Mlade talenty

Růžička: Myslel jsem si, že je fotbal všude stejný

29.03.2016 | redakce
 

Růžička: Myslel jsem si, že je fotbal všude stejný Starý známý je zpátky! Pravý obránce Jan Růžička vplul v sobotu bez nejmenších problémů zpět do základní sestavy. Po vítězném utkání, ve kterém si připsal asistenci, vysvětloval svůj návrat i jiné číslo dresu.

 

Zažil jste vítězný návrat do karvinského dresu, navíc hned zpátky do základní sestavy. Jste spokojený?
Výsledkové určitě podařený návrat (úsměv). S předvedenou hrou to v první půli bylo špatné, naopak po změně stran jsme Vlašim přimáčkli a jeden gól jsme tam naštěstí dotlačili. Do poslední chvíle jsme věřili a vyplatilo se. 

Nedělalo vám problémy zapadnout zpět do sestavy?
Vůbec, systém je stejný. Jen se změnili dva nebo tři hráči. Všechno v pohodě. 

Nezatrnulo vám hned v úvodu, kdy brankář Pindroch vytáhl na roh gólovou hlavičku Jíchy?
Určitě jo, jinak by to byl jasný gól. To nás celkem zmrazilo, navíc jsme si ani nepomohli standardními situacemi, které všechny v pohodě chytal gólman a ještě je posílal dlouhými výhozy do brejků. Druhá půle už byla mnohem lepší.

Určitě pomohlo i vyloučení hostujícího brankáře, ne?
Samozřejmě. Gólman jde pokaždé do rizika, když vyběhne mimo šestnáctku. 

Jak vůbec došlo k vašemu opětovnému návratu?
Objevil jsem se tady v Karviné ve čtvrtek. Sice jsem chtěl zůstat už v Praze, což jsem v zimě avizoval, jenže to jsem si myslel, že je fotbal všude stejný. Přesto tomu tak není. Ve vyšehradském týmu to vázlo, s trenérem Klímou jsme si příliš nesedli, ale na rovinu uznávám, že i mně se moc nedařilo.

Takže ve spojení s Karvinou jste byl? Měl jste i jiné nabídky?
Ano, byli jsme v kontaktu a nic jiného jsem neměl. Mám radost, že můžu být zpátky a budeme pokračovat v tom našem cíli, kterým je postup do Synot ligy.

Hned v úvodním jarním kole došlo na vzájemný duel s Vyšehradem. Vy jste však nenastoupil. Proč?
Týden předtím jsem se zranil, navíc jsem před generálkou vypadl ze sestavy a asi bych ani nehrál. Každopádně jsem byl v hledišti a zápas sledoval jako nestranný pozorovatel (smích).

Jediná změna oproti podzimu se tak nakonec udála jen na čísle dresu. S vaší jedenáctkou nastupuje Zbyněk Pospěch. Vyříkáte si to ještě?
Trenér mi možná i s trochou nadsázky říkal, že mi tu jedenáctku dlouho drželi (opět úsměv). Teď má tohle číslo Zbyňa Pospěch, který je starší. Nechám mu ji a vzal jsem si jednadvacítku po Mateji Sivrićovi. Nevidím v tom problém.

• Debakly dorostenců U18 & U16
včera - Dorostencům v Moravskoslezské dorostenecké lize hrubě nevyšla poslední utkání sezóny. V domácím prostředí obě kategorie vysoko prohrály se Zbrojovkou Brno - U18 1:7, U16 3:8.

• Změna v realizačním týmu
před 2 dny - Jedné změny doznal na startu letní přípravy realizační tým. Kondičního trenéra Marka Chrobáka nahradil Petr Horák. Rozhovor s novým kondičním koučem bude k přečtení v dalších dnech.

• Los nové sezóny ve středu
před 3 dny - Ve středu 19. června proběhne v Praze losovací aktiv, na kterém bude známo rozlosování FORTUNA:LIGY pro sezónu 2019/2020. Nová sezóna startuje v pátek 12. července.

• Středeční výsledky mládeže
12.6. - Opava-U18 1:0, Opava-U16 9:1, U13-Uničov 18:2, U12-Uničov 4:6, st.žáci B-Havířov 2:4, ml.žáci B-Havířov 6:3.

• Poslední utkání žáků
12.6. - Ve středu 12.6. uzavřou sezónu domácími zápasy mladší žáci a B žáci. Týmy U13 a U12 hostí na Kovoně Uničov (17:00). Starší B žáci (16:30) v areálu Městského stadionu v Karviné Ráji přivítají Havířov, po nich (od 18:15) nastoupí ještě mladší B žáci.

• VIDEO: Vyjížďka s Wágnerem
11.6. - Zástupci LFA pozvali na vyjížďku spojenou s rozhovorem hráče měsíce dubna Tomáše Wágnera. Na zajímavý rozhovor se podívejte ZDE.

• Výsledky mládeže z víkendu
9.6. - Kroměříž-U18 0:1, Kroměříž-U16 6:1, Krnov-st.žáci B 0:3, Krnov-ml.žáci B 0:6.

• Rozhovor s Janem Wolfem
8.6. - Na webu Karvinského deníku vyšel rozhovor s předsedou MFK Karviná Janem Wolfem. Jak viděl uplynulou sezónu první muž karvinské kopané? Rozhovor čtěte ZDE.

 
 
 
 
 
Podpora EU
 
Fanshop
 
Pronájem sportovišť
 
Rodiče pozor!!
 
 
 
Copyright © 2007-2019
MFK Karviná a.s. & eSports.cz s.r.o.
» Informace o autorských právech
» Kontakt
 
 
 
FanClub

Generální partner

OKD
 

Hlavní partneři

Asental
 
Veolia Energie ČR
 
MĚSTO KARVINÁ
 
MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
 
Adidas ČR spol. s.r.o.
 
Fortuna
 
Tesla hlavní
 
msem