nehraje a není se na co šetřit...

čt 15.10. | redakce

Herc po návratu z reprezentace: Proti Francii to byla výborná zkušenost

Kvalifikace o EURO už nemůže pro slovenskou jednadvacítku skončit postupem, ovšem i tak je o zážitky podle Christiána Herce postaráno. Pondělní duel ve Štrasburku proti silné domácí Francii je toho jasným důkazem.

Děkujeme Nadaci OKD za podporu mládeže
nadace-okd
Děkujeme Moravskoslezskému kraji za podporu
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Děkujeme statutárnímu městu Karviná za podporu
MĚSTO KARVINÁ
Rekonstrukce sportovního areálu Kovona
logo
Děkujeme Nadaci ČEZ za podporu mládeže
Nadaci CEZ
Děkujeme České unii sportu za podporu prostřednictvím projektu ČUS SPORTUJ S NÁMI
Ceske unii